Him

Eldorado terra - Viaduct

Postări Recomandate

Him

Добро пожаловать в тему - обсуждение новостроя Eldorado terra - Viaduct

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ladana

Buna ziua ! A procurat cineva apartament ? Poate îmi găsesc vecinii :)

Partajează acest post

Link spre post
ATHEDGE

Buna ziua ! A procurat cineva apartament ? Poate îmi găsesc vecinii :)

Buna. Pina ce nu am procurat dar am plan 1-10 apartamente.

Dvs. la ce conditii ati procurat? 

De la Proimobil?

Daca puteti scrieti in public ori privat.

Va multumim!

Partajează acest post

Link spre post
Ladana

Am procurat de la proimobil, apartament cu doua odăi , am achitat prima rata,pe parcurs achitam restul,conditii de achitare sunt mai multe , băieții de la proimobil o să vă explice ce si cum.Acum așteptăm să se țină de cuvînt si sa dea la timp în exploatare :)

Partajează acest post

Link spre post
ATHEDGE

Am procurat de la proimobil, apartament cu doua odăi , am achitat prima rata,pe parcurs achitam restul,conditii de achitare sunt mai multe , băieții de la proimobil o să vă explice ce si cum.Acum așteptăm să se țină de cuvînt si sa dea la timp în exploatare :)

Prima rata ati achitat 2000 euro pentru 2 odai? V-au facut reducere 10 Euro / m2 la pret?

Cind v-au spus darea in exploatare?

Editat de ATHEDGE

Partajează acest post

Link spre post
Ladana

Exact,pentru ca achitam integral au zis ca fac reducere de 10 € pe m2,deja când facem contractul si achitam o să vedem ,darea în exploatare e la sf 2018

Partajează acest post

Link spre post
ATHEDGE

Exact,pentru ca achitam integral au zis ca fac reducere de 10 € pe m2,deja când facem contractul si achitam o să vedem ,darea în exploatare e la sf 2018

Dvs. daca achitati integral atunci ati primit -30 de euro si inca -10 euro? 

V-au facut asigurare de la Moldasig?

Ce metraj ati ales? Ce bloc?

Partajează acest post

Link spre post
Ladana

Noi am bronat apartamentul cu 2000€, ne-au făcut o recipisa,am ales etajul si apartamentul în blocul dorit,etaj 11 cost - 520€/m2 ,fiindcă achitam integral reducerea e de -30€,reiese 490€/m2. Multe apartamente din bl.8 deja sunt vandute

Apartamentul are 66.13 m2

Partajează acest post

Link spre post
ATHEDGE

Noi am bronat apartamentul cu 2000€, ne-au făcut o recipisa,am ales etajul si apartamentul în blocul dorit,etaj 11 cost - 520€/m2 ,fiindcă achitam integral reducerea e de -30€,reiese 490€/m2. Multe apartamente din bl.8 deja sunt vandute

Multumim pentru raspuns.

Reiese ca 10 euro aditional nu au facut.

Contractul vi l-au prezentat?

Nu au spus nimic de metraj: aca v-a fi mai mult achitati daca mai putin va achita ei sau/si v-au spus de +/- 2 mp?

Dupa cite inteleg ati procurat pentru Dvs. apartamentul?

Partajează acest post

Link spre post
Ladana

De metraj nu au zis însă o să insist în contract să menționăm că dacă va fi în minus metraj să ni se recupereze banii,apartamentul e pentru noi :)

Partajează acest post

Link spre post
ATHEDGE

De metraj nu au zis însă o să insist în contract să menționăm că dacă va fi în minus metraj să ni se recupereze banii,apartamentul e pentru noi :)

Ar fi bine sa va mearga in intimpinare desi nu cred ca v-or face. Pentru ca sa fiti mai pregatiti pentru eventualele "situatii neclare" va recomand sa cititi informatie despre companie in tema "Eldorado Terra 2".

Partajează acest post

Link spre post
Ladana

Ar fi bine sa va mearga in intimpinare desi nu cred ca v-or face. Pentru ca sa fiti mai pregatiti pentru eventualele "situatii neclare" va recomand sa cititi informatie despre companie in tema "Eldorado Terra 2".

Oooo...asta si fac ,caut informații pe aici,persoane care au cumpărat acum apartament la Eldorado Terra Viaduct,sa ținem legătura în continuare,impreuna e mai ușor ,va mulțumesc !

Partajează acest post

Link spre post
Helence

На фб появились планировки квартир.)

Partajează acest post

Link spre post
ATHEDGE

На фб появились планировки квартир.)

У нас они давно)

De ce ati ales anume bl. 8?

Partajează acest post

Link spre post
Ladana

У нас они давно)

De ce ati ales anume bl. 8?

Amplasarea :) ,pe viitor nu va apărea construcții în fața geamurilor Dar si peisajul e frumos,dimineata soare in dormitor după masă soare in bucătărie.. ehhh sunt multe plusuri !

D-ra ce ați ales ATHEDGE ?

Editat de Фунтик

Partajează acest post

Link spre post
Gabriala

Скажите на Виайдук какие блоки самые удачные? Может кто то анализировал данный комплекс?!

Partajează acest post

Link spre post
ATHEDGE

D-ra ce ați ales ATHEDGE ?

Deocamdata nu am ales definitiv.
In curind am sa revin in MD si am sa ma determin cite apartamente si in ce blocuri.
La moment ceia am in analiza:
- blocul 8 - ap. 60,4 mp2; la etajele de la 6 in sus;
- blocul 1 - ap. 60,4 mp2; la etajele de la 6 in sus;
- blocul 1 - ap. 39,4 mp2; la etajele de la 2 pina 4;
- blocul 1 - ap. 38,8 mp2; la etajele de la 2 pina 4;
- blcoul 14 - ap. 55,8 mp2; la etajele de la 6 in sus;
- blcoul 14 - ap. 38,0 mp2; la etajele de la 6 in sus;

Скажите на Виайдук какие блоки самые удачные? Может кто то анализировал данный комплекс?!

По моему мнению на данный момент это 1,8,14. Но это ещё предварительно ))) Editat de Фунтик

Partajează acest post

Link spre post
Ladana

Blocul 9 tot e bun, în dependență de amplasarea apartamentelor ,important e să nu fie apartament de colt căci va fi rece mereu si mai multe cheltuieli pe sezonul rece .

Partajează acest post

Link spre post
Liuci

Зачем сделали такие маленькие планировки ? 2-х комнатные больше 60 квадратов очень мало, не из чего выбрать...

Editat de Liuci

Partajează acest post

Link spre post
Taniusecika

На сколько я поняла часть этих квартир по контракту будет выдана каким то гос служащим, поэтому и планировки такие маленькие. Чтоб как бы и выдали по сниженной цене квартиры и при этом и не сильно потратились. так как метров не много

Partajează acest post

Link spre post
Helence

Зачем сделали такие маленькие планировки ? 2-х комнатные больше 60 квадратов очень мало, не из чего выбрать...

Скорее всего чтоб быстрее продались. Трёшек вообще нет. Или это я не вижу.)))

Partajează acest post

Link spre post
Ladana

Blocurile 3,4,5,6,7 sunt pentru militari,conform contractului Eldorado Terra oferă 335 apartamente,asa sunt condițiile,mai stiu ca toate clădirile v-or fi ridicate concomitent nu pe rând :)

Partajează acest post

Link spre post
Ladana

Скорее всего чтоб быстрее продались. Трёшек вообще нет. Или это я не вижу.)))

Nici eu nu vad cu 3 camere însă oferta este de 1000 € - 1 camera,2000€- 2 camere si 3000€-3 camere...

Partajează acest post

Link spre post
Tanita03

Есть одна трешка в 14 блоке кажется. А на счёт маленьких квартир, так это не плохо, не все могут себе позволить большую двушку, лучше маленькая двушка, чем большая однушка.

Partajează acest post

Link spre post
ATHEDGE

Компания следует рыночному тренду.

Сейчас на рынке более востребованы квартиры с небольшим метражом.

Так что всё у них с этим правильно)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum