anteta

Festa Del Papà

Postări Recomandate

anteta

Astazi in Italia se sarbatoreste "festa del papà" ziua taticilor. :x013: Toti copiii isi felicita taticii, si chiar si copiii nostri, ai moldovenilor, au primit bine aceasta sarbatoare. E foarte placut si emotionant moment (a spus sotul meu, cind a primit felicitare din partea fiicei, desigur scrisa de mine, pentruca Milena noastra, inca sa vorbeasca bine nu stie) :cry:

V-ar placea sa existe si la noi?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MultiColor
Astazi in Italia se sarbatoreste "festa del papà" ziua taticilor. :x013: Toti copiii isi felicita taticii, si chiar si copiii nostri, ai moldovenilor, au primit bine aceasta sarbatoare. E foarte placut si emotionant moment (a spus sotul meu, cind a primit felicitare din partea fiicei, desigur scrisa de mine, pentruca Milena noastra, inca sa vorbeasca bine nu stie) :cry:

V-ar placea sa existe si la noi?

Sigur ca Da, numai ca la noi "festa del papà" e la majoritatea pe 23 februarie :cry:

Partajează acest post

Link spre post
TES

Si la noi pe 19 e dia del padre, am facut si nou cadou taticului nostru.Aici chiar este loterie speciala cu aceasta ocazie, din pacate, norocul nu a fost cu noi...poate data viitoare. :smoke:

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

In Portugalia * la fel ca si in Italia si Spana* Dia do Pai *asa zisa Zi a Taticului * se sarbatoreste pe data de 19 martie. In aceasta zi , biserica catolica il celebreaza pe São José *Sfintul Iosif*(sotul Mariei, mama lui Isus Cristos).

Dupa traditie, in aceasta zi se runeste toata familia si se da o serbare in cinstea taticilor, buneiilor, unchilor ...unde copii tuturor generatiilor ,obisnuiesc sa dea in dar taticilor , cadouri simbolice, confectionate/inventate de ei insusi si de cele mai dese ori asta sunt lucrari manuale, poezii si cintece dedicate Tatalui.

Anul trecut , Sophie a facut/pictat impreuna cu Tati un mic tablou...s-au jucat cu culorile cum au vrut ei si cum i-a ghidat imaginatia pe fiecare...dupa au pus data si ca semnatura, au lasat fiecare amprenta degetului aratator. Renumita pictura, apoi am pus-o in rama si se pastreaza pe biroul lui TaTi.

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Ieri , dupa traditia portugheza noi am sarbatorit Dia do Pai... Sophie i-a pregatit taticului o surpriza , un puzzle din cubulete (cubuletele is cu lipici) care se transforma in fotografie...ceva de acest gen 

DSC09699.JPG

Respect pentru toti taticii...ADEVARATII  barbati !

http://youtu.be/liZBFdKXKIE

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum