inga_k

Sala De Nunti "Oscar"

Postări Recomandate

inga_k

Salut tuturor! As vrea sa-mi spuneti ce stiti despre Oscar?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
blonditza

sal fetelor. sala oscar e normala, dar din punct de vedere al acusticii, e foarte proasta, intrebati orice muzicant care se respecta ce reprezinta si veti vedea. da e frumos, da e bine, dar cand tot ce ar trebui sa fie auzit se duce in pod, si de fapt nu se aude nimic.

Partajează acest post

Link spre post
inga_k
sal fetelor. sala oscar e normala, dar din punct de vedere al acusticii, e foarte proasta, intrebati orice muzicant care se respecta ce reprezinta si veti vedea. da e frumos, da e bine, dar cand tot ce ar trebui sa fie auzit se duce in pod, si de fapt nu se aude nimic.

Noua cei de la Oscar ni-au zis despre acustica salii si ne-au recomandat si muzicantii care au aparatura necesara si am vorbit deja si cu muzicantii. Sper sa fie bine.

Partajează acest post

Link spre post
m'amy

Salutare!!!

Noi am facut nunta acolo.... am ramas multzumitzi.... cit despre acustica, alege muzicantzi buni, care sa faca fatza p-u aceasta sala, la noi au cintat Probahus, shi nu am avut probleme....

Felicitari shi casa de piatra!

Partajează acest post

Link spre post
inga_k
Buna!!!

Sala noi am decorat-o, cu baloane... florile vii ni s-au parut prea scumpe (cred ca shtii deja , caci cind le pui toate pe foaie :rolleyes: tzi se invirte capul de asha cheltuiala) plus la asta la noi nunta a fost simbata, iar cei de duminica ne-au contactat shi ne-au propus sa facem decorarea impreuna, noi am cazut de acord.. ei ishi asumai reparatzia arcei in caz de ceva, insa totul a fost super...

Iata nr de telefon Tatiana 533997 514356 069317119 069044202

iti multumesc pentru raspuns. Cei de la Oscar ne-au recomandat-o pe Tatiana, dar nu vazusem careva poze cu decorul salii facut de ea, dar daca si tu o recomanzi, cred ca o sa apelam la ea. Si nunta noastra va fi sambata...cred ca o sa facem si noi ca in cazul tau cu decorul, nu stiam ca se poate asa ceva. Daca nu te deranjez prea tare....daca mai e ceva ce ar trebui sa stiu despre sala, organizare, orice...te rog sa-mi zici si mie...imi e frica sa nu uit vreun detaliu. Mersi mult

Partajează acest post

Link spre post
m'amy
Spuneti-mi, va rog, este cineva pe forum care are nunta pe 8 sau 10 august aici la Oscar?

Salut!!! pot sa-tzi dau o ideie cum sa afli, daca nu sunt pe forum...

Uite, te adresezi direct la Oscar, la d-na Valentina, pe cind noi am facut nunta era ea, shi o rogi sa-tzi dea datele de contact... mai bine ,daca dispui de timp, mergi direct acolo, pe telefon nu sunt sigura ca tzi le va da, kiar potzi sa-i spui cu ce scop, amenajarea, cred ca nu ar trebui sa fie vre-o pedica... De nu incearca sa colaborezi cu fetele ce se ocupa de amenajare salii...datele lor de contact deja le ai...

Succes!!!

Partajează acest post

Link spre post
m'amy
Tanyuha, ce muzica ai avut la nunta, cineva recomandat de cei de la Oscar?

Da, in poze e Amy... :dance:

la noi au cintat Probahus, nu cei recomandatzi de Oscar, ceilaltzi ,(formatzia se imparte in 2)...

a cintata Valentin(ii potzi gasi la hotelul Codru...) shi voce femenina a fost Stela (tot cu ei a venit, fara plata adaugatoare...) Au cintat f frumos, le-au placut la totzi... au shtiut cind trebuie ceva de tzopait shi cind se cere ceva mai lent, au fost f receptivi la invitatzi... plus la asta tot ei condus nunta shi am fost scutitzi de "cautarea" unui tamada... noi nu prea am vrut sa facem din nunta "spectacol", nu vroiam un tamada care sa vorbeasca prea multe, cum este gluma ceea: itzi mai dau tot atit $ numai sa taci! :dance:

Bafta!!!

PS: daca vrei voi cauta nr de contact al lor...

Partajează acest post

Link spre post
linella
fetelor cine a facut la Oscar si are niste poze va rog ... vreau sa vad si eu vreo 2 poze de acolo cum arata ?!

merci din start ;)

draga Ginga cei de Oskar au saitul lor.....www.oscar.md

,intra shi ai sa vezi ce mai e shi akolo :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
Lenderlery

В пятницу была на свадьбе в этом ресторане. Впечатления - самые приятные. Зал потрясающий - очень высокие потолки, много света, просторно, нет коллон, оформлен со вкусом.

Обслуживание - на высоком уровне. Блюда - вкусные. В общем, все что нужно для того чтоб наслаждаться праздником :curtsey:

Partajează acest post

Link spre post
Laura86

Am fost pe 1 octombrie la o nunta la Oscar si vreau sa va spun ca mi-a lasat numai impresii pozitive.Sala e foarte frumoasa plus camera de primire la fel amenajata cu gust,intr-adevar podurile sunt foarte inalte cit despre sunet sunt niste mici probleme dar nu foarte des se aud...asa ca e bine.Ah da...de bucatarie...gatesc foarte gustos,original amenajat,chelnerii grijulii si ingrijiti.Am inteles ca acolo meniul incepe de la 750 lei de persoana...

Partajează acest post

Link spre post
GINGA

Noi am facut nunta aclo...am ramas foarte multumiti, cine are timp cititi povestirea mea despre cum am petrecut nunta :)

Partajează acest post

Link spre post
twingirls

Verisoarea mea a facut nunta la Oscar pe 7septembrie 2012.

Referitor la sala, aranjamente, decorari si tot ce e legat de asta- nu sunt pretentii. Dragut si placut :poka1:

Dar!!!

Bucatele pregatite lasau mult de dorit. Cu toate ca nunta a fost vineri, bucatele nu erau proaspete, inclusiv si pyinea. In aranjamentele bucatelor nimic deosebit, iar calitatea si prospetimea lor i-a surpins pe multi :girl_impossible: .

Ceea ce le-a placut invitatilor au fost doar sarmalele si clatitele(mulele)

In rest, consider ca mult depinde de muzica, prezentator si invitati.

Partajează acest post

Link spre post
Alyona

Ludmila, dvs nu sunteti la curent cu preturile de acolo, ne pregatim si noi de nunta si am ochit sala data :))))

Partajează acest post

Link spre post
twingirls

Ludmila, dvs nu sunteti la curent cu preturile de acolo, ne pregatim si noi de nunta si am ochit sala data :))))

Aliona, ei au achitat 700lei de persoana(bautura/fructele/dulciurile desigur ca aparte, ~ 100lei).

Sala a fost rezervata pentru 150persoane(pentru mai putine persoane ei nu rezerveaza), din pacate au fost prezente doar ~ 110persoane, deci 2mese au fost fara invitati, si desigur ca au fost achitate integral de miri. Ba chiar tinerii insuratei si-au amintit abia peste 3zile dupa nunta ca ei au dat si gaj 5000lei la sala in luna martie cand au rezervat-o, de care toti au tacut(ma refer la administratoare), si au mers si si-au returnat macar gajul.

+asa de zapaciti/socati/suparati erau ca nu au venit toti invitatii, mai ales multe rude apropiate lor(ca multi au refuzat /s-au razgandit...in ultima clipa....) ca au uitat si de bolul cu bani(de la datu' myinii) si multe cadouri au ramas la sala...Din pacate nu au avut pe nimeni care sa fie atent la toate maruntisurile si sa verifice daca nu s-a uitat/lasat ceva la sala...Deci, a doua zi au gasit doar cateva cadouri din toate pe care le uitasera si Bolul- desigur ca era gol!!! Nimeni nu stia nimic, evident.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum