Vizitator pvm

Grădiniţa Nr.139 Str. Praga,82

Postări Recomandate

kataleya223

este adevarat, ca in iunie, de inchide gradinita pt. reparatie?

Se inchide in iulie nu iunie.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
luxia

sotul aazi a fost dupa indreptare si i-au spus ca in 139 nu este anul asta grupa cresa!stie cineva asa informatie?e corect?

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

sotul aazi a fost dupa indreptare si i-au spus ca in 139 nu este anul asta grupa cresa!stie cineva asa informatie?e corect?

nu stiu despre grupe cresa, dar zilele de primire e marti si vineri, cum de ati fost primiti?  

Partajează acest post

Link spre post
luxia

acum primesc si joi.deja am obtinut indreptarea.

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

acum primesc si joi.deja am obtinut indreptarea.

la cresa in aceasta gradinita?

Partajează acest post

Link spre post
Roca

noi vineri am avut adunare. gradinitsa nu se inchide, va lucra.

In privintsa mincarii, e ok, cam putine fruste si legume dar noi, parintii suntem cei care le aduce....

in privintsa activitatilor, sunt foarte multumita.

La noi in grupa se face arta vorbirii, lectii fooooaarte bune, engleza si dansurile. se achita adaugator, adica 115 lei pentru toate.

Noi suntem in grupa mare la dna Tatiana. o educatoare foarte buna si un pedagog deosebit.

daca mergeti la anul, Va recomand.

Partajează acest post

Link spre post
kataleya223

noi vineri am avut adunare. gradinitsa nu se inchide, va lucra.

In privintsa mincarii, e ok, cam putine fruste si legume dar noi, parintii suntem cei care le aduce....

in privintsa activitatilor, sunt foarte multumita.

La noi in grupa se face arta vorbirii, lectii fooooaarte bune, engleza si dansurile. se achita adaugator, adica 115 lei pentru toate.

Noi suntem in grupa mare la dna Tatiana. o educatoare foarte buna si un pedagog deosebit.

daca mergeti la anul, Va recomand.

nu stiam ca nu se mai inchide,merci de informatie

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

fetelor, cine stie, in grupa cresa, copiii de ce virsta?

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

mamicilor, care sunt zilele si orele de primire-la directoare?

Partajează acest post

Link spre post
dvoinia22

Salutare tuturor! Aş vrea şi eu să vă povestesc putin despre grădiniţa 139. Noi mergem la aceasta grădiniţă deja 1 an si 3 luni. Primul an am mers în grupa de cresa. Educatoarele (d-na Ana si d-ra Natalia) erau foarte bune. Întotdeauna fetiţa mea avea părul prins în cosite, aranjată, învaţa multe poiezii şi cîntece, etc. Ceea ce tine de răceli, aş putea spune că nu am fost aşa de multe ori bolnavi. http://mama.md/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/mandraj.gif

Acum pergem în grupa mica. Noua educatoare e la fel de buna. Deja vom vedea cum va fi... http://mama.md/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/girl_pinkglassesf.gif

Buna ziua, Spune-ți va rog, noua educatoare e la fel de buna? Căci ne gândim si noi ce sa facem, multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

fetelor, este totusi grupa cresa in ac. gradinita anul acesta si de la ce virsta?

Partajează acest post

Link spre post
kontiqua

Noi în mai trebuie sa primim îndreptate la grădiniță de la rono. Am vrea la aceasta grădiniță. Dacă nu vor fi locuri cum credeți, o discuție cu directoarea vă fi de folos?

Partajează acest post

Link spre post
Begemot

я с дочкой ходила к заведующей, нам 2,5 , сказали что мест не предвидится в ясельную группу, и спрашивать не раньше августа месяца.

Noi în mai trebuie sa primim îndreptate la grădiniță de la rono. Am vrea la aceasta grădiniță. Dacă nu vor fi locuri cum credeți, o discuție cu directoarea vă fi de folos?

вы ходили в садик, узнавали, если да, то может что-то вам сказали интересное?

Editat de Begemot

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

Fetita mea va merge in ac. gradinita in grupa mica(avem indreptare de la Directie), cred ca din august, deoarece gradinita o sa fie in reparatie.

De obicei, ac. gradinita lucreaza si vara.

Directoarea a zis sa ma prezint la sfirsitul lui Mai, sa ne dea nr. contului- unde sa achit Donatia???(ajutor pt. gradinita).

Intrebarea mea este mamicilor, copiii carora frecventeaza ac. gradinita, "este o suma stabilita, pe care o achiti sau dupa    posibilitati?Si in afara de asta suma achitata, iti mai cer si draperii, covoare,(de exemplu) etc?"

Copilul mai mare si el a frecventat ac. gradinita, dar pe atunci era un pic altfel.

Partajează acest post

Link spre post
luxia

Fetita mea va merge in ac. gradinita in grupa mica(avem indreptare de la Directie), cred ca din august, deoarece gradinita o sa fie in reparatie.

De obicei, ac. gradinita lucreaza si vara.

Directoarea a zis sa ma prezint la sfirsitul lui Mai, sa ne dea nr. contului- unde sa achit Donatia???(ajutor pt. gradinita).

Intrebarea mea este mamicilor, copiii carora frecventeaza ac. gradinita, "este o suma stabilita, pe care o achiti sau dupa    posibilitati?Si in afara de asta suma achitata, iti mai cer si draperii, covoare,(de exemplu) etc?"

Copilul mai mare si el a frecventat ac. gradinita, dar pe atunci era un pic altfel.

noi frecventam din 2014,si am donat cit am putut.In plus deja in grupa am dat bani pt reparatie si rekizite.

Partajează acest post

Link spre post
yuka

Pentru cei, ce vor merge anul acesta la gradinita. Va recomand foarte mult grupa dnei Violina Bordea. Un om deosebit cu o inima mare! 

Partajează acest post

Link spre post
zhenea

Cine cunoaste despre grupa 8? Educatoarea, dna. Elvira, ce păreri aveți? Mulțumesc 

Editat de zhenea

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

copiii o iubesc-cu asta am spus tot 

Partajează acest post

Link spre post
oxanika
3 часа назад, oxanika сказал:

copiii o iubesc-cu asta am spus tot .

am scris despre educatoarea Dna Elvira

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

buna!Cine cunoaste, cite grupe pregatitoare sunt anul acesta? si numele la educatori la ele!Mersi

Partajează acest post

Link spre post
aduil

Cine merge in groupa cresa? Cine sunt educatorii? Va rog mult pareri.  Am baietel de 2ani si 3 Luni. Caut o gradinita in preajma. 

Partajează acest post

Link spre post
Lussia

dna Elvira e foarte buna, e bravo!!!

Partajează acest post

Link spre post
Lussia

noi mergem la dna Natalia si dna Veronica (grupa 9), noua ne place ambele

Partajează acest post

Link spre post
koketka

https://news.mail.ru/society/33757007/

Накануне трое детей «сбежали» из детсада и гуляли по городу

О случившемся сообщила мама одного из убежавших детей. Инцидент произошёл в столичном государственном детском саду № 139, передает aif.md.

Женщина рассказала, что во время прогулки, дети сумели пролезть через забор и просто ушли. Случилось это утром, но родителям о происшествии сообщили только в 14−00. Воспитатели сказали, что дети «немножко потерялись, но их тут же нашли». Сотрудники детсада утверждали, что малышей не было около 20-ти минут.

Однако, выяснилось, что дети убежали сразу после завтрака и свободно гуляли по городу, минимум 3 часа. Обратно в сад их привела администратор магазина, в который дети забрели по пути.

Девушка рассказала, что малыши пришли к ней в 11−30. Она расспросила их откуда они, и привела назад в садик. По словам женщины, опубликовавшей историю, от сада до этого магазина около часа пешком. То есть, дети прошли были почти в двух километрах от своего детского сада.

«За это время дети перешли 2 дороги, одна из которых 4-полосная, заходили в магазины и парикмахерские, катались на горках в парке. Их видели мамы, продавцы, другие взрослые. И только 2 женщины из магазина сувениров обратили на них внимание. К слову, когда администратор привела детей, их забрали воспитательницы и закрыли перед ней двери, даже не сказав элементарное: “Спасибо!”», — рассказала мама одного из детей.

Женщина добавила, что администрация сада не сообщила родителям и не обратилась в полицию. Также по ее словам, дети уже убегали из этого садика, об этом женщине рассказала заведующая.

Администрация детсада инцидент пока никак не прокомментировала.

Partajează acest post

Link spre post
koffer

Кто-то знает с чем связан вчерашний пожар в садике?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum