Elename

garant

Postări Recomandate

Elename

Buna ziua! asa o intrebare, unde as putea afla daca sunt sau nu garant intr-un credit imobiliar? Ideea e ca fiind intr-o situatie stresanta - eram la spital cu copilul foarte bolnav, sotul a venit sa semnez documente pentru credit imobiliar, dupa spusele lui anume daca sunt de acord ca el sa ia creditul. Realizez greseala enorma ca nu am citit ceea ce am semnat, dar intrebarea e anume cum pot sa aflu si unde daca sunt sau nu garant si daca sunt, in cazul divortului cu sotul cum aceasta ma va influenta. Daca el inceteaza sa achite creditul, acesta cade pe mine? Dar daca voi fi in alta tara, banca ma va gasi si peste hotare?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua! asa o intrebare, unde as putea afla daca sunt sau nu garant intr-un credit imobiliar? Ideea e ca fiind intr-o situatie stresanta - eram la spital cu copilul foarte bolnav, sotul a venit sa semnez documente pentru credit imobiliar, dupa spusele lui anume daca sunt de acord ca el sa ia creditul. Realizez greseala enorma ca nu am citit ceea ce am semnat, dar intrebarea e anume cum pot sa aflu si unde daca sunt sau nu garant si daca sunt, in cazul divortului cu sotul cum aceasta ma va influenta. Daca el inceteaza sa achite creditul, acesta cade pe mine? Dar daca voi fi in alta tara, banca ma va gasi si peste hotare?

Puteti afla la banca de unde sa luat creditul. Chiar daca divortati sau plecati peste hotare banca poate sa inainteze acțiune impotriva voastra si a sotului pentru asi recupera datoria.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum