Vizitator Pufic

Maltatare fizica si verbala de la fostu sot

Postări Recomandate

Vizitator Pufic

Am fost malttrata fizic si verbal in casa mea de fostul sot.Avem impreuna o fetita 4 ani.care o ia de la gradinita de 3 ori pe saptamina sau 2 ori .Eu am program pina la 19 seara.Stau la mine in casa pina vin eu de la servici.maninca as joaca. Astfel fostul sot are intrare libera in casa la mine desi suntem divortati de 3 ani.Inainte aveam o femeie care o lua dar datorita virstei nu mai poate sta cu copilul.Am stabilit cu fostul sot ca e binevenit ca el sa o ea de la gradinita deoarece el termina la 17 si serviciul sau e aproape de casa noastra si gradinita.pina eri tot a fost ok.Dar sa intimplat ceva groaznic eri am fost numita o mama rea deoarece nu am cumparat chefir fetei.Am motivat ca ea nu-l prefera. In schimb iubeste lapteleAm fost nature rau strangulata cu miinile amenintata insosita verbal.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersedes

Cred ca trebue de anuntat la politie. El va fi chemat si au sa vorbeasca cu el. 

Eu de ax nu as da voe sa intre la mine in casa. Las sa se plimbe pina nu veniti de la lucru

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

cel mai strasnic ca la tot a fost sub ochii fetitei mele care sa stresat foarte mult,Sarmanica imi stergea lacrimile cu batista si se staruia sa ma acopere de batai cu trupusorul ei.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

imi reprosaza ca sunt o mama rea mai ca cele de pe strada ,de fapt nu beau nu fumez ,in casa e curat ,frigiderul plin .Copilul  are haine moderne si curate calcate.pina acum era fooooarte multumit de toate .Acum ma simt euizata fizic si sufleteste,dar cel mai tare mii jale de copil ca a fost martorul unel scene de groaza.I sa spus ca mama e rea ,ca merita cem mai rau de pe pamint in forma de blastamuri...

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

fetelor pot spune una doar ca cit nu neam starui cu fostii soti sa fim bune de dragul copiiiloe,ei nu pretuesc nimic,ii era bine ca venea in casa mea si minca u copilul ce gateam ,dar sa aduca vreodata ceva ...eram bucuroasa macar si asa ca o ea de la gradinita.Apropo el locueste gard in gard cu gradinita,dar nu vrea sa o duca la el,motiveaza ca nu are nimic gatit .

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

Daca a ridicat mina la dumneavoastre . trebuea numaidechit de instiintat politia. Ei aveau sai dee restrictii sa se aprope de dumneavoastra. Nui mai dati cheile de la casa. Schimbati lacatul.

cred ca nu avea dispozitie, la el ceva nu merge si a hotarit sa se razbune pe dumneavoastra.  Si de acum inainte asta se va repeta. Doar politia va va putea ajuta. Acum este lege.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

sa folosit de situatia mea ca nu avem pe nimeni in orasul acesta care sa ne ajute,sau sa ne apere.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

sa fie clar  noi nu dormim impreuna ,nu suntem un cuplu de 3 ani !!! El are viata lui,weekendurile dispare inchide telefonul,copilul e mereu cu mine.El o lua de la gradinita doar de 3 sau 2 ori pe saptamina.Singur a propus aceasata varianta ,eu am acceptat din interesul copilului,tot mai bine cind vii acasa la tine,maninci mincarea pregatita de mami ...

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

Cu chit veti fi mai buna cu el. cu atit el isi va bate jok de dumneavoastra mai tare. Sa tineti minte asta si nu fiti atit de naiva  cum ati fost pina acum. Ma scuzati. dar asa oameni ca dun-ra tot timpul sunt umilite de fostii barbati...

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

aveti dreptate ,sunt prea moale de fire ,mereu las de la mine numai sa fie bine.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

Cred ca o sa va intrebati de ce anume fostul sot o lua de la gradinita ,asa am convenit de buna cuviinta impreuna ,cu banii care trebua sai dam pentru o dadaca noi mergeam in wekend la circ,teatru ,delfinariu.Am avut o perioada cind fetita a stat cu o bunicuta care locuia cu un fecior de 40 ani intrun apartament cu o odaie ce nu era comod pentru nimeni,apoi o dadaca care a pus mina pe lucrurile personale .

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

Cred ca ar trebui sa hotariti in alt mod . cu aducerea sotului copilului de la gradinita

Macar fara intrare in apartamentul dum-ra

Partajează acest post

Link spre post
irinelaC

Stitii de fiecare data in asemenea situatii ma pun in lokul victomei si anume cum as proceda eu personal. 

1. As apela la politie, as face tot posibil ca un asemenea barbat sa nu aiba acces la psihica copilului meu sub nici un fel. Credeti-ma, copiii au o memorie buna si nici o data no sa va spuna multumesc pentru asemenea inactiuni.

2. As vb cu educatoarea, ii achitam ei ca sa imi ia copilul sau sa se retina pina la 19.20 caci ziua de munca a lor oficial e pina la 19.00. Daca e o persoana cu suflet mare o sa va inteleaga. 

3. Daca nu va fi deacord. As gasi in ograda o fetita de 17-18 ani si ias achita ei sai unei batrine caci credeti-ma, pentru 50 lei o sa va ia copilul de la gradi. Daca nici asta, as ruga o vecina care are copilul cu fetita in aceias grupa sa imi ia copilul de 2-3 ori in saptamina. 

Alternativa exista, trebuie sa nu gasiti scuze, dar iesire din situatie. 

De asemenea, vb cu angajatorul. Lucrati in ora mesei, dar plecati cu o ora mai devreme. Explicati situatia. La noi la servici toate mamicile fac asa. 

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

multumesc mult pentru sfaturi ,sunt binevenite ,acum caut o dadaca pentu fetita 

Partajează acest post

Link spre post
Irinica

Straduiti-va sa va odihniti bine-bine mai mult timp, lasati alte lucruri nefacute, si cind veti fi cu capul limpede va va veni si rezolvarea, si veti sti si cum sa-i ripostati sotului. Asa "variante" ca fostul Dstra se straduie sa incarce femeia si s-o invinuiasca astfel incit ea sa nu mai aiba timp sa se gindeasca ce si cum e de facut. Masculi ca el stau mereu nu cu gindul cum sa faca bani ca sa dea la copil, da cum sa acuze femeia care e buna la suflet ca ea nu face una, si alta, etc. Acestia stiu a incarca creierul incit sa te simti mereu vinovata. Gasiti-va timp liber pentru a va putea gindi, poate chiar si la serviciu sa lucrati mai putin. Asa "barbati" se straduie sa incarce femeia cu fel de fel, folosindu-se de faptul, ca ea nu are timp sa se odihneasca si lucreaza ca robotul, pentru ca trebuie sa-si intretina copilul. Am "avut' si eu asa ceva, am fost acuzata ca sunt mama iresponsabila ca i-am dat copilul o data in 10 ani, pe citeva zile ((. i-am spus ca din cite stiu eu, daca copilul e cu tata, apoi el trebuie sa fie responsabil, nu mama, multe si de toate i-am spus!!!!!!!!!!!  Si, daca nu aveti cine sa va ajute, feriti-va cel putin de oamenii care stiu si sunt invatati sa va incarce cu probleme, o sa va fie mai usor. Cautati sprijin pe la vecini, mereu se gasesc oameni care pot ajuta, numai noi nu ne dam seama de asta. Curaj, odihna si pace in suflet!

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

la noi in tara daca divortezi toate problemele ramin pe spinarea femeilor,nu pot barbatii sa se comporte normal.Daca cred ca dau citiva bani pentru copil cred ca e suficient ,nu se ghindesc ca copilul creste are nevoe de multe ..ca ex un pat al sau care cel putin costa 5000 mii lei,sau daca se deterioreaza o tehnica in casa ca frigiderul care costa iarasi nu un leu.Nu mai scriu ca daca  copilul se imbolnaveste cite eforturi sufletesti si financiare face mama ca sa le reuseasca pe toate .E usor sa fii flacau liber ,sa dai 3 banuti si sa ceri multe de toate.Imi place sistema americanilor dupa divort barbatul ramine cu un costum pe el ,restul revine sotiei si copiilor.Mie numi ajung banii ce mii da fostul pentru copil ,dar macar si asa cit de putin ,sorei mele in genere fostul nui da nimic .De ce scriu asta pentru ca ca sa ceri ceva trebue si sa dai.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

acum inteleg ca am facut bine divortind de el,astfel de certuri copilul avea sa vada deseori,ii stricam psihica .

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

noi suntem fericite in 2,dormim imreuna ,ne sfatuim mereu ,ne plimbam,facem mincare impreuna ,cumparaturi.Fetelor iubitiva pe voi si nu permiteti magarilor sa va injoseasca,cititi sfaturi de pe yutube,viata e una si trebue traita linistit 

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.