Lactarius

Decăderea din dreptul parintesc

Postări Recomandate

Lactarius

Bună ziua. Doresc sa îl lipsesc pe tatăl copilului de dreptul de părinte. Cu tatăl copilului nu suntem căsătoriți. Copilul are numele de familie al tatălui. Tatăl este cetățean ucrainean, Copilul și eu avem cetățenie R.Moldova. Nu locuiește cu noi, nu plătește pensie alimentara, nu participa în mod la întreținerea copilului . As vrea sa știu care este procedura decăderii dreptului de tata.??

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa
Acum 10 ore, Lactarius a spus:

Bună ziua. Doresc sa îl lipsesc pe tatăl copilului de dreptul de părinte. Cu tatăl copilului nu suntem căsătoriți. Copilul are numele de familie al tatălui. Tatăl este cetățean ucrainean, Copilul și eu avem cetățenie R.Moldova. Nu locuiește cu noi, nu plătește pensie alimentara, nu participa în mod la întreținerea copilului . As vrea sa știu care este procedura decăderii dreptului de tata.??

Va recomand sa veniti la consultatie personala

Partajează acest post

Link spre post
Lactarius

La moment nu mă aflu în țară. Dacă e posibil sa îmi dati un număr de contact. 

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
La 21/06/2017 la 14:03, Lactarius a spus:

La moment nu mă aflu în țară. Dacă e posibil sa îmi dati un număr de contact. 

Cind reveniti ma puteti contacta 079787768

Partajează acest post

Link spre post
Katiushkakuss

Se poate de lipsit din drepturile parinteşti pe fostul soţ care nu se raspunde cu copiii, nu participa la creşterea si educația lor, vine in țara si se vede cu copiii doar citeva ore si atit, pleaca peste hotare fara sa-şi ia ramas bun de la copiii... menționez ca doar achita pensia alimentara si atit, umblu din urma lui sa-mi deie permis pentru a pleca cu copiii cu traiul in alta ţara si nu doreste sa semneze  nimic.

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa
La 16/08/2017 la 0:26, Katiushkakuss a spus:

Se poate de lipsit din drepturile parinteşti pe fostul soţ care nu se raspunde cu copiii, nu participa la creşterea si educația lor, vine in țara si se vede cu copiii doar citeva ore si atit, pleaca peste hotare fara sa-şi ia ramas bun de la copiii... menționez ca doar achita pensia alimentara si atit, umblu din urma lui sa-mi deie permis pentru a pleca cu copiii cu traiul in alta ţara si nu doreste sa semneze  nimic.

Practic nu va fi posibil.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum