Alexa's mommy

Sua

Postări Recomandate

Alexa's mommy

Sunt noua aici pe forum. Mai este cineva care locuieste in America?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Celena

Lexamama, bine ai venit la noi! Sa-ti traiasca Alexa! Pina ce nu e nimeni din SUA. In ce oras locuiesti?

Partajează acest post

Link spre post
Five

buna, ce frumoasa papusa ai! sa fie sanatoasa:)

Partajează acest post

Link spre post
lady_marmalade

bine ai venıt pe forum ! sa sperma ca maı apare cıneva de prın parıle tale . aı o scumpete sa nu fıe de deokı

Partajează acest post

Link spre post
анжела

Wellcome to the club!

Sa va fie sanatoasa papusica!

Partajează acest post

Link spre post
inx

Lexamama,salut si bine ai venit pe mama.md!

de cit timp locuiesti in SUA?

Partajează acest post

Link spre post
Alexa's mommy

Merci, fetelor! Sunt in SUA de 3 ani si jumatate acum. Sotul este american, dar sper ca Alexuta sa vorbeasca si romana si engleza.

Apropo, locuiesc in capitala statului North Carolina, pe coasta de est.

Editat de Lexamama

Partajează acest post

Link spre post
Moly
sa sperma

:clapping:

Fara suparare-un mic lapsus!!!

Partajează acest post

Link spre post
Nadi

Salut!!!!

Eu cam tarziu dar oricum.

Eu voi fi degraba in SUA, plecam cu sotul la sfirsitul lui august.

Editat de Nadi

Partajează acest post

Link spre post
lady_marmalade
:mail1:

Fara suparare-un mic lapsus!!!

cer scuze e o greseala mecanica

Partajează acest post

Link spre post
Apple

Merci, fetelor! Sunt in SUA de 3 ani si jumatate acum. Sotul este american, dar sper ca Alexuta sa vorbeasca si romana si engleza.

Apropo, locuiesc in capitala statului North Carolina, pe coasta de est.

Welcome !!!!! Am niste prieteni in Charlotte si Raleigh si in Greensboro dar nu sunt aici pe forum. le trimit niste e mailuri si poate va si intilniti.

Partajează acest post

Link spre post
Pusea

Salut ma numesc Aliona si de cind sunt in state nu am intrat pe forum ...... noi am venit aici cu sotu direct dupa o luna dupa casatorie si planuim sa mai stam doar un anisor si sa plecam inapoi acasa .... si aici e bine dar ca acasa nu-i nicaieri .... sunt deja epuiezata si enorm de tare obosita din motivul ca am venit la munca pt a face ceva bani pt finisarea casei noastre .... acum suntem in WY Jakcson Holle peste o luna plecam in Arizon, Scottsdale ..... sunt si obosita de drumuri si bagaje dar in schimb mai vedem si frumusetea Americii ....

Partajează acest post

Link spre post
Nadi
Salut ma numesc Aliona si de cind sunt in state nu am intrat pe forum ...... noi am venit aici cu sotu direct dupa o luna dupa casatorie si planuim sa mai stam doar un anisor si sa plecam inapoi acasa .... si aici e bine dar ca acasa nu-i nicaieri .... sunt deja epuiezata si enorm de tare obosita din motivul ca am venit la munca pt a face ceva bani pt finisarea casei noastre .... acum suntem in WY Jakcson Holle peste o luna plecam in Arizon, Scottsdale ..... sunt si obosita de drumuri si bagaje dar in schimb mai vedem si frumusetea Americii ....

Salut Pciolacika!!!!

Iata deja si noi cu sotul am ajuns in State.

Deja suntem aici o luna. Locuim in Washington D.C. Suntem aici pentru 3 ani, sotul este la serviciu, dar eu pana cind stau acasa. Sper si eu sa lucrez degraba ca e cam plictiasitor.

Primele impresii de la State sau creat foarte bune. Lumea este zimbitoare si te primeste asa cum esti. In oras e foarte curat si frumos, sunt locuri foarte frumoase.

In luna aceasta am reusit sa vizitam 2 muzee National Museum si Air Space Museum, am vazut White House. Muzeele sunt gratis aici ce mult mia placut. Biblioteca la noi in preajma este tot gratis + internet. Poti sati eai carti acasa si sa stai in fiecare zi la net cate 2 ore si este tot gratis. Sunt foarte multe carti interesante si video tot.

Am fost si la shopping mia placut foarte mult. Este din ce alege centrele comerciale sunt FOARTE mari si multe. Preturile sa va spun ca sunt cam ca la noi, dar comparativ cu salariile lor de aici e foarte ieften. E super.

E bine aici, iti ofera totul ca sa fii sigur in ziua de maine si sa te simti comod .... ... Tara noastra difera total, cu parere de rau dar noi suntem in urma cu zeci de ani :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
Pusea

Salut Nadi!!! Bine ati venit in State .....

Ce sa zic aici cu adevar e frumos si e intradevar usor de trait .... Pare ca totul se face pentru binele oamenilor ce despre Moldova contrariu .... dar sa-ti zic mii dor de casa ...... Inca in W. D.C. centrele comerciale au preturi mai mari comparativ cu alte state mai mici ..... Noi stam acum in Jackson Holle unde preturile sunt maricele din motivul ca e orasel turistic ..... dar noi am stat pt 8 luni in Arizona unde la sf. lunii ne intoarcem din nou acolo .... preturile sunt foarte mici .... la sarbatori sunt reduceri de 90% ..... la tot ce vrei .... am luat haine de branduri mari .... blugii care costau 100$ i-am luat cu 10$ si multe altele .... vezi si tu diferenta e extrordinar de mare ..... posibil ca si pe la voi vor fi reduceri mari .... sau cind ve-ti calatori ..... Produsele alimentare sunt intradevar ieftene dupa salariile lor .... e bine aici dar nu pe mult timp ..... ca dorul de casa uneori macina sufletul bine .....

Partajează acest post

Link spre post
Nadi

Salut pciolacika!!!!

Da de sigur aici se face totul spre binele oamenilor, am simtit si eu asta, tocmai aici te simti om pretuit... Si preturile de sigur comparativ cu salariile de aici sunt foarte si foarte accesibile. Haine inca nu neam cumparat, asa am fost pe la Masys si Ross si Marshall atit, dar sunt produse destul de calitative si branduite.

Si mie imi este mult dor de casa dar ce sai faci asta e viata... Va fi totul bine, vom avea experienta

Partajează acest post

Link spre post
Pusea
Salut pciolacika!!!!

Da de sigur aici se face totul spre binele oamenilor, am simtit si eu asta, tocmai aici te simti om pretuit... Si preturile de sigur comparativ cu salariile de aici sunt foarte si foarte accesibile. Haine inca nu neam cumparat, asa am fost pe la Masys si Ross si Marshall atit, dar sunt produse destul de calitative si branduite.

Si mie imi este mult dor de casa dar ce sai faci asta e viata... Va fi totul bine, vom avea experienta

OOOO Marchell si Ross sunt bune aici poti gasi haine de la cele mai populare firme la preturi accesibile ..... mie imi place Ross .... de aici mi-am cumparat hainute de la Mexx, CK .... ooo si multe alte .... preturile sunt nostime ..... si ce imi mai place la americanii .... ca ei calatoresc si calatoresc cu toata famili .... chiar .... deja nu-mi place cind eau in calatorii copii de citeva lunisoare , ca sunt multi de acestea .....

Partajează acest post

Link spre post
Nadi
OOOO Marchell si Ross sunt bune aici poti gasi haine de la cele mai populare firme la preturi accesibile ..... mie imi place Ross .... de aici mi-am cumparat hainute de la Mexx, CK .... ooo si multe alte .... preturile sunt nostime ..... si ce imi mai place la americanii .... ca ei calatoresc si calatoresc cu toata famili .... chiar .... deja nu-mi place cind eau in calatorii copii de citeva lunisoare , ca sunt multi de acestea .....

Ba eu chiar am vazut parinti care au luat copilasul de 5 zile afara la o terasa in kingureatnik, ujas

mie imi place Ross .... de aici mi-am cumparat hainute de la Mexx, CK .... ooo si multe alte .... preturile sunt nostime

+1 numai ca stau cam greu cu marimile mici nreb sa gasesc petites permanent si sunt haine mai putine pentru mine :val19:

Partajează acest post

Link spre post
Pusea

[

+1 numai ca stau cam greu cu marimile mici nreb sa gasesc petites permanent si sunt haine mai putine pentru mine :pleasantry:

si eu am marime mica ..... deseori i-au de la tineret si gasesc destul de bunisoare ...... marimea XS sau se vinde prea repede sau nu prea coasa pe acolo din lipsa de fetite maruntele .....

Partajează acest post

Link spre post
Nadi

Da ce interesant ati vizitat in America, noi inca nu am reusit sa iesim nicaeri. Numai in DC am fost la muzee si la casa alba/ Vreau mai intai sami cumpar fotocamera apoi o sa plec sa vizitez mai multe

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Ba eu chiar am vazut parinti care au luat copilasul de 5 zile afara la o terasa in kingureatnik, ujas

nu inteleg si care e problema ca ies cu copii micuti ? :smile:

Consider ca copilul de la nastere trebuie sa intre ca un membru adevarat al societatii , deja tine de trecut si de domeniul bunicilor noastre de a nu iesi din casa pina la 40 zile etc .. Lumea progreseaza , si e ceva normal in zilele noastre sa iesi cu copilul cind iti doresti si udne iti doresti :wink2: Se refera si la zborul cu avionul , e posibil din primele zile de viata .

Partajează acest post

Link spre post
lady_marmalade

eu cred ca NADİ a avut in vedere faptul ca coilul nu a fost pus intr-un cos sau ceva corespunzator ... doar la 5 zile copilasii inca nu tin capsorul, au osciaorele moi , KENGURİATNİCUL e pentru alta virsta .... parerea mea ...

Partajează acest post

Link spre post
Nadi
eu cred ca NADİ a avut in vedere faptul ca coilul nu a fost pus intr-un cos sau ceva corespunzator ... doar la 5 zile copilasii inca nu tin capsorul, au osciaorele moi , KENGURİATNİCUL e pentru alta virsta .... parerea mea ...

Foarte corect ati inteles, un_rayon_de-loleil, de parca ar fi atirnat...

Capusorul, si minutile stateau atirnate, daca ma exprim corect, nici nu tineau capusorul.Dar la 5 zile copilul e foarte fragil

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

ok sorry am inteles gresit. eu nu am folosit asa ceva , dar din cite stiu se foloseste din primele zile , si aici le folosesc chiar la nou nascuti .

Partajează acest post

Link spre post
kre

привет,

я в Миннесоте:)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum