Gerda

хотите стать супер женой?

Postări Recomandate

Gerda

хотите стать супер женой?  и улучшить своего мужа .

даже если вас будет корёжить от этой инфы и ваше Эго королевишны будет сопростивляться - рекомендую всё таки досмотреть до конца и испробовать хоть чуть-чуть на себе эту игру . Все кто попробовал в полном восторге.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lenok123456

чето не хватает терпения смотреть полтора часа

в чем смысл ролика?

Partajează acest post

Link spre post
SCARLETT O/HARA

Не смогла найти антоним к слову феминистка. Но это оно в мужском варианте - сторонник жёсткого патриархата.. Манера разговора очень раздражает. Со многим не соглашусь, мой муж отлично готовит, и вкуснее борща, чем у него я не ела.А он как гордится этим))). ЗавИсить полностью от кого-то на 100% не смогу(у меня всегда должна быть заначка, мне так спокойнее)

Хотя есть , конечно , здравые мысли. 

Partajează acest post

Link spre post
Kralya

ну так вот

это

это вот

вот

и это первые пару секунд...как это вообще можно слушать

Partajează acest post

Link spre post
SCARLETT O/HARA

Заметьте, учит нас человек у которого "была жена и НЕСКОЛЬКО детей" . Т.е. он их даже не удосужился посчитать :mda: .

Это я пытаюсь дослушать, прилагая героические усилия.

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

ну так вот

это

это вот

вот

и это первые пару секунд...как это вообще можно слушать

поэтому-то и не могу просмотреть,раздражает манера

Partajează acest post

Link spre post
burik

вот что интересно.. вот только женщины строчат статьи, пишут блоги, делают передачи "Как сделать так, что б муж не ушел к другой" " Как стать идеальной женой" . Даже уже мужчины берутся подсказать нам, что  нужно сделать, чтоб вы такой стали.

а вот мужики, вот вообще не парятся над такими вопросами "  Как угадать что хочет женщина" или типо того " Как выполнить просьбу с первого раза"

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

Им просто не надо бегать за женщинами, что б на них женились, женщины сами бегают за ними и чуть не вымаливают предложение руки и сердца...))) Так что зачем им заморачиваться такими проблем ами...)

Partajează acest post

Link spre post
SCARLETT O/HARA

Оно вам надо?))

Дело принципа. Настраиваюсь на вторую половину.

Надо позвать подружек, да под 50 грамм, думаю не только дослушаем, но и получим удовольствие.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Am depus un efort colosal sa vizionez/ascult acest video. Drept ca vreo 20 minute de la sfirsit, asa si nu le-am putut da gata:)

Aceste 1.30 minute puteau fi rezumate in felul urmator: Femeia - nimica, barbatul - bojika.

Pe mine acest video nu m-a enervat, ba chiar imi venea a ride de prostia pe care acest om o spune. De fapt, cine e acest gheaghea Serioja???

Oare e atit de usor sa devii Guru si sa dai invataturi? Cine este el? Eu am dat cautare la numele lui si nu apare decit pe site-uri de socializare gen Facebook si VKontakte (serioase si credibile surse). Cine e el, ce a invatat, de unde a acumulat el experienta, invatatura s.a.m.d ca sa  ne invete pe noi, femeile, cum mai bine sa traim?

De unde stie el care model de familie este ideal sau mai fericit - a facut cercetari, sondaje la tema data? Cum poti sti ca uite familiile din pestera erau fericite caci rolurile erau strict impartite? 

Gheaghea Serioja e foarte tinar, dar are o minte tare ingusta si rigida, mai degraba seamana la un mosneag de vreo 60 de ani, care a dat numai peste toromace ca si el.

Insasi cum se exprima el "curitsa" si inca multe cuvinte urite in adresa femeii, da dovada ca acest om are mari probleme in relatii cu ele si nu este capabil si nu merita sa fie considerat cel mai bun barbat pentru aleasa lui. 

Gerda, despre care joc vorbiti ca femeia sa incerce?

Eu coroana pe cap nu am, si nici chiloti cu dantela, si nici poze pe instagram:),  dar covoras in fata usii nu vreau sa fiu si nici sotului meu n-o sa-i fie comod sa ma vada in acest rol. Parca, demult s-a terminat era impartirii rolurilor si am ajuns in timpul cind mintea si bunul simt is la putere si doar prin comun acord, intelegere si bunavointa, rolurile in familie sunt impartite.

Si NIMNI nu are dreptul sa puna la indoiala cit de corecta sau incorecta este alegerea acelei familii, pentru ca in familie nu exista imparati si slugi, ci exista munca colosala coordonind, comunicind si ajutind unul pe altul.

Multe inca se poate de scris, dar nu are sens. 

Un singur moment as sugera - nu e nevoie de postat astfel de videouri, pentru ca multe femei din md si asa din cuvintul sotului nu mai iese, se inchina in fata lor si le sterg mucii la fiecare necaz, iar vizionind  astfel de filmulete, viata acestor femei poate fi influientata si mai mult (nu in cea mai buna directie).

Sa fi fost atit de simplu si corect cum spune Ghea Serioja, pai, 70-80% dintre femeile noastre aveau sa fie cele mai fericite, dar statistica spune cu totul altceva, din pacate.

Editat de Fericire

Partajează acest post

Link spre post
Natusic

Eu personal 30 minute am privit n-am mai putut asculta (курицы кудахтают) si tot felul de păreri stupide.I am povestit soțului si el ma întrebat în care secol a rămas mintea omului dat.

Partajează acest post

Link spre post
Kotia

А я понимаю о чем говорит автор ролика и понимаю о какой игре пишет Герда. Да, подача не очень приятная и сам автор тоже, но правда и логика в его словах есть. И куриц среди женщин подавляющее большинство - так что сравнение в тему.

Partajează acest post

Link spre post
Nefrit

И куриц среди женщин подавляющее большинство - так что сравнение в тему.

Ну да, ну да, только не вы )))

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

А я понимаю о чем говорит автор ролика и понимаю о какой игре пишет Герда. Да, подача не очень приятная и сам автор тоже, но правда и логика в его словах есть. И куриц среди женщин подавляющее большинство - так что сравнение в тему.

Eu, totusi, cred ca in viata asta este o balanta la toate. Daca exista atitea "kuritsi", atunci, exista si masculi de asa gen (nu stiu cum ar fi sa-i numesc ca sa-i imperechez cu "kuritsa").

Despre care invatatura sau sugestii vorbim noi, daca subiectul e abordat doar dintr-o perspectiva, si in cazul dat, abordarea e facuta nu din partea celui mai educat si intelept om.

Si daca e sa ne uitam, intodeauna a fost o corelatie intre cerere-oferta. De n-ar fi fost atitia cocalari, n-ar fi fost atitea "kuritsi". Intelegeti? Tema asta poate fi rasucita in folosul cui vreti, barbatului sau a femeii. Cum am scris mai sus, sa fi fost asa de primitiv totul cum spune autorul, pai nu aveam noi atitea cazuri triste si familii nefericite.

In genere, pe mine ma pun in garda asa idei unilaterale si cu atita inginfare spuse. Omul nici macar nu realizeaza ca ideile lui is stupide si periculoase, dar le spune cu atita tupeu... 

Editat de Fericire

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum