AlexTisso

AJUTOR! Trichomonas, Gardnerella, Klebsiella, Enterococcus, Prostata

Postări Recomandate

AlexTisso

Salut, Sunt tare disperat, caut un urolog bun, poate chiar si peste hotare!

1... Am inceput sa tratez Trichomonas stadie hronica si leucocite la domnul Punga Valeriu de la Galaxia. Dupa asigurare ca e fleac, si ma vindeca in maxim 2 luni, Ma scurs de vrio 10.000 Lei + vrio 4.000 Lei medicamente, si ma trimis acasa ca nu mai are ce face! 

Toate analizele le faceam la CITOBIOMED, acolo unde ma trimitea Punga Valeriu.

2... Dupa sfatul si o sustinere enorma din partea unei Ginecolog bun, care are nume bun aici in forumuri, si e recomandata cel mai des, nu a vrut sa accepte nici 100 lei!!! am luat tratament Naksogin, si am facut analize la alte centre, la fel dupa sfatul ei.

INVITRO - Trichomonas - negativ

MEDEXPERT - Trichomonas - negativ

SYNEVO - Trichomonas - negativ

MICROMED - Trichomonas - negativ

CITOBIOMED - Pozitiv, dupa o scurta cearta cu dinsii, au zis ca ei fac prin metoda clasica, si dau garantie 80% ca e pozitiv, dar totusi posibil ca e rezultat fals-pozitiv o perioada dupa tratament. Dar au trecut 3 luni!?!

3... Cu rezultatele, am apelat la domnul Igor Cucu de la Centrul Municipal de Andrologie cu urmatoareleLeucocite multe si Gardnerella, arsuri partea dreapta a piciorului si testicul. Uitinduse la rezultatele precedente ma asigurat ca nu mai am Trichomonas, si ca vindecam restul.

Mia aratat din cap zicind: uite ce rind e la mine, nu degeaba stau toti in rind, vindecam de Gardnerella si arsuri prin injectii cu plasma si ceva medicamente. Dupa vrio 4500 Lei cheltuiala, am venit inapoi cu Gardnerella, Arsuri, si surpriza Klebsiella. 

De data asta mi-a zis ca asta e ceva normal, ca e de la prietena, natura, si putem lasa nevindecat!!!, Si arsurile foloseste Fastum Gel!!

4... Am mers si la Nicu Iurie de la Terramed, mi-a dat tratamente foarte scurte de 5 - 7 zile, neeficiente, care nu au ajutat! Nu tine cont ca timp de 1 an am luat foarte multe tratamente si cite 25 zile care nu au ajutat.Respectiv Gardnerella, Arusuri, Klebsiella persista!

Cine ma poate ajuta?

- Ginecolog bun am gasit, dar am nevoie de urolog! Urolog bun, nu un medic care repeta acelasi tratament din meniul sau pentru fiecare pacient si pe urma te trimite acasa!

Editat de РИША

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
123Ira
В 17.09.2016 в 00:53, AlexTisso сказал:

Могу посоветоапть уролога Таранов Октавиан с РКБ..Мужу очень помог, и не раз.- специалист старой закалки, явно высокого уровня...А вы если мужчина- зачем вам гинеколог? Вроде я так поняла что вы мужчина...

Editat de РИША

Partajează acest post

Link spre post
AlexTisso

de Ginecolog nu am nevoie, pur si simplu am mentionat ca ma ajutat mult. Mersi!

Partajează acest post

Link spre post
ElenaMD

Am dat si eu analize la Citobiomed, la fel mi-au gasit... multumesc ginecologului, care ma trata, si m-a pus sa dau rezultate repetate. Rezultatul e ca nu am avut nimic din ceea ce mi-au gasit sharlatanii de la citobiomed, si inca cautau sa-mi propuna un medic de-al lor.

Partajează acest post

Link spre post
Elena1989

Salut! Mai este asa o persoana fix cu asa istorie si la fel ca urolog dmn Punga si la fel asa diagnoza si la fel citobiomed:( noi suntem sot si sotie si de 2 ani traim un cosmar ca si tine ,mii de lei aruncati ...tratamente multe si lacrimi amare. Punga ia zis sotului ca deja nu mai este prb in Trihomonas dar in E.coli care i-au gasit-o in insamintarea din uretra si deja a facut 2 cursuri de ant.intramuscular ...destul de puternice ...rezultat ...bine o luna si iaras se intorc prb ...se inflameaza un testicul ..arsuri la urinare si durere in zona inghinala ...nici noi nu stim ce sa facem .Eu personal am fost la 4 ginecologi care m-au asigurat ca nu am nimic ..analizele la Synevo,Medexpert,Micromed -negative! Eu ma simt cum simt ...dar sotul meu se simte rau . Daca vei gasi vre-o solutie sau un medic ...scrie-mi te rog si noua ...respectiv si noi ye vom anunta daca gasim vre-o iesire din situatie . Ne-am gindit si noi sa mergem peste hotare ...inca nu stim unde .

Partajează acest post

Link spre post
LouLou

Микроскопия – старейший способ лабораторной диагностики инфекций. Это и есть так называемый «мазок на флору». Этот анализ выполняется довольно просто и быстро - берется мазок из уретры или влагалища, и затем врач по мере высыхания разглядывает под микроскопом возбудителя инфекции. Иногда к обычной микроскопии добавляется подсветка ( реакция иммунофлюорисценции). Результат микроскопии часто субъективен – слишком много зависит от внимательности и остроты зрения врача и качества реактивов. Вероятность ошибки достаточно велика. И тем не менее, старая добрая микроскопия  все еще на вооружении дерматовенеролога. Это азы диагностики, которые еще никто не отменял, и часто такой мазок незаменим.

Культуральный метод, (посев) или микробиологические (бактериологические) посевы – золотой стандарт диагностики. Это один из самых распространенных методов обнаружения инфекции. У пациента берется моча, кровь, кал, слюна, мазок. Затем биологический материал "высевается" в особый бульон, который становится питательной средой. Происходит бурное размножение микроорганизмов, что облегчает выявление возбудителя.

Посевы ценны тем, что дают возможность проверить организма пациента, какое лекарство эффективнее убивает обнаруженного возбудителя. Для этого существуют специальные посевы с определением чувствительности к бактериофагам и антибиотикам.

ИФА – иммуноферментный анализ Если ПИФ, ПЦР, обычная микроскопия и культуральный методы дают возможность обнаружить непосредственно инфекцию в мазках или моче, метод ИФА даёт возможность обнаружить антитела в крови, которые появляются при наличии инфекции в организме.

Антитела — это иммунные белки, которые организм вырабатывает в ответ на внедрение в организм инфекции. Антитела специфичны к каждой инфекции и дают возможность ставить диагноз определённой половой инфекции с высокой долей вероятности. Но и у этого метода есть свои недостатки.

Дело в том, что не всегда человеческий организм формирует антитела на инфекцию, обитающую в организме. Чаще всего формирование антител происходит на уреаплазмы, микоплазмы и хламидии, а так же вирусы.

К трихомонадам антитела формируются редко, так как трихомонады способны к своей поверхности прикреплять белки организма человека и не обнаруживаются иммунитетом человека.

Полимеразная цепная реакция (ПЦР)

ПЦР (полимеразная цепная реакция, ПЦР-анализ) — это метод лабораторной диагностики различных вирусов, бактерий, простейших на основании выявления их генетического материала (РНК и ДНК) в исследуемом биологическом материале: в крови, слюне, эякуляте (сперме), моче, выделениях из половых путей, мазках, соскобах и т.д.

В настоящее время полимеразная цепная реакция (ПЦР) является самым точным и чувствительным методом диагностики скрытых инфекций (инфекций, передаваемых половым путем) и иных инфекционных заболеваний после культурального исследования (посева на среду). 

Таким образом, результаты исследования методом ПЦР свидетельствуют о наличии/отсутствии непосредственно инфекционного агента (вирусов, бактерий, простейших) в исследуемом органе (образце клеток, ткани).

Основным преимуществом метода ПЦР является высокая чувствительность и специфичность, т.е. способность определить возбудителя заболевания при наличии в пробе всего нескольких молекул его ДНК или РНК. Поэтому возможным становится обнаружение возбудителей заболеваний (в том числе скрытых инфекций) даже в тех случаях, когда другими методами их выявление не возможно.

По этой причине исследование методом ПЦР нашло широкое применение в практике врачей Курортной клиники женского здоровья при экспертном выявлении скрытых инфекций: хламидиозамикоплазмозауреаплазмоза, трихомоноза, бактериального вагиноза, вирусов папилломы человека и других вялотекущих либо скрыто существующих инфекций.

Это вносит известные ограничения, не позволяющие в ряде случаев судить о распространенности процесса. Например, выявление хламидий в канале шейки матки не позволяет утверждать присутствие хламидий в маточных трубах, ткани яичников, суставах, легких и иных органах и тканях. 

Таким образом, метод ПЦР (ПЦР-анализ) отличается высокой информативностью и достоверностью относительно инфицирования (заражения) конкретного органа (участка ткани)

очень часто из за неправильных доз лечения или многократного лечения, трихомонады мутируют и их лаборант принимает просто за нормальный эпителий, поэтому и анализы хорошие . еще трихи  имеют особенность двигаться в верх ,и прятаться . У мужчин они прячутся в предстательной железе, у женщин часто отрицательные анализы при заборе мазка у входа влагалища и положительные при заборе из цервикального канала. 

еще  тот же метронидазол  уже не помогает ,или помогает при первых члучаев заражения, возникает привыкание .наксоджин заказывать лучше через знакомых ,в тирасполе он не тот ,сами врачи об этом говорят.можно онлайн проконсультироваться с Антоном Масловичом, он из Киева ,за консультацию через почту денег не берет , расскажите какие схемы принимали ,он откорректирует и даст совет. 

почитайте про вакцину  гинатрен ,именно отзывы

Editat de LouLou

Partajează acest post

Link spre post
Ana-Maria
В 17.09.2016 в 00:53, AlexTisso сказал:

Noi am patit la fel la Punga Valeriu, nici nu ne arata rezultatele de la analiza da spunea cas rele, si trebuia proceduri ca pe cale medicamentoasa nu se vindeca. Cand si vedeai iti intindea cecul cu 480 de lei procedura + medicamentele. Cand am cerut analizele a spus cas bune. Dar inainte de asta ne a cerut bani de inainte 2200 ca nu am avut toti 5000 de lei pe motiv ca se scumpesc procedurile de luni, si noi am dat, dar mai apoi am citit despre el pe internet si am oprit procedurile dar banii a zis ca nu poate săi intoarca. Tot ne trimitea la citobiomed si acolo dădeau rezultate false la analize doar ca el să aibă ce trata, cred ca impartesc banii intre ei.

Editat de РИША

Partajează acest post

Link spre post
Eugen55555

Aceiasi situatie cu Punga Valeriu de la Galaxia am venit cu un simplu control la e,l mii de lei proceduri si analize pe care nici nu vroia sa mi le arate plus la asta o mie de lei lu pritenul lui de la citobiomed ,du pa care am fost la al medic am trecut analize de 700 lei dupa care sa aflat ca nam nicio infectie si nici nu am avut. Nu recoman acesti medici la nimeni.

Partajează acest post

Link spre post
tikatika

Cer un mare ajutor. Suntem foarte disperati.Sotul meu are  trichomonas deja de 2 ani.A facut foarte multe tratamente, a fost la 3 medici inclusiv si la Punga V, dar fara nici un rezultat. A consumat deja asa de multe pastile incit urolugul ea facut intrerupere de jumate de an, deoarecece zicea ca infectia data deja a prins imunitate. Am ajuns sa comandam si pastile din Germania Metronidazole si la fel nu a ajutat. din toate persoanele care au scris spuneti-mi ce ati facut?La ce urolog sa plecam?

Partajează acest post

Link spre post
drag0sh

Buna ziua stimati utilizatori ai site-ului. Am citit citeva recomandari si pareri de pe pagina si vreau sa ma impart cu propria practica.

Daca ati fost la Punga Valeriu de la Galaxia, va sfatui sa nu credeti acele analize si sa mergeti sa va verificati la alt laborator si alt medic. Am avut aceeasi practica cu medicul in cauza si am aflat ca totul este fals si nu aveam nevoie de nimic. Un medic bun pot sa va sfatui dl Nicolai I. Cobzari, medic excelent, expert in cauza, va va indruma, sfatui si va va rezolva problema. Il puteti gasi in policlinica Nr. 1 de pe strada 31 August intersectie cu Armeana, cabinetul 429, Doctor in stiinte medicale, medic androlog-sexopatolog.

Sper sa va insanatositi si sa va fie recomandaera de folos.

Toate cele bune

20180413_140635.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum