Vizitator jana

Fostul iubit.

Postări Recomandate

Vizitator jana

Vreau sa povestesc aici despre relatia mea cu fostul iubit. Cu 12 ani in urma mi,a plăcut un băiat cu 2 ani mai mare decît mine si lui de mine. Am început să ne întîlnim.El era foarte timid si nu spunea despre sentimentele lui.Eu nu înțelegeam ce sentimente are pentru mine.Mai apoi am intilnir un alt băiat cu care ne înțelegeam si a urmat o relatie cu el si ne-am casatorit.Au trecut ani si am uitat de primul băiat. Iar peste trei ani ne am văzut întîmplător si i am spus că m-am căsătorit , el ma privit putin cu tristețe. Apoi drumurile noastre din nou sau unit. Lucram ambii in aceeasi clădire si ne vedeam des. Am început să discutam si sa ne apropiem mai mult. El nu este căsătorit.Eu ii zic ca nu pot sa imi înșel sotul.El este foarte grijuliu cu mine, imi povestește totul ce face ,discutam zilnic.Este un băiat minunat, educat, nu bea, nu fumează.Imi da de inteles ca nu ma uitat niciodată si ca ar vrea mai mult .Nu Stiu ce să fac.Cu sotul demult nu ne mai intelegem, ne certam tot timpul.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tary

Fostul iubit = iubitul curent ))

aveti copii?

care e cauza certurilor cu sotul?

ce va ofera noul vechi iubit?

care e cauza ca atunci din prima nu si-a luat responsabilitatea sa se casatoreasca cu dvs?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator jana

Eu l-am parasit iar el a fost prea timid sa lupte pentru mine si sa imi spuna despre sentimentele lui.

Partajează acest post

Link spre post
fania

De unde stiti cum va fi fostul dc veti avea familie; eu pe toti fostii iam blocat,am schimbat telefonul si adresa. Mai departe de asa framintari,dc is fosti inseamna ca au meritat. Multe se pot intimpla in familie insa eu sa ma intorc in trecut,nuu, clar ca se uita  neplacerile insa mai bine nu rascolesc

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator jana

Intre noi nici sărut nu a fost. Dar vreau sa specific ca mie imi plăcea sa fiu cu el si acum am aceleasi sentimente. Ne este foarte bine impreuna cind suntem si minutele trec foarte repede cind suntem impreuna. Eu ma intreb de ce el pina acum nu sa căsătorit caci are deja 32 de ani.

Partajează acest post

Link spre post
fania
1 час назад, Гость jana сказал:

Intre noi nici sărut nu a fost. Dar vreau sa specific ca mie imi plăcea sa fiu cu el si acum am aceleasi sentimente. Ne este foarte bine impreuna cind suntem si minutele trec foarte repede cind suntem impreuna. Eu ma intreb de ce el pina acum nu sa căsătorit caci are deja 32 de ani.

Dar cind trebuie sa se casatoreasca?poate el inca nu o gasit pe cineva cu care din prima ar dori sa se sarute. Pt mine erau barbati cu care din prima vrei sa faci dragoste,asa ca mie mi se pare /sau nu as dori ca dvs sa va construiti iluzii; dvs credeti ca el sa schimbat?adica ii mai hotarit?sa fost asa demult va baga mina sub fusta.  Nu la toti barbatii/femeile le place cind cineva le umbla in urma;sint care Le place sa fie condusi sau sa conduca. 

Ce asteptati sa va scrie lumea?lasati sotul si incercati cu fostul? Viata ii una si fiecare doarme cum isi asterne

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator jana

Acum am inteles ca eu trebuia sa iau initiativa . Asteptam el sa faca primul pas pentru ca era mai mare decît mine. Insa acum mi-a dar de inteles ca ar dori ceva mai mult cu mine si chiar ma sărutat. Eu l- am respins insa el a inteles si nu insista. Problema este ca s-au rascolit sentimentele in mine pentru el si ma gîndesc tot timpul la el.

Partajează acest post

Link spre post
azar

Думаю поймёте на русском.

вы не торопитесь с выводами, мужчин очень привлекают чужие женщины, которые замужем, в качестве трофея, что совершенно не значит любовь до гроба с ним.

понятно что с мужем быт, все не так романтично как с бывшим ухажером, не кидайтесь как в омут в отношения с ним, чтоб потом больно не было.

Partajează acest post

Link spre post
Konfetka
13 часов назад, Гость jana сказал:

Acum am inteles ca eu trebuia sa iau initiativa . Asteptam el sa faca primul pas pentru ca era mai mare decît mine. Insa acum mi-a dar de inteles ca ar dori ceva mai mult cu mine si chiar ma sărutat. Eu l- am respins insa el a inteles si nu insista. Problema este ca s-au rascolit sentimentele in mine pentru el si ma gîndesc tot timpul la el.

pe mine m-ar pune in garda faptul ca la 32 de ani inca nu e casatorit. Un barbat bun demult era sa fie "luat". 

In plus daca el asa e de nehotarit si repede se retrage - a sa trebuiasca permanent sa luati hotariri pentru el. Va trebuie asa fericire?

Ce serviciu are? Poate nu se casatoreste ca realizeaza ca nu va putea intretine o familie.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator jana

Acum el este hotărît si nu este timid. Atunci era tinar si fara experienta. El acum lucreaza peste hotare . Cînd a venit in tara m-a telefonat si invitat sa ne vedem. Mi-a zis ca ma dorește si asta se observa dupa gesturile lui.Era foarte amabil, grijuliu si iubitor cu mine. Am inteles ca nu s-si atins sentimentele pentru mine.O femeie simte asta.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Mama draga, de cind un barbat de 32 de ani tre sa fie "numaidecit" insurat, de altfel, nu trebuie nimanui?))

Faptul ca el a lucrat peste hotare si raspunde la intrebarea de ce este necasatorit. Dar si sa nu fi lucrat el peste hotare, totuna nu mi se pare straniu ca e singur.

Autor, nu cred ca o sa gasiti aici solutia. Trebuie singura sa va ginditi, sa analizati situatia. Cu cine o sa fie mai bine, nimeni nu stie.

Clar ca sa fi fost totul minunat cu sotul, nu mai rascoleati acum amintirile din trecut si discutiile cu fostul erau unele obisnuite, nu cu nostalgii si careva sentimente. Dar si aici sunt nuante, deseori cind apar probleme in familie, unii cauta cai usoare, repede gasesc amante/amanti, foste/fosti... Pe cind altii, din rasputeri se straduie sa rezolve problemele.

Eu nu am idee ce se intimpla la dvs in familie, cu ce v-ati ciocnit, cum ati luptat, ati luptat ambii sau de una singura... Mai pe scurt, sunt multe intrebari fara raspuns la moment.

Partajează acest post

Link spre post
Konfetka
1 час назад, Fericire сказал:

Mama draga, de cind un barbat de 32 de ani tre sa fie "numaidecit" insurat, de altfel, nu trebuie nimanui?))

In Moldova de obicei la 32 ani barbatii sunt casatoriti. 

In Romania, alte tari din tari dezvoltate da, la 32 abia incep a se gindi la formarea familiei

Dar in Moldova de cate ori am auzit de un barbat peste 30 necasatorit - avea ceva probleme. Desi lucrez in mediul unde sunt toti cu studii superioare si servicii serioase. 

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Daca el a lucrat peste hotare mult timp, nu ma mir ca nu este casatorit. Asta in md, flacaii nostri (buni-rai) is luati cu flroi si busuioc, peste hotare ei tare pierd din valoare.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Oricum, lucrurile se schimba si in md, ma uit ca tendinta de a se casatori mai triziu e tot mai populara.

Poate, sa fi avut el vreo 50 si niciodata casatorit, probabil apareau ginduri ca ceva miroase a ars)))

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Dar mai este inca un moment. Autoarea il tine minte si ii place de Ionica de cindva. Dar daca l-ar cunoaste pe Ionica de acum, care, sunt sigura, s-a schimbat si el cu timpul, probabil i-ar trece acea dragoste iluzorie sau acele sentimente pe care le are la moment.

Editat de Fericire

Partajează acest post

Link spre post
azar

Автор в данном случае больше "любит" ушами.

он Ее хочет, флирт, романтические разговоры, но я не прочитала о каких-то серьёзных планах с его стороны, имхо.

Partajează acest post

Link spre post
Konfetka
4 минуты назад, lina сказал:

Nina 

Ujas)))

Ce anume?))

Partajează acest post

Link spre post
lina

pe mine m-ar pune in garda faptul ca la 32 de ani inca nu e casatorit. Un barbat bun demult era sa fie "luat".

poate nu vroia sa fie luat)))

Dar in Moldova de cate ori am auzit de un barbat peste 30 necasatorit - avea ceva probleme. Desi lucrez in mediul unde sunt toti cu studii superioare si servicii serioase.

O viata locuiesc si lucrez in RM, - Chisinau))

Prima data aud asa ceva

Partajează acest post

Link spre post
fania

2Care e standartul de insurat in Md? Eu tot prima data aud, cel mai multi dintre cunoscuti sau casatorit dupa 30,toti normali, si in cap si in buzunar. Eu sunt in soc cind se insoara la 22 ani,in vremurile noastre.  Deja stiu pe care din barbati oi numi "старая дева":lol:

Editat de fania

Partajează acest post

Link spre post
Konfetka
51 минуту назад, lina сказал:

poate nu vroia sa fie luat)))

O viata locuiesc si lucrez in RM, - Chisinau))

Prima data aud asa ceva

Nu stiu, am zis ceea ce vad. Am cateva prietene peste 30 nemaritate/divortate. Una a incercat sa-si lege viata cu un barbat de 33 ani, care niciodata nu a fost casatorit (cel putin oficial). Peste doua luni nu stia cum sa scape de el, chiar a implicat si politia. 

Dar asa te uiti dintr-o parte: un barbat frumos, cu studii, 33 ani, numai ca nu-si gasea un servici pe masura lui) Si toti cunoscutii il laudau ca e baiat bravo))

Nu inteleg nici eu casatoriile aceste la 22 ani, dar aprope de 30, majoritatea deja sunt casatoriti.

Ma bucur ca nu e peste tot asa) 

Partajează acest post

Link spre post
lina
1 минуту назад, Konfetka сказал:

Nu stiu, am zis ceea ce vad. Am cateva prietene peste 30 nemaritate/divortate. Una a incercat sa-si lege viata cu un barbat de 33 ani, care niciodata nu a fost casatorit (cel putin oficial). Peste doua luni nu stia cum sa scape de el, chiar a implicat si politia. 

Dar asa te uiti dintr-o parte: un barbat frumos, cu studii, 33 ani, numai ca nu-si gasea un servici pe masura lui) Si toti cunoscutii il laudau ca e baiat bravo))

Nu inteleg nici eu casatoriile aceste la 22 ani, dar aprope de 30, majoritatea deja sunt casatoriti.

Ma bucur ca nu e peste tot asa) 

Da eu tin minte ca tu ai scris, despre asta

O regula anumita nu este

Cum ai scris poate fi si la 40-45))

Eu nu cred ca in probleme, deja la virsta aceasta, se mai gindesc si la altceva, infara de siski-piski))

Dar si altceva, acum 30-40 era si normal la virsta de 20 si ceva sa fii casatorit, numai zic ca iti cerea partidul)) si sa nu platesti impozite, dar si gindirea era cu totul altceva))

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator jana

Nu este problema  ca nu sa căsătorit pina acum. Doar ca  a fost de mai multe ori dezamăgit in fete.Eu l- am parasit, apoi s a întîlnit cu o alta fată de care era pasionat dar aceasta cauta un băiat mai bogat si el dupa aceasta sa decepționat . Imi zice ca ii pare foarte rau ca nu a fost mai curajos atunci cu mine.Iar acum vrea de parca sa repare greseala. Si eu ma simt un pic vinovată ca l- am parasit .Mie imi place si mai mult acum de el ,cum el arata si cum este el. Este un băiat foarte chipeș si foarte amabil.Este un gentleman adevarat.

Partajează acest post

Link spre post
Konfetka
43 минуты назад, Гость jana сказал:

Nu este problema  ca nu sa căsătorit pina acum. Doar ca  a fost de mai multe ori dezamăgit in fete.Eu l- am parasit, apoi s a întîlnit cu o alta fată de care era pasionat dar aceasta cauta un băiat mai bogat si el dupa aceasta sa decepționat . Imi zice ca ii pare foarte rau ca nu a fost mai curajos atunci cu mine.Iar acum vrea de parca sa repare greseala. Si eu ma simt un pic vinovată ca l- am parasit .Mie imi place si mai mult acum de el ,cum el arata si cum este el. Este un băiat foarte chipeș si foarte amabil.Este un gentleman adevarat.

Сam asa spunea si baiatul acela de 33 de ani, cu care s-a legat prietena mea ) Ca nu poate sa gaseasca o fata buna... )))))

Si da-da, era chipes, amabil si adevarat gentleman )))

Partajează acest post

Link spre post
kisitoka

familia e o munca grea. Cine stie cum va fi acest chipes ? Un sot un barbat trebuie sa fie Responsabil, decis, la moment dar nu peste ceva timp...cu asa oameni e greu de trait, doar daca accepti sa duci tot pe umerii tai. Un barbat trebuie sa ia decizia la moment. 

Si cum spuneau fetele, femeile casatorite sunt mai atragatoare de fosti... 

oricum este cununie si casatoria , nu degeaba v-ati casatorit cu acel om. 

Anume asa se destrama famiile cind e mai greu si apare un chipes si vrea sa te salveze... dar cine stie cum va fi.

pur parerea mea.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.