Him

Eldorado Terra - 2

1.092 postări în acest topic

3 минуты назад, md30390@gmail.com сказал:

Sunt 2 persoane care după conectarea la gaz umbla prin toate apartamentele și dau drumul la apa in sistem. Dacă doriți va dau drumul și la caldura. După care in următoarele zile trebuie sa vina alte persoane care verifica și scriu garanția și actele. Pentru a lua legătura cu băieții care se ocupa cu toate astea sunati ‭0 (69) 775292‬. Din ce bloc sunteți ? 

я из 16 блока 2 подъезд

Только что, TanaMir сказал:

я из 16 блока 2 подъезд

а эти мальчики официально подключают? дают документы?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 минут назад, TanaMir сказал:

я из 16 блока 2 подъезд

поняла, они только пускают воду в систему. спасибо,

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 ore, TanaMir a spus:

поняла, они только пускают воду в систему. спасибо,

Acum 2 ore, TanaMir a spus:

я из 16 блока 2 подъезд

Toate detaliile acestea se discuta in grupul locatarilor din Blocul 16 pe Viber. Scrieți numărul de Telefon și va adaug in grup unde sunt toți locatarii și consilierii blocului 16. 

Partajează acest post

Link spre post
В 17.09.2017 в 19:02, MD777 сказал:

Квартира от Эльдорадо Терра: Фото: 1 - Кухня;  Фото: 2 - Гостиная. Высота до колон - 2,2 м, до потолка- 2,5 м (без ремонта) высота до подоконников - 0,7м. А в ванной - просто УЖАС

В 17.09.2017 в 20:49, KiTa сказал:

Такая высота у всех, во всех квартирах. У нас в 3-х комнатной ригеля есть в каждой комнате. 

O sa-mi expun si eu parerea la referitor la stilpii de sustinere si coloane. Ele sunt in toate blocurile noi, mai putin in cele care sunt in totalitate din beton, cum sunt cele de pe strada Miorita, care sunt mult mai reci pe timp de iarna. 

Voi nu va inchipuiti ce frumusete puteti sa faceti cu aceste coloane si stilpi.. cum puteti modela un interier la care altii ar putea doar visa. Trebuie doar sa aveti putina imaginatie, ori sa apelati la un designer. Eu personal mam inspirat din fotografii de pe internet, si am gasit solutia perfecta pentru podurile si peretii nostri. Acuma nici o coloana nu mai este vizibila. Cu cit sunt mai multi stilpi de sustinere si coloane, cu atit casa e mai sigura.

Ce tine de inaltimea de 2.5m, asta e sub standartul pietii.. practic toti constructorii din Chisinau, fac inaltimea apartamentelor de la 2.70 cm, ai vostri se pare ca au economisit.

In urmatoarea poza, este un stilp de sustinere si o coloana pe pod. Voi le vedeti ?

dormitor.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Ce tine de camera de baie, atunci coboriti podul maxim posibil, sub coloane, faceti din rigips podul la inaltimea 2.20m,drept, o sa fie si cald si frumos :) In el, in mod obligatoriu bagati lampi incorporabile led, minim 4, cu lumina rece sau mijlocie. 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 5 ore, Oleg107 a spus:

Ce tine de camera de baie, atunci coboriti podul maxim posibil, sub coloane, faceti din rigips podul la inaltimea 2.20m,drept, o sa fie si cald si frumos :) In el, in mod obligatoriu bagati lampi incorporabile led, minim 4, cu lumina rece sau mijlocie. 

In baie nu sunt coloane, și da, sunt de acord, cu ceva imaginație și te poți juca frumos cu acele coloane. Și înălțimea la mine de exemplu e 2.67 ( nu sub coloane). 

Partajează acest post

Link spre post

Pentru Zina Ghinchevici:

Am avut o asemenea situatie. Am depus petitie la DPS (pompieri) Ciocana, str.M.Dragan,7. Acolo sunt corupti pina in maduva oaselor. M-am luptat aproape un an, pe la instante superioare (i-am amenintat si cu judecata). Mi-au venit comisii una dupa alta. Intr-un final au demontat usa si au instalat-o pe peretele initial, dar se deschide spre iesire, ceia ce deja nu-mi incurca (caci si mie imi bloca integral usa) Vezi: RT DSE 1.01-2005, p.46 (inainte se lucra dupa СНиП 21-01-97* п.6.17). Trebuie de tinut cont si de RT DSE 1.01-2005, p.34e

Partajează acest post

Link spre post

Buna seara!  Am nevoie de parerea locatarilor,  scrieti  va rog daca merita de cumparat apartament de  la Eldorado Terra. Intr-adevar sunt multe minusuri la ei?   Am citit multe mesage negative in privinta constructiei. Multumesc anticipat! 

Partajează acest post

Link spre post

Доброе утро. Могу только рассказать про квартиру, а покупать или нет уже решает каждый. 

У нас квартира на джинта латинэ второй блок. Минусы наверно есть у всех. Когда мы покупали квартиру, мы советовались с нашим знакомым у которого своя строительная компания и который строит в элитных районах города. Нам сразу сказали, строят средне, но можно самим сделать капитально. Для нас важен был срок, мы брали 3-х комнатную, на этапе стройки, 100% оплата. Риск большой. 

Насчет качества и всех минусов что пишут. Для нас сразу было понятно что видео про ровные стены и просто крась стены и заезжай, это басни. 

Мы делали все как для себя. Прозвон всей проводки, добавление дополнительной. Проверка сантехники всей, звукоизоляцию (да мы потеряли из квадратов, но не жалеем), выравнивание стен - 2 слоя под обои, 3 слоя и сетка под покраску. Самая дорогая подложка под ламинат. 

Голосов соседей мы не слышим. Если соседи делают ремонт, то тут мне кажется слышно в любом доме. 

Двери меняли, окна нет. Вызывали мастеров, которые сказали что менять не нужно. Единственное что меняли кое где уплотнили на окнах и мастера прошлись жидким пластиком. Окна не продувают. Теплопотерь нет особо. Топили с сентября, весь октябрь - за октябрь на 90 кв. пришло 930 лей за газ, ребёнок набирает себе ванну каждый вечер. В квартире 22-23 градуса. 

В ремонт вложили немало денег, в какой-то момент просто перестали даже считать. Но знали что делаем для себя) 

А покупать или нет уже решает каждый. Большой комплекс, проблем хватает и многие проблемы не по вине застройщика, а по вине людей. 

2 persoane apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post
44 минуты назад, KiTa сказал:

Доброе утро. Могу только рассказать про квартиру, а покупать или нет уже решает каждый. 

У нас квартира на джинта латинэ второй блок. Минусы наверно есть у всех. Когда мы покупали квартиру, мы советовались с нашим знакомым у которого своя строительная компания и который строит в элитных районах города. Нам сразу сказали, строят средне, но можно самим сделать капитально. Для нас важен был срок, мы брали 3-х комнатную, на этапе стройки, 100% оплата. Риск большой. 

Насчет качества и всех минусов что пишут. Для нас сразу было понятно что видео про ровные стены и просто крась стены и заезжай, это басни. 

Мы делали все как для себя. Прозвон всей проводки, добавление дополнительной. Проверка сантехники всей, звукоизоляцию (да мы потеряли из квадратов, но не жалеем), выравнивание стен - 2 слоя под обои, 3 слоя и сетка под покраску. Самая дорогая подложка под ламинат. 

Голосов соседей мы не слышим. Если соседи делают ремонт, то тут мне кажется слышно в любом доме. 

Двери меняли, окна нет. Вызывали мастеров, которые сказали что менять не нужно. Единственное что меняли кое где уплотнили на окнах и мастера прошлись жидким пластиком. Окна не продувают. Теплопотерь нет особо. Топили с сентября, весь октябрь - за октябрь на 90 кв. пришло 930 лей за газ, ребёнок набирает себе ванну каждый вечер. В квартире 22-23 градуса. 

В ремонт вложили немало денег, в какой-то момент просто перестали даже считать. Но знали что делаем для себя) 

А покупать или нет уже решает каждый. Большой комплекс, проблем хватает и многие проблемы не по вине застройщика, а по вине людей. 

Согласна на все 100%. Всё равно за сколько бы не купили квартиру, ремонт обойдётся не дёшего. А тут все сроки сдачи соблюденены. И не затягивают с этим.

Partajează acest post

Link spre post
La 22.11.2017 la 23:28, Ksenia30 a spus:

Buna seara!  Am nevoie de parerea locatarilor,  scrieti  va rog daca merita de cumparat apartament de  la Eldorado Terra. Intr-adevar sunt multe minusuri la ei?   Am citit multe mesage negative in privinta constructiei. Multumesc anticipat! 

Buna. Calitatea e după preț și prețul e după calitate. Ați citit multe minusuri deoarece nimeni nu se lauda cu plusurile, mereu primele se aud minusurile, toți scriu doar cind au ceva neplăceri sau probleme .... Recunosc ca sunt și minusuri , unele nu sunt grave altele mai puțin...  eu sunt mulțumit din unele puncte de vedere, ca sa dat in exploatare, calitatea e cit de cit bunisoara( este și mai rea la unele) dar nu e lux , ca luxul costa ... apartamentul îmi place, este mult de lucru , dar totul se face așa cum vrei pe gustul tău... sunt vecini buni și mai putini buni , avem de tot felul... Un plus e și infrastructura care o avem, piața alături , parcări , parc, stadion, teren de joaca, in curind banca farmacie și Market chiar la noi in blocuri la parter, transport in toate părțile, cafenea , restaurant, Grădinițe și scoli, liniște și frumos.... deja Dvs decideți pentru ce alegeți și pentru ce cumpărați.... toate minusurile se pot face in plusuri cu timpul, totul depinde de oamenii care vor locui. Succese! 

2 persoane apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post
13 часов назад, md30390@gmail.com сказал:

Buna. Calitatea e după preț și prețul e după calitate. Ați citit multe minusuri deoarece nimeni nu se lauda cu plusurile, mereu primele se aud minusurile, toți scriu doar cind au ceva neplăceri sau probleme .... Recunosc ca sunt și minusuri , unele nu sunt grave altele mai puțin...  eu sunt mulțumit din unele puncte de vedere, ca sa dat in exploatare, calitatea e cit de cit bunisoara( este și mai rea la unele) dar nu e lux , ca luxul costa ... apartamentul îmi place, este mult de lucru , dar totul se face așa cum vrei pe gustul tău... sunt vecini buni și mai putini buni , avem de tot felul... Un plus e și infrastructura care o avem, piața alături , parcări , parc, stadion, teren de joaca, in curind banca farmacie și Market chiar la noi in blocuri la parter, transport in toate părțile, cafenea , restaurant, Grădinițe și scoli, liniște și frumos.... deja Dvs decideți pentru ce alegeți și pentru ce cumpărați.... toate minusurile se pot face in plusuri cu timpul, totul depinde de oamenii care vor locui. Succese! 

Откуда информация про магазин, аптеку и банк? Действительно не хватает прям рядом такого. Идти с ребенком до грин хиллса иногда очень тяжело) 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 ore, KiTa a spus:

Откуда информация про магазин, аптеку и банк? Действительно не хватает прям рядом такого. Идти с ребенком до грин хиллса иногда очень тяжело) 

Farmacie APOTEKA va fi lingă fostul oficiu al companiei de construcție , curind va fi deschiderea, puteți merge sa vedeți ca deja se aranjează interiorul.... despre Market va fi JLC la parterul Blocului 8 , doar ca văd ca se cam rețin lucrările , dar ei au cumpărat locul și au zic ca fac Market , banca va fi in blocul 11 .... putina răbdare și vom avea de toate. :) 

1 persoană apreciază asta

Partajează acest post

Link spre post
2 часа назад, md30390@gmail.com сказал:

Farmacie APOTEKA va fi lingă fostul oficiu al companiei de construcție , curind va fi deschiderea, puteți merge sa vedeți ca deja se aranjează interiorul.... despre Market va fi JLC la parterul Blocului 8 , doar ca văd ca se cam rețin lucrările , dar ei au cumpărat locul și au zic ca fac Market , banca va fi in blocul 11 .... putina răbdare și vom avea de toate. :) 

Mersi. Am trecut zilele astea, dar nu am atras atentia probabil

Partajează acest post

Link spre post

Для выражения благодарности есть кнопка "нравится"

Partajează acest post

Link spre post

Рассматриваем квартиру на 13 этаже 3 блок. Очень нуждаемся в отзывах. Как обстоят дела с последними этажами? и с блоком 3? Какие проблемы есть в  доме? Читала, что там и подвалы затоплены, и с вентиляционкой проблемы - что последние этажи мерзнут и слышат табачный дым.

И что по поводу парковки в итоге? что-то решается?

Заранее спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
Acum 6 ore, Nasta_Ax a spus:

Рассматриваем квартиру на 13 этаже 3 блок. Очень нуждаемся в отзывах. Как обстоят дела с последними этажами? и с блоком 3? Какие проблемы есть в  доме? Читала, что там и подвалы затоплены, и с вентиляционкой проблемы - что последние этажи мерзнут и слышат табачный дым.

И что по поводу парковки в итоге? что-то решается?

Заранее спасибо!

Din cite  s-au zis despre bl 3 , e tot ok, cu apa din subsol s-a rezolvat (așa scria un locatar) , cu ultimul etaj nu este problema, acoperitor e ok, nu curge, nu este umezeala sau mucigai. Ce tine de ventilare , aici sunt multe de nuanțe, dacă nu ar fuma nimeni in wc sau dacă nu ar trage hota in ventilare ar fi ok. De înghețat , prima data aud ca sa zică cineva ca îngheață in aceste blocuri, din contra lumea zice ca e cald și se păstrează caldura și e bine. 

Ce tine de parcare cred ca știți, ați văzut .... citeva locuri in ograda și citeva prin jurul blocurilor.... Pentru cei ce vor ca mașina sa fie in siguranța este Parcare cu plata și paza la palmieri, pe lingă asta e și acoperită nu in aerul liber. Așa ca fiți gata de faptul ca posibil sa nu aveți locuri de parcare in ograda citiodata. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.