Снежинка

Посиделки посреди ремонта - 19

Postări Recomandate

Снежинка

Продолжаем тему ремонта здесь )))

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dharma

Ma inscriu la tema . 

Partajează acest post

Link spre post
Niagara

tanya_g  noi asa si am hotarit, camera mai mare pentru copil.

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

Tania, sunt deacord cu fetele tale. Sunt bravo ;) 

Noi tot am cedat cea mai spatioasa odaie si nu-mi pare rau deloc. 

Designul se aseamana ca in varianta 3 (simetrica) de la Padrujka. Minunat!

Partajează acest post

Link spre post
Ingrid

Bine am mai palvragit noi ,am mai gatit o tema.))) Spor la munca celor care sunt in proces. ;-)

Partajează acest post

Link spre post
Jaborana

Девочки, как отбелить / отмыть швы на полу в ванной. Мы закончили ремонт и начали уборку, на стенах все ОК, а вот на полу швы жёлтые вместо белых... пока делали ремонт видимо запачкали ((( спасибо!!!

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
Acum 3 ore, ViVe a spus:

Tania, sunt deacord cu fetele tale. Sunt bravo ;) 

Noi tot am cedat cea mai spatioasa odaie si nu-mi pare rau deloc. 

Designul se aseamana ca in varianta 3 (simetrica) de la Padrujka. Minunat!

da, tin minte vazusem undeva in tema o poza ))

Cred ca asa vom face si noi, camera mai mare fetelor, multumesc tare mult tuturor pt raspuns.

Deja cind va fi gata va arat ce-a iesit dar asta peste 2 luni cel putin ))

Partajează acest post

Link spre post
padrujka

ой, а вы из двух комнатной отдаете большую детям а меньшую себе???
меня тоже такая мысль посещала
всё таки им нужны две отдельные кровать, два рабочих места, в конце концов место для игр
а нам что? шкаф да кровать....
и я так хочу именно спальню, а не раскладной диван
останавливают гости...(капец)
если собрать побольше людей придется на кухне ютится...

если в большой комнате детская- не присядешь
и если спальню поставить-тоже...
а диван можно собрать,разобратьи вроде как гостинная уже

этот дурацкий стереотип что должна быть гостинная, а маленькая- детская не дает мне покоя..
боюсь сделать так потом пожалеть....
как вы решились?

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Eu tare regret ca am luat in salon divane care se deschid si se poate de dormit pe ele. Nu imi place sa am oaspeti , daca as fi avut niste divane clasice nimeni nici nu ar indrazni sa se autoinvite la noi . Eu cind merg undeva stau la hotel . Acum sunt atatea hotele,pentru toate buzunarele . Abea astept momentul cind o sa schimbam mobila in salon . Pentru oaspeti extremisti am luat o canapea gonflabila . 

Partajează acest post

Link spre post
padrujka

я не  имела в виду гостей которые на ночь остаются))не не , спасибо
а тот же день рождения, когда собираются от 10 гостей и больше, диван собрал, большой стол разложил и всем есть место
а в кухне тесно..

15 часов назад, Jaborana сказал:

Девочки, как отбелить / отмыть швы на полу в ванной. Мы закончили ремонт и начали уборку, на стенах все ОК, а вот на полу швы жёлтые вместо белых... пока делали ремонт видимо запачкали ((( спасибо!!!

я на кухне раз в полгода отбеливаю швы доместосом
старой зубной щеткой наношу, оставляю минут на 20 потом опять чуть чуть потру, и мою пол

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Eu am pentru baie asa solutie , de la Rossman ( Germania , gasiti la piata auto ) 

IMG_6098.JPG

Dar daca e votba de pete de calcar sau grasime asa 

IMG_6097.JPG

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Spal podelele ( teracota , faianta )  cu asa 

IMG_6099.JPG

Si parchet cu asta 

IMG_6100.JPG

Partajează acest post

Link spre post
Jaborana

Буду пробовать все доступные средства)))Надеюсь отмоется, потому что очень неприятно(((

Partajează acest post

Link spre post
Ingrid

Cautati in temele trecute,eu am pus poza cu solutie din Spania,dar care se vindea si la noi. Intrebati pe la magazine Supraten,Bicomplex.etc,ei au solutii pentru rosturi(fuga.)

Partajează acest post

Link spre post
Ingrid

apropo la Supraten era si vopsea de vopsit rosturile,culoarea alba stiu precis ca era,are asa un burete ca un disc la capat de tub si vopsesti fix pe rosturi,dar eu cred ca se va curata cu solutie ,daca e doar murdarie acolo.)

Editat de Ingrid

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Fetelor , veniti cu ceva idei , sugestii .. ce as putea face cu acest perete ?  Raft ? Dulap ingust ? Numai nu flori :(   

In toamna planuim sa facem acoperire din geam la balcon , asa ca ploaia si vantul nu e o problema . Tare ma deranjeaza snurul asta de la climatizoare .

IMG_6101.JPG

IMG_6102.JPG

IMG_6103.JPG

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
Acum 3 ore, padrujka a spus:

ой, а вы из двух комнатной отдаете большую детям а меньшую себе???
как вы решились?

Din 2 dormitoare cel mai mare l-am cedat copiilor, dar de fapt salonul e cea mai mare odaie din casa.

In dormitorul nostru vom renunta la dulap, si dulapul din hall deja va fi mai lung...nu stiu cit de comod va fi ca eu eram obisnuita cu dulap linga pat in dormitor )) In schimb fetitele vor avea paturi separate si dulap mare de haine, si masa de lucru ))

Cind sunt doar 2 odai stiu cit e de complicat sa ai si dormitor si salon.

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
Acum 45 minute, Dharma a spus:

Fetelor , veniti cu ceva idei , sugestii .. ce as putea face cu acest perete ?  Raft ? Dulap ingust ? Numai nu flori :(   

N-ai incercat sa apelezi la astia care fac mobila, deobicei ei vin cu idei repede ))

Cred ca un dulap le-ar camufla bine ))

Partajează acest post

Link spre post
fania

Eu tot mam gindit la dulap,fara scindura de sus  (ca sa ascunzi si stativul conditionerului) sau sa ascunzi firele sub carcasa de plastic si sa pui rafturi ce sar potrivi stilului vostru 

20170810_182757.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Ca sa chem un consulant acasa inseamna bani si nu e sigur ca o sa imi propuna ceva ce ne trebuie noua . Acum mesterii baga ce le trebuie lor sa vanda , mai putini i-au in consideratie dorinta celui care e cu necesitatea .  Vreau o idee fixa , model , design si sa chem meaterul doar sa ia masura si sa fac coamnda . 

Imi trebuie un dulap subtire , fixat pe perete . 

Partajează acest post

Link spre post
ollikk

мамочки дайте еще координаты где вы кухню заказывали и сколько вы платили за дизайн ее?

Partajează acest post

Link spre post
Tibberoon

Мы за дизайн не платили. У нас был проект и мы высылали всем для расчета (предварительно). Своих рекомендовать пока не будут. Делали у них мебель в ванной и уже месяц жду чтоб поставили 2 полки.

Сейчас заказали мебель в коридоре у Рае, очень жду посмотреть что получится. До этого нам никто не советовал что вот лучше сделать так или предлагал разные варианты как будет удобнее. 

Очень часто фирмы делают мебель прям как на картинке и не предупреждают что вот этот ящик не надо так делать или будет неудобно открывать или вообще вам не нужно. 

Partajează acest post

Link spre post
Ingrid
1 минуту назад, Tibberoon сказал:

Очень часто фирмы делают мебель прям как на картинке и не предупреждают что вот этот ящик не надо так делать или будет неудобно открывать или вообще вам не нужно. 

Eu am inteles ca e tare bine la firma de mobila unde se ocupa si o doamna,(clar ca depinde si ce doamna-profesional). La noi de ex.tot la un dulap a facut o firma in care se ocupa si o doamne de design,regret si acum ca nu am ascultat 2 sfaturi de ale ei,totusi femeile mai des se lovesc in viata de zi cu necesitatile si cit de practic e un sertar sau altul si stiu mai bine ce trebuie etc.)

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Noi cind am facut un dulap extra in bucatarie am avut mare bataie de cap . La o firma destul de solida ,apoi mesterul nu ne asculta de loc ce vrem noi . Cind sa achitam ne-a inclus usi total diferite de cele din bucataria noastra ori mecanisme mult mai scumpe dar de fapt au montat din cele ieftine , la fel si cu politele inauntru . Noi am cerut doua polite duble sa nu fie inchise cu usa ( pentru cuptor si pentru masinarie cafea sau microunda ) . In doua luni in loc de 3 saptamini a venit dulapul , total diferit :(( a trebuit sa trimita avocatul sotului o scrisoare ca sa ne faca recalcul . 

Pina la ei am mers si la pseudofirme sa vedem care e situatia si daca am putea sa vomandam la ei aceeasi calitate cu mai putini bani . Mai toti sunt smecheroi si fac promisiuni , in catalog au unele mostre care nu le au in depozit , mai putini sunt sinceri si zic din start ca nu e in competenta lor . 

De atunci am o frica enorma de firmele astea si de obicei vreau sa cumpar ce este deja gata in show roomul lor sau prin magazine .

Partajează acest post

Link spre post
ollikk
50 минут назад, Tibberoon сказал:

Мы за дизайн не платили. У нас был проект и мы высылали всем для расчета (предварительно). Своих рекомендовать пока не будут. Делали у них мебель в ванной и уже месяц жду чтоб поставили 2 полки.

а проект самой кухни где делали ? или это у вас от своего Дизайнера? 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum