flyhigh

violenta in gradinita

Postări Recomandate

flyhigh

Copilul a inceput a frecventa gradinita nu demult (are vrio 2 saptamini). Cind vine acasa imi povesteste foarte multe despre cele petrecute acolo, cum se comporta educatoarele si dadaca. Ieri am ramas pur si simplu socata cind mi-a povestit ca o educatoare pisca copiii de picior daca nu sunt cuminti iar alta bate cu palma la fund. Unica ce m-a calmat un pic ca pe el nu la atins...inca...

Sa fie improvizatii ale copilului nu cred pentru ca nu l-am piscat niciodata si in alta parte nu a avut de unde sa vada acest gest violent. Ajutati-ma ce sa fac, sunt stresata si uimita mai ales ca consideram aceste educatoare foarte calme, de treaba si acum sunt bulversata total!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
kisitoka

Asa par ele fata de parinti. Si la noi in grupa o fetita a povestit ca o tragea de par educatoare. Noi de acolo ne-am mutat. Bine ca copilul spune. Eu as anunta directoare si as vb serios cu educatorii de altfel risca sa fie concediate. Nu au dreptul sa atinga copii sa ii bata! Cresti copilul si cineva sa isi bata joc de el :(

Partajează acest post

Link spre post
olya

Unica ce m-a calmat un pic ca pe el nu la atins...inca...

Asta n-ar trebui să vă calmeze. Copilul vede astfel de atitudine! O vede zi de zi, fie și față de colegii lui. Deci va începe să înțeleagă și să aibă frică, unii văd aceasta cu timpul ca și pe o normă. Și dacă îl va ajunge rândul, Dvs nici nu veți afla, pentru că el va considera doar că a fot obraznic și a meritat-o, nu și că D-na educatoare a procedat greșit.

Partajează acest post

Link spre post
TigriZZa

моя дочь  тоже жаловалась,что воспитательница ее тянула за волосы,показала как это происходило,со звуками "ай-ай" и мотанием головы влево-вправо. муж поговорил с воспитателем,и та ответила,что она ее расчесывала и ей было больно...я конечно верю своему ребенку,и знаю,что на расчесывание она бы не пожаловалась,а показала пальчиками как ее схватили за волосы...ну ....что говорить....никому и ничего не докажешь....

Partajează acest post

Link spre post
TigriZZa

видеокамеры в группах надо ставить....это дисциплинирует всех...и воспитателей и детей...но кое-кто,сознательно против этого!конечно никто не хочет находиться под вечным наблюдением!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.