ATI

Самокат

Postări Recomandate

ATI

Вчера купили самокат для сына, дома рулит хорошо, но на улице первый выход был не совсем удачным, так что еще нужно потренироваться. ;)

3a4e1a410e3c.jpg

Кто-то еще пробовал? :unsure:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vicky

CE virsta are fiul vostru?Vrem si noi sa-i luam feciorului nostru dar cred ca e cam devreme inca..

Partajează acest post

Link spre post
Tory

Ой, когда была в Болгарии, видела такое чудо на колесах :) Деревянный велосипед, но без педалей.. Т.е. получается что-то вроде самоката, только ребенок не стоит на одной ноге, а сидит на кресле и ногами перебирает, разгоняя такой вот самокат. Очень понравился!

Partajează acest post

Link spre post
Beta-n

планировала подарить доче на день рождения, но боялась, что рановато. но если вы говорите, что трехлетке можно... значит так и сделаем.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Cum credeti?e comod asta?am in vedere rotile parca par a fi prea mari? :rolleyes: Noi avem mai mic cu 3 roti de la 1 an dar deja ne trebuie ceva mai mare si solid.d0fa0522a3af.jpg

Partajează acest post

Link spre post
pufulet

Imi pare prea mare, dar nu stiu cum e baietelul tau. Pentru Ioana mea care e 19 luni si maruntica de tot asta nu merge :) La trotineta visam si noi desi inca e tare devreme. dar deja stim ce model vom lua la 3 ani: http://www.jojomamanbebe.co

.uk/detailfash....=&category=://http://www.jojomamanbebe.co

.uk/det...=&category=://http://www.jojomamanbebe.co

.uk/det...=&category=

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Pufulet,

Baietelul meu e inalt,intrece norma virstei lui,planuiam sa-i luam cadou de Craciun,deci pe la primavara viitoare cam va fi.Ce nume frumos are fiica ta:)

Locuiti in Londra?Acolo ai si nascut?

Partajează acest post

Link spre post
pufulet

noroc, merci pentru numele nostru :) Acum suntem in Londra temporar, avem 5 luni deja aici. Mai stam pina la sfirsitul anului cit sotul are contract de lucru. Insa duminica aceasta venim in vacanta in Moldova pe 2 saptamini. Pe Ioana am nascut-o in Chisinau. Stii, am privit inca odata poza cu bicicleta si mi-am dat seama ca e fara pedale si asa cum suntem noi practici, mi se pare ca e cam inutila, adica nu prea dezvolta ceva nou, doar sa tina echilibru. Bicicleta e din lemn si rotile mari, precis nu e pt. noi :)

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Eu locuiesc in ELvetia,si aici jucariile si in generla tot ce e din lemn e considerat mult mai calitativ si mai scump ca restul, e biologic,nu contine vopseli,nu provoaca alergie etcsi pretul e mai mare:) sunt exact asa din masa plastica sau metal.Pai noi asta pe linga bicicleta alegem:)De bicicleta zilnic cred ca te saturi.Iti place Londra?Noi in decembrie venim pe 1 saptamina in LondrA;)

Partajează acest post

Link spre post
pufulet

Si mie imi plac jucariile din lemn, avem ceva piramide, trenut si buburuze colorate pentru a invata copilul sa numere pina la 4 :) imi place mult atirnarea europenilor catre sanattaea copiilor. Imi place ca fac jucariile din materiale naturale, vopsesc cu vopsea netoxica si cu culori foarte vii si frumoase. Londra desigur ca mult imi place. Cu binele te deprinzi foarte usor :) Si noi avem o bicicleta, insa mai mult fug dupa Ioana cu bicicleta goala :) Ea abia cu virful picioarelor ajunge la pedale si de aceea cred ca nu-i prea interesant sa seada simplu pe ea, fara a face ceva :) Voi veniti in vacanta in Londra in decembrie? Ar fi bine sa ne intilnim. Nu stiu daca in decembrie tot in Londra vom fi, caci mergea vorba la sotul la servici sa-i mute cu proiectul in Reding - o suburbie a Londrei. Da voi de mult sunteti in Elvetia? Acolo verile tot sunt racoroase? caci in Londra temperatura medie vara asta a fost 17 grade, de saptamina trecuta s-a ridicat pina la 23.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Salut,

sotul meu e elvetian,eu sunt aici de 4 ani de cind ne-am casatorit.Da mai aproape de Craciun,sau poate chiar de Craciun vrem sa venim in vacanta in Londra,daca ai avea timp liber art fi minunat sa ne intilnim!

Aici fiecare vara,ba chiar luna e diferit,in luna mai si iunie a fost foaret caldmajungea la 35 grade,iulie anul acesta e ploios.2ani in urma a fost arsita mare ca si in toata europa.In general clima e moderata,mai caldut ca la voi:)

sotul tau e moldovean sau englez?

Da,in privinta jucariilor sunt deacord,eu nu permit fiului sa se joace cu jucarii chineze neutorizate...deacia toti sunt la curent in Moldova si nu ne daruiesc jucarii chineze.La programul CNN saptamian trecuta au aratat ca SUA a interzis importul de mai multe produse chineze pe motiv ca pun in pericol viata,printre ele se numara jucariile si colac de salvare(pentru innot).

Partajează acest post

Link spre post
pufulet

Noroc, sunt in alergare, pregatire etc. miine dimineata luam zborul spre Moldova si azi nu am reusit toata ziua sa raspund. sotul meu e moldovean, el are un proiect temporar in Londra. Stam pina la anul nou, apoi daca se va extinde proiectul vom mai sta, ca ne place :) am citit si eu niste articole din Timpul despre pasta de dinti chinezeasca care continea dietilenglicoli si care e tare toxic, sunt si cazuri de deces de la pasta aceasta. Si oricum majoritatea jucariilor si hainelor cit de calitative nu ar fi oricum sunt facute in China. Ma duc la culcare caci miine vom avea zi grea. Cred ca voi lipsi citeva zile din forum caci nu stiu ce internet voi avea acasa. Iti doresc numai bine. Lina

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

drum bun Lina.

Aici nu sunt deacord,da jucariile chiar si celor mai rneumite firme(la fel ca si haine etc) pot fi produse in China,dar inainte de a fi distribuite pe piata ele trec controlul si numai daca indeplinesc toate normele sunt distribuite.Nu cred ca o firma serioasa de jucarii Fisher Price,Chicco etc ar risca sa vinda lcururi daunatoare,caci va pierde reputatia mondial,si e foaret greu de recuperat.

Alta e vorba despre jucariile neautorizate,cheap china-made:)cred ca intelegi despre ce vorbesc.Despre pasta de dinti,sea food tot a fost reportaj:(

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

Вы где то видели детские самокаты, 4-х колесные с широкой подножкой?

На Толчке сегодня нигде не нашли.

Может в ТЦ есть? У нас нет возможности везде все обойти. Будет супер если кто то подскажет где такое видели.

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Noi anul trecut am cautat cu 4 roti si nu am gasit. Acum i-am cumparat cu 3 roti si merge destul de bine. Desi si suntem mai mari ca voi.

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga
Noi anul trecut am cautat cu 4 roti si nu am gasit. Acum i-am cumparat cu 3 roti si merge destul de bine. Desi si suntem mai mari ca voi.

Da, diferenta de 2 ani e foarte mare in asa lucru. Acelea de 3 nu sunt stabile, se rastoarna. Pentru 2.5 ani sunt periculoase eu cred. Mi-au zis vinzatorii de la Tolcioc ca anul trecut au avut de 4 roti dar nu le-au putut vinde, nu era cererea si nu le mai comanda. Doar una a zis ca poate peste 3-4 saptamini va aduce citeva fiind ca au intrebat mai multi de ele.

Eu sunt aproape sigura ca in centre comerciale unde ar trebuie sa fie. Dar nu am timp sa le caut ((

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Noi avem cu 3 roti de la 2 ani si ceva umbla liber pe el , si e stabil nu se rastoarna deloc , la noi e exact asa - firma Mini Micro .

mini_micro_blue.gif

Partajează acest post

Link spre post
IriSка

вот и я хочу купить моему малышу самокат, как в первом сообщении, кто знает сколько у нас такой стоит?

Partajează acest post

Link spre post
СкорпиОлька

Поглядев как ровесник моей дочи уверенно раскатывал сегодня на самокате, задумалась и я о покупке самоката. Где у нас можно купить 3-4 колесные самокаты и по какой цене. Сориентируйте, может кто брал уже в этом сезоне и знает адреса, явки и пароли? :clapping:

Partajează acest post

Link spre post
Соня

Поглядев как ровесник моей дочи уверенно раскатывал сегодня на самокате, задумалась и я о покупке самоката. Где у нас можно купить 3-4 колесные самокаты и по какой цене. Сориентируйте, может кто брал уже в этом сезоне и знает адреса, явки и пароли? :clapping:

Посмотрела, сколько вашей девочке..Моей трех нет, но она еще не может кататься на нем, мы пробовали и не раз. Мне кажется, что самокаты им как раз ближе к 4. А так они есть везде! на Туче какие хочешь и цены разные, в Мегаполисе есть.

Partajează acest post

Link spre post
Ryna

девочки где у нас продают маленькие для 3леток и почем?

Partajează acest post

Link spre post
ledylove

хотим сыну на 3 летие купиь самокат, видла в основном трех колесные, там где да колеса сзади...цены от 250 леи (думаю что можно и дешевле наити) до 450 леи, это то что я видела, но нужно обязательно обратить внимание на качество, производителя..так как у племянника очень быстро сломался и пришлось заварить по новои

Partajează acest post

Link spre post
Ryna

хотим сыну на 3 летие купиь самокат, видла в основном трех колесные, там где да колеса сзади...цены от 250 леи (думаю что можно и дешевле наити) до 450 леи, это то что я видела, но нужно обязательно обратить внимание на качество, производителя..так как у племянника очень быстро сломался и пришлось заварить по новои

а где такие 3колесные есть в продажи

Partajează acest post

Link spre post
ledylove

а где такие 3колесные есть в продажи

я видела на чеканском базаре..но уверена что они сеичас есть везде где продают самокаты

Partajează acest post

Link spre post
Чуда

Точно есть в Бэби холле/ Элате/Джамбо. Цены от 220 лей- в зависимости от качества.

Еще в Джамбо видела самокат 3х колесный, но 2 колеса спереди- (он более устойчив и ребенок отталкиваясь не задевает задние колеса) стоит 900 с чем-то...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum