Vizitator pvm

Grădiniţa Nr.139 Str. Praga,82

Postări Recomandate

Vizitator pvm

noi avem 1 an si 5 luni si am vrea sa mergem la gradinita din septembrie. Am vrea sa stim daca stie cineva ceva despre cresa-gradinita n. 139 de la Botanica sau eventual alte crese din zona. Va multumim anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator oleabor

Хочу отдать ребенка в этот садик,но ничего о нем не знаю.Пожалуйста подскажите.может кто то водит туда своих деток.Спасибо заранее.

Partajează acest post

Link spre post
rijenikaea
Хочу отдать ребенка в этот садик,но ничего о нем не знаю.Пожалуйста подскажите.может кто то водит туда своих деток.Спасибо заранее.

Мы пока еще не водим но уже записались и отнесли все документы........... Наши знакомые туда водят мальчика просто он постарше ему 6 лет а нам 3 годика.. А вам? Говорят садик ничего не обычного как и везде просят деньги... но утверждать не буду это по их словам...... Сегодня отнесем справку и карточку заведующей и она скажет когда приходить.. правда мы были на прошло недели и там еще щел ремонт и сильно пахло краской как там дети находятся?????? :curtsey: Пишите если вдруг определитесь сходим напишу как....

Partajează acest post

Link spre post
Taneya

Мы пока еще не водим но уже записались и отнесли все документы........... Наши знакомые туда водят мальчика просто он постарше ему 6 лет а нам 3 годика.. А вам? Говорят садик ничего не обычного как и везде просят деньги... но утверждать не буду это по их словам...... Сегодня отнесем справку и карточку заведующей и она скажет когда приходить.. правда мы были на прошло недели и там еще щел ремонт и сильно пахло краской как там дети находятся?????? :secret: Пишите если вдруг определитесь сходим напишу как....

Fetiţa mea frecventează această grădiniţă de la 2 ani acum are 5ani, erau copii cîţiva copii care vorbeau doar limba rusă acum cunosc şi romana la perfecţie. Bonul variază în dependenţă de frecvenţa pînă la 180 lei+fondaţia 75+engleza 50+ 20 informatica+50 dansurile, este secţie de takwando 250 lei lunar. Educatori buni si grijulii, muzicanta care in alte grădiniţi lipseşte, condiţii bune, este cald şi alimentaţie bună, dar e greu să nimereşti, ca în toate grădiniţele se strîng bani pe reparaţie, în 3 ani s-a strîns pe reparaţie doar o data anul acesta

Partajează acest post

Link spre post
vis

cine frecventeaza aceasta gradinita,scrieti ce parere aveti, cum sint educatorii, si cam citi bani se aduna pe luna

Partajează acest post

Link spre post
GalinaB

in ce regiune anume se afla aceasta gradinita?

Partajează acest post

Link spre post
GalinaB

Iti multumesc mult pentru informatie

Partajează acest post

Link spre post
Roca
Spunetimi va rog frumos, directoarea i-a mita pentru acceptarea copilului in gradinita, indiferent daca avem indreptare de la RONO?

))))...mdeaaaa.....ar i de ris daca nu ar fi atit de trist.....

asha se vorbeshte despre mita ca ceva normal...obishnuit....

iata si eu vreau sa-mi dau copilul la aceasta gradinita pentru ca imi este aproape de servici..si cred ca ash putea tine sub control ceea ce se intimpla pe acolo...

Partajează acest post

Link spre post
irinamadalina
noi avem 1 an si 5 luni si am vrea sa mergem la gradinita din septembrie. Am vrea sa stim daca stie cineva ceva despre cresa-gradinita n. 139 de la Botanica sau eventual alte crese din zona. Va multumim anticipat.

buna. cind am dat copilul meu la gradinita nr.139. a fost dat in grupa cresa ca inca grupa pentru virsta lui nu era formata. gradinita e buna. fregventam deja de 1an si 5 luni. sunt multumita de educatori si educatia care o primesc. numai ca nu stiu daca la 1 an si 5 luni cor primi copilul dvs. pe la vreo 2 anisori merita sa incercati.

cine frecventeaza aceasta gradinita,scrieti ce parere aveti, cum sint educatorii, si cam citi bani se aduna pe luna

bani se aduna asa cum se inteleg toti parintii. grupa unde e copilul meu aduna cite 100 lei lunar pt asociatie, in afara de bonul de alimentare. din asociatie se cumpara tot ce e necesar pt grupa. rechizitele pt copii se aduna separat, nu intra in asociatie

bani se aduna asa cum se inteleg toti parintii. grupa unde e copilul meu aduna cite 100 lei lunar pt asociatie, in afara de bonul de alimentare. din asociatie se cumpara tot ce e necesar pt grupa. rechizitele pt copii se aduna separat, nu intra in asociatie

Partajează acest post

Link spre post
Roca

ei.... am fost eu ieri la aceasta gradinitsa....

nu stiu ce sa spun....

am vorbit cu directoarea....

mi-a spus sa gatim cartela medicala cit mai repede ca sunt foarte multi inscrisi...si....

depinde... nu stiu exact de ce...dar sa speram ca vom merge la aceasta gradi

dar daca sincer e cam trist(((

Partajează acest post

Link spre post
tainmao

ei.... am fost eu ieri la aceasta gradinitsa....

nu stiu ce sa spun....

am vorbit cu directoarea....

mi-a spus sa gatim cartela medicala cit mai repede ca sunt foarte multi inscrisi...si....

depinde... nu stiu exact de ce...dar sa speram ca vom merge la aceasta gradi

dar daca sincer e cam trist(((

Roca Salut! Hai mai spune ceva impresii despre gradinita! Ma gindesc acum si eu unde sa duc bebele. Ce te gindesti despre gradinitsa dupa ce ati frecventat jumatate de an? Merita de dat acolo? Grupe calde? Educatoarea?

Multumesc anticipat pu orice informatie!

Partajează acest post

Link spre post
Roca

BUna... da noi frecventam gradi din 15 mai....

educatoarele sunt minunate, peroane foarte grijulii si amabile...

Emilia s-a adaptat foarte repede...

maninca bine... doarme....

unica problema, si cred ca nu numai a noastra este racelile...

1 saptamina mergem, una nu...((((

in grupa mobilierul e nou, noi am strins bani si am cumparat totul nou, mesele sunt rotunde, mari...

cam asha....

Partajează acest post

Link spre post
irinamadalina

BUna... da noi frecventam gradi din 15 mai....

educatoarele sunt minunate, peroane foarte grijulii si amabile...

Emilia s-a adaptat foarte repede...

maninca bine... doarme....

unica problema, si cred ca nu numai a noastra este racelile...

1 saptamina mergem, una nu...((((

in grupa mobilierul e nou, noi am strins bani si am cumparat totul nou, mesele sunt rotunde, mari...

cam asha....

Salut. doream sa te intreb, ce numar are grupa in care merge copilasul vostru?

Partajează acest post

Link spre post
gliuda

Salut. doream sa te intreb, ce numar are grupa in care merge copilasul vostru?

Buna. Cine stie deja, ce grupe sunt formate acum pentru virsta de 2-3 ani, conditii, educatori?

Partajează acest post

Link spre post
didesign

Salutare tuturor! Aş vrea şi eu să vă povestesc putin despre grădiniţa 139. Noi mergem la aceasta grădiniţă deja 1 an si 3 luni. Primul an am mers în grupa de cresa. Educatoarele (d-na Ana si d-ra Natalia) erau foarte bune. Întotdeauna fetiţa mea avea părul prins în cosite, aranjată, învaţa multe poiezii şi cîntece, etc. Ceea ce tine de răceli, aş putea spune că nu am fost aşa de multe ori bolnavi. :mandraj:

Acum pergem în grupa mica. Noua educatoare e la fel de buna. Deja vom vedea cum va fi... :girl_pinkglassesf:

Editat de didesign

Partajează acest post

Link spre post
gliuda

Buna. Cine stie deja, ce grupe sunt formate acum pentru virsta de 2-3 ani, conditii, educatori?

Buna. Mi se pare ca sunt 2 grupe: 10 si 12. Noi mergem in grupa 10, copii de la 2 la 3 ani. Educatoarele dna Olga si dna Ana. Abea am inceput, ne adaptam incetisor. Inca nu am intrat bine in ritm, dar pina cind impresiile sunt bune...

Partajează acest post

Link spre post
Inul4ik

Buna. Mi se pare ca sunt 2 grupe: 10 si 12. Noi mergem in grupa 10, copii de la 2 la 3 ani. Educatoarele dna Olga si dna Ana. Abea am inceput, ne adaptam incetisor. Inca nu am intrat bine in ritm, dar pina cind impresiile sunt bune...

Здравствуйте! Хотим попасть в этот садик. Ничего про него не знаем - только визуально осмотрели - понравился, еще не с кем не разговаривали Подскажите а в этом садике есть плата за поступление? Моей племяшке 2.6 - видимо они одного с вашими детками возраста. как вам садик -нравиться? Какая фондация в садике и ск. приходит за питание. Заранее спасибо :poka1:

Partajează acest post

Link spre post
gliuda

Здравствуйте! Хотим попасть в этот садик. Ничего про него не знаем - только визуально осмотрели - понравился, еще не с кем не разговаривали Подскажите а в этом садике есть плата за поступление? Моей племяшке 2.6 - видимо они одного с вашими детками возраста. как вам садик -нравиться? Какая фондация в садике и ск. приходит за питание. Заранее спасибо :poka1:

Buna! Noi nu am achitat nici o taxa de intrare, am achitat doar pentru reparatia ce s-a facut in grupa. Inca nu am frecventat o luna intreaga sa ne vina bonul pentru mincare integral, am lipsit, mergeam 2-3 saptamini dintr-o luna, deaceea nu stiu cam care este suma bonului la o frecventa de 100%. Ne place, cu exceptia faptului ca in grupa se primesc copiii bolnavi...

Partajează acest post

Link spre post
arina7

iata un reportaj interesant despre gradinita respectiva, 15 grade in dormitorul copiilor!

Partajează acest post

Link spre post
anisoara82

ar trebui de facut astfel de suprize tuturor gradinitelor din capitala ....si noi parintii am fi mai informati in ce conditii stau copii nostri.

Partajează acest post

Link spre post
natybati

si noi mergem in grupa 10.... :)

Partajează acest post

Link spre post
natybati

eu dupa toata informatia din presa, st ingrozita!!!!!!! cred ca multi nu vor mai dori sa mearga aici. imi vine si mie gandul sa schimb gradi, dar e atat de aproape de casa si st cu bebe f mikuts...... ideie nu am ce sa fac, stu su plang , ca niste nesimtiti isi bat jok de copii nostri...cunosc f multe amanunte despre peronalul gradinitei, dar stiu ca kiar daca le spun nu se va schimba nimik...sa vedeti ca pana la uram nu se va schimba nimik...de una st multumita de edukatoare, st f grijulii si dulci cu copiii...asta ma mai tine acolo...NESIMTITI, bukatareasa daca nu e gospodina acasa, atunci nu va fi cu atat mai mult la servici...

priviti ce mizerie si nerusinare

Partajează acest post

Link spre post
tayshka

вчера по новостям показывали что в этом детсаду давали детям сок с истекшим сроком.

Partajează acest post

Link spre post
Roca

da...((( si noi mergem la aceasta gradinitsa...sunt foarte multumita de educatoare si dadaca..dar dupa acest reportaj m-am ingrozit...sunt derutata...nu stiu ce sa fac.... sa schimb gradinitsa...iar un stres...ea tine foarte mult la educatoare..si la copiii ei... vedem...mai ashtepta..dar am sa fac si eu raite neanuntate cind maninca copiii....

Partajează acest post

Link spre post
natashka1385

Eu nu inteleg cit au sa-si mai bata joc de copiii nostri? De ce toti tac(marea majoritate)?! De ce parintii nu ies in strada,problema proastei alimentatii in gradinite nu a aparut ieri,se stie ca au mai fost foarte multe cazuri de ce stau acasa la caldut,sau cum se duc la lucru si nici capul nu-i doare de ceea ce se intimpla cu copiii lor?? Copilul meu urmeaza sa mearga la gradinita din vara si ma ingrozeste acest gind! de ce DIRECTOARELEOR de gradinite li se pare ca sunt insusi Dumnezeu si nu pot fi inlocuite,stiu doar sa mulga parintii de bani in schimb ce primim noi? bataie de joc ...ele isi bat joc de noi,ne tin de niste prosti si de ceea ce avem mai sfint de copiii nostri,aceasta este groaznic...De ce nu se unesc toti parintii nu conteaza la care gradinita merge copilul lor sa mearga pina in pinzele albe pentru asi apara drepturile si copiii si pina asta nu se va intimpla ei vor continua sa-si umfle buzunarele pe spatele cuiva!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum