Алёнушка

С Новым Годом и Рождеством, дорогие наши спасатели!

Postări Recomandate

Алёнушка

586b7dfcf147b_child319x400.jpg

Дорогие наши спасатели, подходит к концу 2016 год. Он был разным: мы радовались успехам, верили в лучшее, мы прощались с теми, кто покинул нас. Мы провожаем этот год с огромной надеждой на то, что 2017 год принесет нам больше радости и добра. Пусть в нем не будет потерь, это так важно для нас!

В этом году нам удалось провести ряд эффективных благотворительных мероприятий, приобрести новых друзей, спасти немало детских жизней. Вместе мы оказали помощь 36 детям. На счета клиник в качестве оплаты лечения и реабилитаций ОО «Спаси Жизнь» перечислила 2 441 000 лей. Мы не оставили без внимания и детские отделения больниц, нами было закуплено оборудование и медицинские расходные материалы на сумму 45 000 лей! И это прекрасный результат!

Все это благодаря людям с огромными сердцами — благодаря вам, наши дорогие спасатели!

Счастливые улыбки детей и их родителей — самая большая награда за наш труд и переживания, мы уверены, что и для вас тоже!

Мы желаем вам счастья, любви, здоровья, исполнения самых заветных желаний каждому, кто дарит чудеса и творит добро! А нашим подопечным и их родителям желаем поскорее забыть обо всем плохом и радоваться каждому дню, в котором нет боли и страданий, а есть только тепло наших добрых сердец.

С Рождеством и Новым годом вас, друзья!

Dragii noștri salvatori, iată că a ajuns spre sfârșit și anul 2016. A fost un an divers: ne-am bucurat de unele succese, am crezut in ceia ce e mai bun, ne-am luat rămas bun de la cei, care au plecat. Petrecem acest an cu o mare speranță, ca 2017 ne va aduce mai multe bucurii și bunătate! Fie ca în anul care vine să nu mai avem pierderi, faptul acesta e foarte important pentru noi!

In 2016 ne-au reușit mai multe activități eficiente de caritate, am făcut prieteni noi, am salvat mai multe vieți de copii. Împreună am reușit să ajutăm 36 copii. Organizatia noastră ”Salvați viața” a transferat pe conturile diverselor clinici 2 441 000 MDL cu scop de acoperire a cheltuielilor de tratament și recuperare. În atenția noastră au fost și secțiile pediatrice din spitale. Pentru ele au fost procurate echipamente medicale și materiale pentru bună funcționarea lor în sumă de 45 000 MDL. E un rezultat excelent!

Toate acestea au fost posibile datorită oamenilor cu inimă mare- datorită vouă, dragii noștri salvatori!

Zâmbetele fericite a copiilor și a părinților lor – este mulțumirea cea mai mare pentru munca și retrăirile noastre. Suntem siguri că și voi împărtășiți aceleași emoții!

Vă dorim fericire, dragoste, sănătate, îndeplinirea viselor tuturor celora care face minuni și dăruiesc bunătate! Iar beneficiarilor noștri și părinților lor le dorim ca ei să uite mai repede toate cele rele și să se bucure pentru fiecare zi, în care nu este durere și suferință, ci doar căldură și bunătate a inimilor noastre.

Crăciun fericit și un an nou bun, dragi prieteni!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum