olesea123

Dureri de burtica în primele săptămâni de sarcina

Postări Recomandate

olesea123

Sunt în săptămâna a 5,deci abia la început,am dureri de burtă ca la ciclu, grețuri și dureri de spate.Este grav.Este o sarcina foarte dorită și venită pe neașteptate

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Irijar

Sunt în săptămâna a 5,deci abia la început,am dureri de burtă ca la ciclu, grețuri și dureri de spate.Este grav.Este o sarcina foarte dorită și venită pe neașteptate

Cel mai bine e s-a te consulti cu ginecologul care te cureaza. Daca nu ai, ar fi bine sa mergi la cineva. Deoarece e sarcina muuuult dorita mai bine sa nu risti si s-a fii linistita psihologic ca totul este bine :)

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Cel mai bine e s-a te consulti cu ginecologul care te cureaza. Daca nu ai, ar fi bine sa mergi la cineva. Deoarece e sarcina muuuult dorita mai bine sa nu risti si s-a fii linistita psihologic ca totul este bine :)

multumesc din suflet inca nu am un medic si nici nustiu cum sa ma comport si de unde sa o apuc, ma tem sa ies din casa

Partajează acest post

Link spre post
Irijar

Olesea totul o sa fie bine. Important sa gindesti pozitiv :-) Mult succes si sanatate !

Editat de Irijar

Partajează acest post

Link spre post
irinelaC

Salut. Spune te rog dar diufaston sau utrogestan tu iai?

De la dureri poti sa iai o nospa. Ea se recomanda in timpul sarcinii.

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Salut. Spune te rog dar diufaston sau utrogestan tu iai?

De la dureri poti sa iai o nospa. Ea se recomanda in timpul sarcinii.

salut , nu nu iau nimic inafara de acid folic si vitamina e, mi-a recomandat medicul care a vazut sarcina la ecografie

Partajează acest post

Link spre post
irinelaC

salut , nu nu iau nimic inafara de acid folic si vitamina e, mi-a recomandat medicul care a vazut sarcina la ecografie

Dute astazi si dea progesteronul. La synevo e 140 lei. Pina seara vor fi rezultatele. Si daca e sub norma (acolo vo fi date de referinta). Urgent iai utrogestan 200mg una dimineata si una seara intravaginal.

90% sarcini se opresc in dezvoltare din lipsa progesteronului necesar.

Inca mai bine. Pina vin rezultatele pune deja un progesteron, mai rau nu vei face.

Partajează acest post

Link spre post
irinelaC

Sstiind kit e de dorit copilul la dvs, eu nu inteleg ce stati si asteptati. Cautati un medic urgent pe care sal puteti telefona si la 12 noaptea deoarece nu va place ca beti apa. Adica care va va ajuta in toate si va va prescrie un tratament adecvat.

Eu nici pina acum nu imi pot ierta ca beiam vitamine si stateam acasa, asteptind 8 saptaminii ca sa fac usg si sa ma pun la evidenta. Dar kind am ajuns la 8 saptamini nu aveam cu ce, de 2 saptamini era sarcina stagnata.

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Sstiind kit e de dorit copilul la dvs, eu nu inteleg ce stati si asteptati. Cautati un medic urgent pe care sal puteti telefona si la 12 noaptea deoarece nu va place ca beti apa. Adica care va va ajuta in toate si va va prescrie un tratament adecvat.

Eu nici pina acum nu imi pot ierta ca beiam vitamine si stateam acasa, asteptind 8 saptaminii ca sa fac usg si sa ma pun la evidenta. Dar kind am ajuns la 8 saptamini nu aveam cu ce, de 2 saptamini era sarcina stagnata.

multumesc mult de sfat, astazi sunt programata la medic dar deja nu mai ma doare nimic, si sinii mi sau facut moi, am putin greturi si atit deja vedem ce zice medicul

Partajează acest post

Link spre post
Dawulea

Va doresc multa sanatate si sarcina usoara! Nu va temeti sa puneti intrebari medicului, si sa schimbati medic, daca nu va place ceva!

Iata ca al mea mi-a dat un sfat, sa fac avort, fiindca era o hematoma. Nu l-am ascultat, am facut USG de citeva ori si m-am consultat cu mai multi medici. Si iata am nascut copilas sanatos!

Deci va doresc numai bine!!!

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Va doresc multa sanatate si sarcina usoara! Nu va temeti sa puneti intrebari medicului, si sa schimbati medic, daca nu va place ceva!

Iata ca al mea mi-a dat un sfat, sa fac avort, fiindca era o hematoma. Nu l-am ascultat, am facut USG de citeva ori si m-am consultat cu mai multi medici. Si iata am nascut copilas sanatos!

Deci va doresc numai bine!!!

sanatate va doresc, multumesc de sfat

Partajează acest post

Link spre post
Irijar

Olesea cum te simti? Ai reusit sa ajungi la medic?

Partajează acest post

Link spre post
Altos

У меня тоже в первые недели беременности сильно болел низ живота, кажется мне тогда гинеколог папаверин в свечках выписала, но вообще сказала, что это не патология и ничего страшного, у меня еще и токсикоз дикий был, как вспомню, так...... ууух.

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Olesea cum te simti? Ai reusit sa ajungi la medic?

slava domnului mai bine, cind am ajuns la medic deja si durerile sau micsorat inafara de papaverin supozitoare, noshpa si valeriana nu mi-a dat nimic, pina la 12 saptamini mi-a zis ca natura decide, eu sper ca totul va fi bine , asteptam , multumesc din suflet ca mi-ati scris,  :val06:

У меня тоже в первые недели беременности сильно болел низ живота, кажется мне тогда гинеколог папаверин в свечках выписала, но вообще сказала, что это не патология и ничего страшного, у меня еще и токсикоз дикий был, как вспомню, так...... ууух.

eu greturi am 24 din 24 , alimentatia este inamicul meu :D :D :D, tot papaverin mi-a dat , cite zile li-ati luat??multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Altos

eu greturi am 24 din 24 , alimentatia este inamicul meu :D :D :D, tot papaverin mi-a dat , cite zile li-ati luat??multumesc

Уже не помню, кажется упаковки 2 точно приняла, может и больше.

Partajează acest post

Link spre post
vladimirovna

Eu tot am avut dureri primele săptămâni. Am fost la spital si medicul mi a prescris utrogestam in vagin pe noapte si de durere papaverin.Acum avem 17 săptămâni aproape si mai avem din cand in cand dureri slabe.

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Sarcina ușoară, mi-a dat și mie papaverin, utrogestan, noshpa, valeriana și vitamine

Partajează acest post

Link spre post
Jenyichka

Buna ziua, Olesea !

Spuneti-mi va rog, a 5-a saptamina aveti din ziua conceptiei, sau din prima zi a ultimului ciclu menstrual ?

La cine ati fost la USG? Se vede deja daca e sarcina uterina ? La ginecolog la cine  ati fost?

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Am fost și am auzit inimioara, am fost la medicul de pe sector și mi-a dat pastile noshpa, papaverin, utrogestan, medicul mi-a zis cind am fost ca sunt în a 6 săptămână de la ciclu mi-a calculat

Partajează acest post

Link spre post
Jenyichka

Am fost și am auzit inimioara, am fost la medicul de pe sector și mi-a dat pastile noshpa, papaverin, utrogestan, medicul mi-a zis cind am fost ca sunt în a 6 săptămână de la ciclu mi-a calculat

Am inteles, merci mult pentru raspuns. Eu acum sunt in a 5-a saptamina, daca sa calculam din prima zi a ultimului ciclu menstrual pe care l-am avut. Vreau si eu saptamina viitoare sa merg la medic, la un control sa vad ce si cum. Am foat doar la analiza la hCG si am vazut nivelul hormonului. La ultrasonografie inca nu am ajuns.

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Sa aveți o sarcina ușoară, felicitări! La mine e lunga povestea din cauza aceasta am ajuns asa repede la medic ca nu credeam ca sa primit natural

Partajează acest post

Link spre post
cristalyna

buna-se poate o intrebare catre DVsS???

Dureri sau intepaturi de ovare ati avut in perioada de dupa ovulatie pina ati aflat de sarcina?

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Buna! Dureri de ciclu cu o săptămână înainte de data începerii ciclului și o săptămână după, după care am ajuns la medic

Partajează acest post

Link spre post
cristalyna

Buna! Dureri de ciclu cu o săptămână înainte de data începerii ciclului și o săptămână după, după care am ajuns la medic

multumesc si sper ca durerile mele sa fie la fel de bine..........felicitari si o sarcina usoara va doresc!

Partajează acest post

Link spre post
olesea123

Mulțumesc, speram la bine, durerile la mine nu au trecut de tot dar nu sunt puternice ca la început

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum