Tatiana12

hernie ombilicala la copil

Postări Recomandate

Tatiana12

Salutare mamicelor ! Recomandati va rog un medic chirurg la care as putea sa ma consult referitor la acest diagnoz, sau cine a avut acelasi diagnoz cum lati tratat, sau operat ? Cum a decurs operatia? Va rog luminatima si pe mine. Noi am fost la consultatie  la 3 medici 2 din ei ne trimiteau la operatie doar un medic mo sfatuit mai intii sa incercam alta metoda ( gimnastica, masaj, inot) dar as mai dori sa ma mai consult inca cu cineva sau chiar cu o mamica care a trecut prin asa ceva. Astept cu drag raspunsurile voastre.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iulicica85

Salut. Fetita mea a fost operata de hernie inghinala la varsta de 1 an si 7 luni. A operat-o medicul Victor Roller de la CMC (sectia urologie). A decurs totul foarte repede si usor: indreptare de la medic, internare, anestezie generala, operatie, adus copilul in salon in maxim 1 ora, 1 zi in spital, apoi cateva zile cat mai putin efort fizic. 

Din cate stiu eu (si medicul a recomandat) herniile, de orice fel, nu se trateaza decat prin operatie. Nu e urgenta dar uneori se pot complica lucrurile. Mai consulta si alti medici dar sa stii ca operatia in sine nu e grea. 

Sanatate!

Partajează acest post

Link spre post
Tatiana12

Un medic mia zis ca nu se da garantie daca dupa operatie nu o sa apara din nou si uite stau si ma gindesc oare ii drept, de aceea vreau sa ma mai consultez in privinta aceasta, va multumesc ca miati raspuns 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum