LILLIA

Privatizare anexa

Postări Recomandate

LILLIA

Buna ziua. La un apartament privatizat s-a construit o anexa 3 ani in urma (legal, avind toate doc.inclusiv Autorizare de constructie). Anexa nu a fost data in expluatare pina in prezent din lipsa de finante de a o finaliza. Intrebarea e urmatoare, anexa necesita de a fi privatizata sau ea automat devine astfel pe linga apartament, ca proprietate privata?

Multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua. La un apartament privatizat s-a construit o anexa 3 ani in urma (legal, avind toate doc.inclusiv Autorizare de constructie). Anexa nu a fost data in expluatare pina in prezent din lipsa de finante de a o finaliza. Intrebarea e urmatoare, anexa necesita de a fi privatizata sau ea automat devine astfel pe linga apartament, ca proprietate privata?

Multumesc anticipat!

Anexa trebuie receptionata(data in exploatare)

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Da aveti dreptate.... dar din pacate nu avem posibilitati la moment pentru a fenisa lucrarile si de a o da in exploatare.

Dar spuneti-mi va rog. am auzit ca cica pina in an. 2018 se termina cu privatizarile. Ar avea anexa aceasta nevoie de privatizare sau nu?

Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Da aveti dreptate.... dar din pacate nu avem posibilitati la moment pentru a fenisa lucrarile si de a o da in exploatare.

Dar spuneti-mi va rog. am auzit ca cica pina in an. 2018 se termina cu privatizarile. Ar avea anexa aceasta nevoie de privatizare sau nu?

Multumesc!

Nu, doar receptionata.

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Va multumesc ft mult!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum