Vizitator Iulia

"Nenormala"

Postări Recomandate

Vizitator Iulia

Am 30, nu-mi fac unghii false, nu-mi vospesc parul, nu fug dupa haine de brand si genti scumpe. Imi plac lucrurile calitative dar ieftine, nu pot cheltui pe lucruri scumpe care consider ca au un pret exagerat. Nu mi-au placut baietii cu bani, n-am cautat barbat cu masina. N-am asteptat flori si cadouri, doar atentie. Sunt ateista din pelinci, nu inteleg turma de oamenii care merg la biserica, le accept ca pe niste traditii. Imi educ copii dupa cum simt si nu dupa cum se scrie. Nu citesc carti pentru ca consider ca autorii nu au mereu dreptate. Nu inteleg oamenii care citind o carte, se cred mai intelepti si se conduc dupa ea. Imi insel sotul si nu am nici o remuscare si nu vreau sa traiesc fara asta. Nu ma conduc dupa criterii, principii, traiesc asa cum simt insa ma stradui sa nu fac rau nimanui. Niciodata n-am ranit pe nimeni, intotdeauna am ascultat, inteles si incurajat oamenii. De obicei nu critic, inteleg ca fiecare are motivele sale din ce cauza se comporta astfel. Am complexe si alte chestii pe care tind sa le corectez. Nu accept critica sub nici un fel daca nu este argumentata si corecta. Din cauza ca am un mod de viata nu ca la toti, deoseri imi e greu sa ma deschid oamenilor, pentru ca tot ce aud e ca sunt "nenormala". Si daca sunt, de unde stiu ei ce-i normal si ce nu? Sau a fi normal insemana e sa fii ca toti? Am depresii foarte dese pentru ca incerc ceva sa schimb in mine, dar nu vreau. Pentru ca vreau sa ma accept asa cum sunt...... 

Recent mi-am facut si eu unghiile cu gel ca sa plec dupa hotare si sa n-am grija lor. Si acolo mi-a parut rau pentru ca eram printre unicele cu unghii false si aratam bizar. Aici cind m-am reintors in md, la o sedinta am atras atentie ca toate femeile aveau unghiile facute si deja acest obicei la noi este o norma, o necesitate. Acum n-am rabdare mai repede sa le inlatur, sunt atat de incomode si urate ca tocmai ma doare in creier. 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tary

Nu aveti nimic deosebit, sunteti ca multe fete din md si alte tari , cu тараканий sai )))

Partajează acest post

Link spre post
azar

Зачем открывать тему, если не принимает критику ни в каком виде, да и советы тоже?

какой-то поток сознания, мне кажется автор хвастается, в этом смысл темы.

Partajează acest post

Link spre post
lina

Nu retraiti, eu niciodata nu am facut cu gel, lipite etc

Si nu sunteti unica)))

Partajează acest post

Link spre post
azar

Ну как нимик деосебит?)

измена мужу Ее не беспокоит, зато гель у др вызывает массу негатива)

Partajează acest post

Link spre post
enotikne

А лучше бы читала карте), помогает.

Partajează acest post

Link spre post
azar

Меня ничего не беспокоит, но я постоянно нервная)

Partajează acest post

Link spre post
azar

Мне кажется, это тот же самый автор из темы фостул юбит.

Partajează acest post

Link spre post
Moly

Pai care totusi e problema? Ca va considerati un unicacat si nimeni nu vrea sa va recunoasca "unicitatea" sau ca va deranjeaza unghiile de gel? Unghiile de gel se inlatura usor in orice moment, dar iata cealalata problema nici nu stiu cum sa va spun ca sa nu va ofensez...cum s-a spus mai sus, mai cititi niste carti ca poate ajuta.  :)))

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Iulia

Fetelor, cine va spus ca am vreo problema? Eu doar am povestit cate ceva despre mine ca inca odata sa-mi demonstrez ce reactie are lumea, cu toate ca personal voua nu v-am facut nici un rau, intr-o oarecare masura m-ati insultat. Pentru ce? 

Pentru ca imi insel sotul? Am zis ca nu-mi plac unghii false pe mine, nu pe altii. 

Partajează acest post

Link spre post
Moly

Ce raspuns cautati?

Vorbiti de una, apoi treceti la alta, cum s-ar spune: "начали за здравие, а закончили за упокой" sau всё смешалось: кони, люди

Cu ce scop ati creat aceasta tema?

Partajează acest post

Link spre post
azar

Вы себя почитайте- Я Я Я.

вы все знаете, потом не знаете.

никому не причиняете вреда, но сразу пишете что изменяете мужу, без угрызений совести.

У вас нет проблем, но часто в депрессии.

уже вас обидели, так как не нравится что вам пишут.

какое вам дело до геля на ногтях у других?

не нравится, не смотрите.

заграницей тоже у многих есть гель, губы, тату и все остальное, 

выше вам написали, его можно снять, раз уж вам так противно, но ведь причина для страдания тоже нужна.

с мужем, 2 детьми, любовником, работой у вас есть время на такую ерунду, снимаю шляпу)

Partajează acest post

Link spre post
natac80

"nu inteleg turma de oamenii care merg la biserica"  apoi " De obicei nu critic, inteleg ca fiecare are motivele sale din ce cauza se comporta astfel. " Se lauda cit e de cool si naturala este - nu-si face unghii false, apoi si le face ... IMHO Dvs. intr-adevar aveti ceva probleme, daca macar intr-un text de 3-4 propozitii nu puteti respecta firul logic si va contraziceti. Sa nu fie fie vreo dedublare a personalitatii. Poate mai bine nu scriti pe forum si mergeti mai bine la medic. Imaginea din oglinda nu va mai hraneste suficient amorul propriu si vreti sa aratati altora cit de deosebita sunteti?! Intr-adevar, ati aratat. Consultati un psiholog, indata ce nu mergeti la biserica.

Editat de natac80

Partajează acest post

Link spre post
ursamajor

Готовит почву для последующей антирекламы мастера по ногтям?:pardon:

Partajează acest post

Link spre post
Ируля

Кризис среднего возраста ? )))))) Что так накипело прям

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.