Coroban

Fidel nemultumit sau Schimb multumit

Postări Recomandate

Coroban

Salut comunitate, știu că aici se discută probleme mult mai serioase decît ale mele gen, boală, divort, conflicte.
Însă scriu aici deoarece am nevoie de un sfat sau poate cineva a fost în situația mea și să văd cum a procedat.

Sunt bărbat si traiesc de un an jumate în cuncubinaj.
Nu pot să zic că-mi iubesc femeia pînă mor. O iubesc si mă strădui s-o protejez si să am grijă de ea. 
Să-i fac cadouri, să facem dragoste și să petrecem timpul împreună. 

În relația precedentă am avut partea sexuală mult mai completă și nebunatică. 
Făceam sex în mai multe locuri( bucatarie, pe acoperis, pe mese) fata mă bucura permanent cu 
un sex oral de calitate,sex anal, ma simteam implinit in partea aceasta.

In relatia actuală e fata cu care vreau să fac copii si sa traiesc o viata insa e un pic complexata 
Nu-si piermite multe. Ea refuză să facă sex oral,de anal nici vorba eu o bucur de fiecare cu un preludiu lung, cu un cunilingus 
atent si calitativ si cu un sex pina la ultimul puls. 

Insa  simt ca ofer mult si as vrea sa primesc inapoi asa. Poate eu judec după cum sunt eu si cred ca toti oamenii sunt asa deschisi ca mine
insa sunt sigur ca fiind deschis poti primi mai multa placere de la viata.

Ea e multumita de viata sexuala si spune ca aceasta e unul din motivele pentru care m-a ales pe mine si 
motivul care face sa-mi ierte micile gresele ale zilei cotidiene.
Am discutat cu ea referitor la sex oral si mi-a spus ca dupa citeva incercari nu i-a placut si poate mai tirziu va face dar acum nu. 

Eu pot sa inteleg si sa am rabdare. Insa ma trage oameni buni la alte femei deja, 
Imi vin ginduri sa caut satisfactie sexuala inafara relatiei. Imi i-au o buna parte din gindurile zilei si asta ma 
disconcentreaza de la munca si de la scopurile mele. 

Nu vreau sa insel. Nu am schimbat pe nimeni niciodata . Insa vreau sa fac aceasta ca sa ma calmez si sa pot lucra in continuare 
fara ginduri la alte fete. Ma trage zilnic la fetele de pe drum, ma uit chiar si la cele maritate peste 30-35 si imi plac le dezbrac din priviri. 

Poate ma considerati un stricat insa vreau sa hotarasc problema. 

Cineva de aici s-a confruntat cu asa ceva? 
Cum ati hotari daca ati fi in locul meu ?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
svetiksvetikova4@gmail.com

Parerea mea ca tu de la bun inceput te minti pe tine insusi... Parca incerci sa gasesti aici pe cineva care sa-ti spuna: "daaa, ce sa mai rabzi atata, gaseste o alta partenera si nu-i nimic strasnic, multi fac asa". Daca esti deschis asa cum zici, pai vorbeste direct cu jumatatea ta despre, daca o iubesti cu adevarat inseamna ca trebuie sa fii cinstit in primul rand cu ea si discutii pe asa tema tot sa tii cu ea. Insa daca tu vreai deja altceva de la relatii si iubita ta nu poate sa-ti dea, atunci alegerea este deja dupa tine. Mai bine pune punct aici si mergi mai departe in cautarea la ceea ce iti trebuie. Cum ai spus tu ca nu-ti iubesti femeia pana mori, tot inseamna ca tu deja nu arati stima ta in primul rand fata de ea, pentru ca noi cu totii intelegem dragostea ca ceva nebunatic, ca chiar nu ne este frica sa murim pentru cineva. Nu te supara, dar eu am facut concluzia ca tu n-o iubesti cu adevarat, pentru ca clar lucru pasiunea catre altcineva poate sa apara la toti, dar cand tu porti pe cineva in suflet deja micile pasiuni trec in alta parte. Ceea ca tu esti mai dezghetat pe plan sexual, dar ea mai complexata, tot e vina ta. Femeia cu adevarat iubita trece peste toate acestea. Eu ti-as da un sfat simplu, lasa prostiile acestea din cap si deschide ochii altfel, nu fii manipulat de insticte, fii mai sus de asta. 

Partajează acest post

Link spre post
Coroban
Acum 17 ore, svetiksvetikova4@gmail.com a spus:

Parerea mea ca tu de la bun inceput te minti pe tine insusi... Parca incerci sa gasesti aici pe cineva care sa-ti spuna: "daaa, ce sa mai rabzi atata, gaseste o alta partenera si nu-i nimic strasnic, multi fac asa". Daca esti deschis asa cum zici, pai vorbeste direct cu jumatatea ta despre, daca o iubesti cu adevarat inseamna ca trebuie sa fii cinstit in primul rand cu ea si discutii pe asa tema tot sa tii cu ea. Insa daca tu vreai deja altceva de la relatii si iubita ta nu poate sa-ti dea, atunci alegerea este deja dupa tine. Mai bine pune punct aici si mergi mai departe in cautarea la ceea ce iti trebuie. Cum ai spus tu ca nu-ti iubesti femeia pana mori, tot inseamna ca tu deja nu arati stima ta in primul rand fata de ea, pentru ca noi cu totii intelegem dragostea ca ceva nebunatic, ca chiar nu ne este frica sa murim pentru cineva. Nu te supara, dar eu am facut concluzia ca tu n-o iubesti cu adevarat, pentru ca clar lucru pasiunea catre altcineva poate sa apara la toti, dar cand tu porti pe cineva in suflet deja micile pasiuni trec in alta parte. Ceea ca tu esti mai dezghetat pe plan sexual, dar ea mai complexata, tot e vina ta. Femeia cu adevarat iubita trece peste toate acestea. Eu ti-as da un sfat simplu, lasa prostiile acestea din cap si deschide ochii altfel, nu fii manipulat de insticte, fii mai sus de asta. 

Da posibil ma mint pe mine, Insa ma tem ca daca o s-o las va suferi foarte mult. 
Poate n-o iubesc cu adevarat, dar ma gindesc la ea, imi fac griji, o sun, adica oricum simt ceva pentru ea. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum