BabaYaga

Детская ванночка

Postări Recomandate

BabaYaga

Какой ванночкой вы пользуетесь и до какого возраста?

У кого то есть что то подобное?

big_onda_evolution2.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lili

Am avut asa cadita.Initial ghindeam ca nu va fi comoda, dar dimpotriva e foarte comoda sa scalzi copilul in ea (nu e necesar sa-ti fie frika ca va lua apa in gura sau ureki).Am folosit-o pina la 8 -9 luni.

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga
Am avut asa cadita.Initial ghindeam ca nu va fi comoda, dar dimpotriva e foarte comoda sa scalzi copilul in ea (nu e necesar sa-ti fie frika ca va lua apa in gura sau ureki).Am folosit-o pina la 8 -9 luni.

Ati folosit si asa pozitie in ea dupa 6 luni?

big_onda_evolution_02.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

noi si acum ne folosim de asa baita, alta nu recunoaste///

la vara trecem la dus.

Dar cind era micuta, era foarte comod.

Editat de Фунтик

Partajează acest post

Link spre post
inx

noi de cadita mica ne-am folosit max 2 luni, dupa am trecut la cea mare, pt. acolo petrecem mai mult timp in apa, se simte mai liber, si in +se joaca

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Noi am avut cam asa comod

Sell_Changing_Station_With_Removable_Bathtube.jpg

foarte convinabil, acolo si scchimbam pampersul, faceam toate procedurile igienice.

Am vazut asa fel de baite ca sunt foarte moderne acum in europa, nu stiu insa cit sunt de comode, scrie ca se folosesc din prima zi de la nastere

babyblender.jpg

Partajează acest post

Link spre post
ardi

У нас обычная молд ванночка была. А к ней нам друзья подарили подставку (крепится на спец присосках) - очень удобная! Подставку использовали до 6 мес пока малыш хорошо сидеть не начал - ему уже просто стало неинтересно лежать....

А здесь по-моему именно форма ванны такая специальная? Думаю что удобная вещь. Жаль только что у нас точно такой нет в Молдове

Partajează acest post

Link spre post
Lili

Da, si facea numai apa in odaie (in baie nu aveam spatiu pt ea) si se simtea comod (kred ca am inteles corect intrebarea, deoarece avem fiu).

Ardi, se vind si in MD(la Baby Hall si nu numai kred ca).

Editat de Фунтик

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga
А здесь по-моему именно форма ванны такая специальная? Думаю что удобная вещь. Жаль только что у нас точно такой нет в Молдове

Есть!!! Эта фирма продается в Джамбо. Я уже видела эти ванночки. И вообще там есть весь (почти) ассортимент www.okbaby.it

Ванночка стоит 520 леев. Крепелния для ванной (белые на фото) - 380 леев.

Partajează acest post

Link spre post
m'amy
Какой ванночкой вы пользуетесь и до какого возраста?

У кого то есть что то подобное?

shi nasha mea are asha vanitza shi e f multzumita....

iar la noi e vanitza simpla shi suport aparte...

uite asha facem baitza...

23e27e9ab668.jpg

shi ne mai place sa inotam, scoatem suportul shi mami o tzine pe Amy pe burtica iar ea la fugutza da din piciorushe...

Editat de Фунтик

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Dupa 6 luni cind am trecut in baia mare am trecut si in scaunel OK baby, foarte comod :girl_impossible:

flipper%20bath%20ring%20copy.jpg

Partajează acest post

Link spre post
ATI
Am vazut asa fel de baite ca sunt foarte moderne acum in europa, nu stiu insa cit sunt de comode, scrie ca se folosesc din prima zi de la nastere

babyblender.jpg

Noi cumparasem asa ceva, ne-a sfatuit moasa de la cursuri de pregatire a viitorilor parinti. Chiar si la clinica prima baita a fiului a fost in asa "caldarusa". Acasa ne-am folosit vreo luna, apoi am trecut la baita obisnuita.

"Caldarusa" se recomanda din motivul ca copilul imediat dupa nastere este in ea asezat si pozitia este la fel ca si in uterul matern, inconjurat de apa, si aceasta il relaxeaza, ii inlatura frica. Adica ii creaza bebelusului aceleasi senzatii ca si atunci cind se afla in burtica mamei.

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

Это ведерко очень похоже на блэндер :))))

Ребеночка нужно поддерживать или он сам может сидеть там? Не заваливается?

У нас таких не видела. Сколько они стоят у вас (в сравнение с обычными ванночками) ?

Partajează acest post

Link spre post
ATI

Este indeajuns de spijinit doar cu o mina capusorul, dar copilul sta destul de bine si nu se da prin parti. Un lucru: aceste caldaruse nu sint foarte mari, deci se folosesc putin timp (mai ales depinde de marimea copilului). Am vazut ca costa 22,5 Euro, noi paremise-ca am dat 4 ani in urma vreo 30 CHF (300 lei). In pret nu intra taburetul si suportul, doar caldarusa.

Am vazut ca scrie ca se poate folosi pina la 6 luni.

Partajează acest post

Link spre post
Dairish

Ребеночка нужно поддерживать или он сам может сидеть там? Не заваливается?

У нас таких не видела. Сколько они стоят у вас (в сравнение с обычными ванночками) ?

у нас Baby Tube стоит 50 евро, обычная ванночка около 20.

Нам советовали, но мы не взяли, и сейчас не возьму - ванночка есть.

Всё равно после 3х месяцев переходим в "большое плавание" :girl_impossible:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
у нас Baby Tube стоит 50 евро, обычная ванночка около 20.

Нам советовали, но мы не взяли, и сейчас не возьму - ванночка есть.

Всё равно после 3х месяцев переходим в "большое плавание" :dash1:

Noi tot nu am luat , imi pare prea mica si aveam dubii de comoditatea ei :girl_impossible: Oricum fiul s-a nascut ''mascatel'' cred ca mai mult de o luna nu ar fi incaput in ea :suicide2: si cunosc mai multe familii care le folosesc si sunt multumiti .

Partajează acest post

Link spre post
Cardblansh

big_onda_evolution_02.jpg

У нас такая есть (может быть не такая, но очень похожая), очень удобно, просто слов нет, и покупала я гораздо дешевле 500 лей, мне кажется отдала лей 300, хотя после 6 месяцев думаю будет не очень удобно там дитенку, будем о другом варианте думать. А еще в самом начале сверху гамачок ставили, специальный гамачок для деточек для купания, очень хорошо пропускающий воду, с пластиковыми креплениями на краях ванны, чем тяжелее становится ребенок, тем сильнее прогибается гамачок, а вначале просто мечта, лежит там, водичка снизу тепленькая, моешь его и никаких проблем, держать не надо. Очень была полезная покупка!

Partajează acest post

Link spre post
cassandra
Есть!!! Эта фирма продается в Джамбо. Я уже видела эти ванночки. И вообще там есть весь (почти) ассортимент www.okbaby.it

А эти крепления подходят ко всем детским ванночкам или только к той что на фото, и какой вес выдерживают?

Мы до сих пор купаемся в обычной детской ванночке. До 6-ти мес. в ней ложили специальный поролон для купания, покупали в Дет. Мире, кажется 60 лей стоили.

Partajează acest post

Link spre post
Cardblansh
А эти крепления подходят ко всем детским ванночкам или только к той что на фото, и какой вес выдерживают

Я тоже посмотрела на картинку... Наверное не ко всем. Надо смотреть на конфигурцию. Тут на задней стороне крепление упирается в эдакое утолщение на пластике... На моей ванне такого нет... :(

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga
А эти крепления подходят ко всем детским ванночкам или только к той что на фото, и какой вес выдерживают?

Вот зайди по этой ссылке и в правом нижнем углу есть кнопка руководство. Скачай и прочитай подробно о них.

Partajează acest post

Link spre post
ardi

Ух ты! Здорово!

Специально посмотрю что у них есть!

СПАСИБО!

Мы до сих пор купаемся в обычной детской ванночке. До 6-ти мес. в ней ложили специальный поролон для купания, покупали в Дет. Мире, кажется 60 лей стоили.

Вот этот поролон кстати очень удобная штука! Мы когда путешествовали - брали с собой! Везде можно с комфортом покупать малыша!

Partajează acest post

Link spre post
Lilka

+1 :smoke: :smoke: :smoke:

Dupa 6 luni cind am trecut in baia mare am trecut si in scaunel OK baby, foarte comod :smoke:

flipper%20bath%20ring%20copy.jpg

Si noi avem exact asa scaunel si sintem foarte multumiti de el. Am inceput s-o baim pe Erica in el de la 5 luni in baia mare, acum avem o problema- fara el nu vrea sa faca baie, cu toate ca sta foarte bine pe poponeata...

Partajează acest post

Link spre post
Andreea
shi nasha mea are asha vanitza shi e f multzumita....

iar la noi e vanitza simpla shi suport aparte...

uite asha facem baitza...

23e27e9ab668.jpg

shi ne mai place sa inotam, scoatem suportul shi mami o tzine pe Amy pe burtica iar ea la fugutza da din piciorushe...

La noi fix ca la voi e vanitza si suportul, numai culorile difera.

Partajează acest post

Link spre post
Crystal

а в большой ванной кто-то младенчиков купал/купает?

Partajează acest post

Link spre post
inx
а в большой ванной кто-то младенчиков купал/купает?

noi ne scaldam de la 2 luni, impreuna cu mami

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum