Oleg611

LAGMAR IMPEX COMPLEX LOCATIV “CIRCULUI”

Postări Recomandate

Oleg611

COMPLEX LOCATIV “CIRCULUI” DE LA COMPANIA LAGMAR , are cineva informati referitor la acest proiect? a procurat cineva apartament acolo? care sunt preturile? orice alta informatie cred ca va fi de folos...........

http://www.lagmar.md/#!/apartamente_noi_proiecte_constructii_oferte_chisinau_termen_calitate/proiecte_apartamente_noi_in_constructie_calitate_termen

Editat de Oleg611

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nico19

COMPLEX LOCATIV “CIRCULUI” DE LA COMPANIA LAGMAR , are cineva informati referitor la acest proiect? a procurat cineva apartament acolo? care sunt preturile? orice alta informatie cred ca va fi de folos...........

http://www.lagmar.md/#!/apartamente_noi_proiecte_constructii_oferte_chisinau_termen_calitate/proiecte_apartamente_noi_in_constructie_calitate_termen

Salut! pretutile sunt de la 444 euro metru patrat, asa pret ii la ultimul etaj,sunt 5 blocuri cu 13 /14 etaje .La achitarea sumei de 70% sunt reduceri de 20 euro la metru.

Partajează acest post

Link spre post
Furnica

Buna ziua !!! Spunetimi va rog frumos la apartament cu 2 camere, care este prima rata in acest complex?

Partajează acest post

Link spre post
Furnica

Si citi metri sunt apartamentele cu 2 camere

Partajează acest post

Link spre post
nico19

Buna ziua !!! Spunetimi va rog frumos la apartament cu 2 camere, care este prima rata in acest complex?

Din cite stiu prima rata e de 3000 mii euro la acest complex,apartamentele cu doua odai sunt 63.50 metri patrati sì 67 metri pPlan-Bloc-A-01-apartamente.jpg

Partajează acest post

Link spre post
kion

in iunie am procurat la ei.

et.8-500e/m2... prima rata de la 15%(asa era oferta in iunie)

la fiecare etaj in sus pretul scade cu 10e/m2

zic ca in 2 ani jumatate vor fi construite blocurile...

dupa cele analizate. imi pare ca Lagmar se atirna serios, construiesc repejor...

Partajează acest post

Link spre post
BerdagaElena

Salutare,

Mai este cineva pe aici care a investit sau doreste sa investeasca intr-un apartament din Complexul locativ Circul contruita de Lagmar?
Cum credeti va fi finalizata constructia? Orice alta informatie cred ca imi va fi de folos. Multumesc pentru receptivitate

Partajează acest post

Link spre post
BerdagaElena

Ne intereseaza aceasta intrebare deoarece ne-am adresat la ei si au zis ca jumatate din numarul total de apartamente sunt date, fiind disponibile apartamentele de la etajele superioare. Ma gandesc sa nu fie doar o chestie de marketing (adica vand ce e mai greu de vandut si etajele de jos le las la urma fiind siguri ca acelea se vor vinde usor), de asta si dormi sa vedem daca dam de cineva care chiar a investit in acest proiect.

Partajează acest post

Link spre post
Oleg611

Eu am riscat si am investit in 2 apartamente cu 2 camere etaj 8,9 + 2 locuri de parcare la -1 nivel , am achitat 80 % la 100% ce a ramas cind primim cheile . Par o companie serioasa pe piata si par si a fi de treaba nu am avut nici o problema cu ei sper si vreau sa cred ca totul o sa fie bine vorba ceia cine nu risca...........

Partajează acest post

Link spre post
BerdagaElena

Merci mult pentru recptivitate. Ne-am hotarat si noi pana la urma sa procuram un apartament cu 2 odai, dar deja la etajul 11. Acum sa fie cu Doamne ajuta si sa il vedem dat in exploatare si noi cu cheile in mana. Apropo la ce pret sunt locurile de parcare?

Partajează acest post

Link spre post
Eliza26

Dar de calitatea constructiei, ce s-aude? Din cate am auzit, pe Florariei, la Rascani langa Fenosa lasa muult de dorit (clar si pretul a fost pe masura), dar de la incalzire si pana la ferestre, totul a fost de joasa calitate.
Inca o problema, pe care eu chiar o consider foarte importanta, izolarea sunetului in blocurile lor? La fel, pe Florariei am inteles ca e dezastru si in privinta asta. La Pancom si Circului e aceeasi problema sau va fi aceeasi situatie? Intreb pe cei care au procurat/ s-au interesat mai in serios de apartamentele la ei? 

Editat de Eliza26

Partajează acest post

Link spre post
Eliza26

Acum cateva zile am fost la niste cunoscuti in complexul nou de pe Testimiteanu, complexul ala mare in spatele mall-ului. A fost prima data cand am pasit prin zona, dar m-a uimit, pentru ca pe cat de aglomerate par blocurile celea, pe atat de liniste era seara si destul de curatel si amenajat in curte. Desi cunostintele respective luase apartamentul cu reparatie gata si destul de ok facuta, mi-au dat de inteles ca izolarea fonica le face zile negre, daca o exista ea. Cel putin de 3-4 ori pe luna veciniii de jos tot trebuie sa vina pe la usa sa le faca observatie ca uite muzica-i prea tare, uite televizorul ii prea tare...etc, desi tocmai de fiecare data se straduie sa nu exagereze cu volumul si oricum nu-l nimereste. Destul de indignati le-am vazut in privinta asta. A recunoscut  ca chiar daca muzica e data la volum normal, cnd vii din coridor de la scara se aude. 

De aici si ma intreb, oare sunt constructii in chisinau unde sa nu fie problema asta. Nu bag mana in foc pentru toate constructiile noi, dar va pot spune sigur despre blocurile al doilea fond, de 9 etaje seria MS cel putin - au aceeasi problema. Chiar daca nu aud vecinii peste perete, pe cei deasupra, mai ales dimineata si seara aud chiar si mersul prin camera.

Editat de Eliza26

Partajează acest post

Link spre post
Lilliput

Angela, cei care au locuit la casă pe pământ tot timpul au probleme cu fonoizolarea, am citit careva forume unde-i unde scriau că problema persistă și la blocurile "de elită". O variantă ar fi townhouse-ul, unde toate etajele sunt ale tale, sau după primirea apart. prinzi a izola(pluta și vata rulezz)

Am impresia că dacă ar construi mai sofisticat ar fi cu mult mai scump, cine ar mai cumpăra

Partajează acest post

Link spre post
Eliza26

Cred doar la casa pe pamant la tara. Pentru ca la oras e mai dezastru ca la apartament)). Am avut cateva experiente. La casa pe pamant unde am locuit vreo 2 anisori, pe sf Andrei, in centru - zona din spatele ASEM-ului, unde aveam vecini matinali precum si peste gard in spatele casei isi avea activitatea un service auto - improvizat, halturshiki, ]n concediu sau in zilele de sambata numai nu de odihna aveam parte pe la 7-8 dimineata. ))

Editat de Eliza26

Partajează acest post

Link spre post
DC_CD

Am trecut pe la ei curent. Au vreo 40 de ap ramase. Vreo 10 cu o 1cam. Rest cu 2. Vederea la cele cu o camera in curte. In blocul A si C cred. Etaje au pe la 8. 6. 2. Aprox. Garaje inchise nu mai au. Trebuie sa achiti 90% p/ u reducere 20€/m2. 

P.S. Mai au un bloc mic in constructie pe florilor. Tot e bronat 1 sau 2 ap ramase. Nici nu lau pus pe net. Dar incojurat cu copaci si blocuri vechi. Drum ingust. Nu mia placut zona.

Partajează acest post

Link spre post
Eliza26
La 9/23/2017 la 20:32, DC_CD a spus:

Am trecut pe la ei curent.

Mersi DC_CD.
Cum ti s-a parut zona? Intotdeauna zona circului mi s-a parut oarecum mai salbatica si mai de evitat. Dar tot vad in ultimul timp ca apar si acolo constructii ca ciupercile dupa ploaie. Semn ca zona se revigoreaza. Calea mosilor de alaturi nu este un impediment, un minus pentru zona, n-ai observat? Pentru ca e situata destul de aproape as zice. Drumul de acces e comod?
Cred ca esti printre putinii care s-au permis sa viziteze complexul, daca detii detalii... cu drag le primim.

Editat de Eliza26

Partajează acest post

Link spre post
DC_CD

Da intradevar calea mosilor poate fi galagioasa. Deasemenea nu e un bloc unde sa cresti copii. Lipsa gradiniti. Scoli. dar punctele care am apreciat. Drumul ce vine de la circ actual e acceßsibil sunt vre-o150m. Apoi alte esiri ce vor sa le faca. Lipsa de bomsi in imprejurimi. Oameni beti. Babe de tot felul. Studeti sau liceeni inflacarati. Foarte aproape oprirea circ poti ajunge oriunde la orce ora. 30 min pe jos pina la stefan. Fara ambuteiaje pentru cei  ce au familii nord. Zona se misca cred ca toata valea circului e spre complex sportiv . Deja sunt ceva lucrari. Blokuri. Statie de alimentare la circ. Pentru cei ce au legaturi cu europa. Pina cind toti la circ. 5min. Pe jos.

P.S. appt cu 1 cam nu mai sunt. Si la casu deasemenea cam sa vindut tot. Am vizitat casu dat in exploatare. Calitate pret e bine acceptabil . Finisare holuri ok.

Partajează acest post

Link spre post
Viku

Salut

Cine stiie daca acest complex se afla pe mina de calcar, ca am citit ca sunt probleme cu ea, si daca este riscul sa se darime! 

Partajează acest post

Link spre post
anutaanuta
В 29.12.2017 в 23:34, Viku сказал:

Salut

Cine stiie daca acest complex se afla pe mina de calcar, ca am citit ca sunt probleme cu ea, si daca este riscul sa se darime! 

Buna ziua, de unde aveti asa informatie?

Ma intereseaza si pe mine acest complex.

Partajează acest post

Link spre post
Viku
La 13.01.2018 la 15:13, anutaanuta a spus:

Buna ziua, de unde aveti asa informatie?

Ma intereseaza si pe mine acest complex.

Am gasit info pe net ca sunt probleme (http://www.prime.md/ro/mina-de-calcar-din-chisinau-este-inundata-iar-autoritatile-fac-planuri-de-reabilitare-a-acesteia_15873.html), si ca se afla acesta mina pe o suprafata mare sub riscanovca, posta veche si ciocana, de aceia am intrebat poate cineva stie mai precis suprafata?

Partajează acest post

Link spre post
Miha777

Cine poate Sami spuie,ce inaltime vor avea apartamentele .?

Partajează acest post

Link spre post
Viktor87

Ce tine de calitatea constructiei e ok, ei acum fac izolare fonica mult mai buna intre apartamente. la fel imi place si pozitionarea complexului, intre Centru si riscani.

Editat de Снежинка

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum