Vizitator Nadia26

Iesirea din tara cu copilul

Postări Recomandate

Vizitator Nadia26

Buna ziua, spuneti-mi va rog pot eu sa parasesc tara cu copilul meu de 3 ani pt 2 luni fara acordul tatalui .Eu cu tatal copilului nu suntem casatoriti oficial,insa in certificatul de nastere el figureaza ca tata si copilul ii poarta numele de familie.Va multumesc frumos pt raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
La 08/08/2017 la 6:53, Vizitator Nadia26 a spus:

Buna ziua, spuneti-mi va rog pot eu sa parasesc tara cu copilul meu de 3 ani pt 2 luni fara acordul tatalui .Eu cu tatal copilului nu suntem casatoriti oficial,insa in certificatul de nastere el figureaza ca tata si copilul ii poarta numele de familie.Va multumesc frumos pt raspuns.

Da, puteți.

Partajează acest post

Link spre post
dorinaaaaa

buna ziua. sotul meu isi ispaseste pedeapsa in penitenciar la moment fosta lui sotie a scos copilul din tara pe 3 luni si acuma vrea sa il dea in italia la scoala sotu nu a dat acord ca copilul sa se afle acolo este posibil fara voia lui da copilul  are pasaport romin si sotu nu este decazut din drepturile parintesti

Editat de dorinaaaaa

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
La 21/08/2017 la 18:03, dorinaaaaa a spus:

buna ziua. sotul meu isi ispaseste pedeapsa in penitenciar la moment fosta lui sotie a scos copilul din tara pe 3 luni si acuma vrea sa il dea in italia la scoala sotu nu a dat acord ca copilul sa se afle acolo este posibil fara voia lui da copilul  are pasaport romin si sotu nu este decazut din drepturile parintesti

Să-l scoata din tara poate fara acordul sotului dvs., insa pentru stabilirea domiciliuui copilului peste hotare este nevoie de acordul ambilor parinti

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum