Natashka

Cadouri La Cumatri

Postări Recomandate

tanya_g
fetelor dar concret nanasilor c puneti pe colaci ,ca ai mei is oameni bogati care isi pot permire orice, ceea ce eu nu pre pot sami permit, la cumatri deja cam stiu ce le voi da dar cu nasii e mare nasol, is din cei care atrag atentia la ccea ce le dai :spiteful:

Noi nanasilor le vom pune pe colaci ceea ce punem cumatrilor + inca ceva ( dar nu foarte scump). La nunta ia-m intrebat ce vreau si le-am dat o-ho-ho, iar ei ne-au pus 500 Euro. Nu ca mi-ar parea rau, doamne fereste, dar am prins un pic la minte si acum nu-i mai intreb ce vor dar le vom da ce vrem noi.

Daca e asa atunci intreba - le ce vor si argumenteaza ca nu vrei sa le iai cee ce nu le trebuie. Vei vedea ce cer. Cred ca e logic- daca esti atit de principial la cadouri sa ceri ceea de ce ai nevoie.

Dar daca vor vrea prea multe? Asa am patit-o noi la nunta :smoke: Ce-ai sa le zici ca nu le cumperi ca-i prea scump. N-ai sa ai incotro si va trebui sa le faci pe plac.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lia_c

Darlin-g, desigur ar fi fost bine sa discutati, dar daca sint cu pretentii, poti ceva de la Berghof, Vitesse, Luminarc, o plapuma de silicon marime Euro(noua parintii ne-au facut cadou la Revelion, in sfirsit incapem toti trei fara sa ne dezvelim :spiteful: ) Da cam in ce suma vreti sa va incadrati?

Partajează acest post

Link spre post
TES

+1

total de acord

Uneori oamenii pot dori multe, tu cumpara dupa posibilitati, sa va convina voua, bineinteles cu gust si ceva folositor.

Partajează acest post

Link spre post
iulicica

noi.tot avem acum cumatria.ce ma sfatuti sa pun pe colaci, cind cumatrii sunt singuri si -barbat? :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
ilaria

Noi tot vrem sa face cumatria in iulie si nici ideie nu am ce cadou s-ar putea cumpara cumatrilor, fetelor mai dati ideei va rog, mersi.

Partajează acest post

Link spre post
Ленуля
Noi am facut cumatria in iulie si am dat cadou cumatrilor cite 2 seturi de vesela(fiece set continea 1 platou rotund si 6 farfurii, gen tort). Seturile sint gen Luminarc. Le-am luat de la un depozit de la Pietricani si ne-a iesit cam 150 lei /setul + 2 colaci mari.

unde anume la Petricani atzi luat aceste seturi? shi pe noi ne ashteapta cumatria in curind :rolleyes: shi n-am idee ce sa pun pe colaci, deshi ideea cu tehnica de uz casnic mi-a parut tare buna

Partajează acest post

Link spre post
lia_c

o sa fac o poza miine si va arat cum sint seturile. La Metro am vazut aceleasi seturi cu ~190 lei, noi am dat 150 lei. Tel. de la en-gros: 444-086, ei o sa-ti explice mai clar cum ii gasesti.

Partajează acest post

Link spre post
delia
noi.tot avem acum cumatria.ce ma sfatuti sa pun pe colaci, cind cumatrii sunt singuri si -barbat? :crazy:

Noi am facut cumetria ieri,si le-am pus pe colaci cumetrilor lengerie de pat din satin(consider ca asa tip de cadou mereu e binevenit la gospodarie, indiferent de starea familiala sau sexul cumetrului),dar nasilor le-am daruit un cuptor cu microunde.

Partajează acest post

Link spre post
Ленуля
o sa fac o poza miine si va arat cum sint seturile. La Metro am vazut aceleasi seturi cu ~190 lei, noi am dat 150 lei. Tel. de la en-gros: 444-086, ei o sa-ti explice mai clar cum ii gasesti.

ok ashtept :smile:

Partajează acest post

Link spre post
lia_c

Iaka si farfuriile:

cum arata in cutie: 2528029220100170164hGRUfn_th.jpg

cum arata farfuriile: 2691610900100170164kZrXxq_th.jpg

au si seturi de boluri cu acelasi desen:

2031998960100170164dvJldn_th.jpg 2422833090100170164SQwEYb_th.jpg

Noi am dat cite 2 seturi de farfurii si le-am legat cu o fundita facuta din lenta pentru flori. Boluri am luat si am facut cadou la zile de nastere...

Seturile care le-am pozat trebuie trimise peste hotare, de aia le tin inca.

Ca ideie daca va par multe farfurii, 2 seturi cite 12+2, puteti pune un set de farfurii si unul de boluri. Desene pe farfurii au mai multe modele, au si doar albe.

Parintilor le-am facut cadou cu lalele, 2 seturi de farfurii + 2 seturi de boluri....

revin dupa ce se aprinde lumina, ca ups nu stiu cit tine

Partajează acest post

Link spre post
Ленуля
Iaka si farfuriile:

Noi am dat cite 2 seturi de farfurii si le-am legat cu o fundita facuta din lenta pentru flori. Boluri am luat si am facut cadou la zile de nastere...

Ca ideie daca va par multe farfurii, 2 seturi cite 12+2, puteti pune un set de farfurii si unul de boluri. Desene pe farfurii au mai multe modele, au si doar albe.

Parintilor le-am facut cadou cu lalele, 2 seturi de farfurii + 2 seturi de boluri....

sunt ft frumoase farfuriile :clapping: ashtept m multa informatzie :party:

Partajează acest post

Link spre post
lia_c

Pe cutie scrie adresa depozitului Petricani 21/2, tel. e cel scris mai sus - 444-086.

Sper ca ati inteles cum le-am oformat sa le dam cumatrilor. :girl_dance:

iaka toata info, daca mai aveti intrebari - welcome.

Partajează acest post

Link spre post
darlin-g

La prima cumatrie leam dat cumatrilor si nasilor cite un set de albituri bune, la a doua leam pus pe colaci cite un pled de vara (mahrovii) si un set de servete in set cu pledul.

Partajează acest post

Link spre post
tina_c

mie mi-a placut mult cind la o cumatrie am primit cadou un set de linguri mari+linguritze p/u *ссылка*+ furculitze+cutzite -p/u 6 persoane - de la Gipfel.

Apropo, nu ne-au spus de inainte ce vor lua shi de ce suma - o zis ca o sa punetzi cit shi ce o sa vretzi.

Partajează acest post

Link spre post
Lucica

NOI NASILOR SI CUMATRILOR LE-AM PUS PE COLACI CIITE UN SET DE VESELA DE CERAMICA,SI ACUM CIND NE DUCEM IN OSPETIE SERVIM BUCATE DIN CADOUL DE LA CUMATRIE SI DESIGUR AM INVELIT COLACII CU CIITE UN SERVET CUM SE CUVINE LA MOLDOVENI

Partajează acest post

Link spre post
Diana

La toamna cred ca vom face si noi cumatria, atunci voi avea si eu dureri de cap cu cadourile. ma voi sfatui cu nasa ce ar fi bine de pus :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
Ponka

Salut fetelor,

Sunt incepator pe acest site. Va rog sa ma ajutati. Aici am citit de cumatrii totul, dar de botez nimic ce mi-ar trebui.

Sincer vreau doar sa botez copilul , cumatrie nu fac si nu stiu absolut obiceiurile, asa s-a intimplat ca nu am de la cine sa intreb.

Asi vrea sa stiu detaliat cum e obiceiul si ce trebuie sa fac eu, pe pasi (ce se dau la cumatri, cum se da, la biserica cum e procedura). Si daca nu fac cumtrie asi putea sa pun ceva cumatrilor pe colaci etc etc.

Daca ma puteti ajuta. Merci.

Partajează acest post

Link spre post
Ponka
Salut fetelor,

Sunt incepator pe acest site. Va rog sa ma ajutati. Aici am citit de cumatrii totul, dar de botez nimic ce mi-ar trebui.

Sincer vreau doar sa botez copilul , cumatrie nu fac si nu stiu absolut obiceiurile, asa s-a intimplat ca nu am de la cine sa intreb.

Asi vrea sa stiu detaliat cum e obiceiul si ce trebuie sa fac eu, pe pasi (ce se dau la cumatri, cum se da, la biserica cum e procedura). Si daca nu fac cumtrie asi putea sa pun ceva cumatrilor pe colaci etc etc.

Daca ma puteti ajuta. Merci.

Sorry fetelor, am incurcat tema, chiar sunt incepator. Scuze :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
splendida

of,of,of :smile: si eu la toamna voi face cumatria pe 1noiembrie la DAAC Ciocana si la fel ma gindes ce cadouri sa iau ma gindesc la plapume, dar vom vedea.

Partajează acest post

Link spre post
Diamara

Noi am cumparat pe colaci cate un set de tacamuri, foarte dragute si pentru 12 persoane. Toti au fost foarte multamiti si chiar fericiti. Setul a fost 100E + prosop de baie.

Partajează acest post

Link spre post
solnysko
Iaka si farfuriile:

cum arata in cutie: 2528029220100170164hGRUfn_th.jpg

cum arata farfuriile: 2691610900100170164kZrXxq_th.jpg

au si seturi de boluri cu acelasi desen:

2031998960100170164dvJldn_th.jpg 2422833090100170164SQwEYb_th.jpg

foarte frumos set

Partajează acest post

Link spre post
solnysko
foarte frumos set

когда крестили малого-о заказали всем крестным по хорошему 2 спальному шерстяному одеялу-по тем временая это было где-то по 350 лей

когда были крестными то получали-1 раз пледы 2 спальные

1 раз постельное белье и стаканы хрустальные

сейчас,буквально 2 недели назад-нам дали покухонному комбайну вортекс

а остальные арзы и не помню

Partajează acest post

Link spre post
lareeska

мы через неделю крестим малого. Понятия не имела, что покупать и на какую сумму. Почитав эту тему решила, что это будет нормальной ценой для подарка, если учесть, что мы не делаем куматрию. Купили кумовьям красивое пост. бельё - 500лей, а нанашам за 700. Вечером сфотографирую и покажу.

Partajează acest post

Link spre post
solnysko
мы через неделю крестим малого. Понятия не имела, что покупать и на какую сумму. Почитав эту тему решила, что это будет нормальной ценой для подарка, если учесть, что мы не делаем куматрию. Купили кумовьям красивое пост. бельё - 500лей, а нанашам за 700. Вечером сфотографирую и покажу.

и правильно,мы тоже исходили из этого

Partajează acest post

Link spre post
Lilka

Uffff... In sfirsit am cumparat cadouri la cumatri si nanasi si acum pot pleca cu sufletul impacat la mare. Pentru cumatri am cumparat cite 12 pocale de cristal pentru sampanie, foarte fine si un model ceva mai nou, iar pentru nanasi am cumparat un set mare de cratite Bergoff. Alegerea a fost foarte grea si am propus cumarilor sa aleaga din trei variante pe care i le-am spus, toti au ales pocalele, asa ca sunt sigura deja ca toi vor fi multumiti. Vom acoperi colacii cu o fata de masa cu 12 servetele.

IMHO Va recomand, daca cumatrii vostri va sint buni prieteni sau persoane apropiate, mai bine sa le propuneti sa aleaga ce le trebuie, ca sa nu cumparati ceva de prisos sau inutil.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum