DianaFilatova

Mylife Kirsan Com - 2

Postări Recomandate

DianaFilatova

жду мнения, может кто то уже купил в этом проекте. Спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Serghey1983

Добрый. Купили квартиру студио. Пока ждем. Не знаю почему задержка с документами. Не дают второй экземпляр договора для регситрации в бти.

Partajează acest post

Link spre post
HappyEnd

Есть тема уже про эту компанию ищите в разделе новострой

Partajează acest post

Link spre post
DianaFilatova

Спасибо

Partajează acest post

Link spre post
Him

Продолжение тут

Partajează acest post

Link spre post
volkkodaf

Vad ca le place la KIRSANI sa duca lumea de nas... am procurat pe Burebista ne-au amagit pe toti, au promis si garaje si debara si pina la urma nimik n-am mai primit.... si pina in ziua de azi nici blocul nu l-au finalizat cum trebuie, au inceput sa apara crapaturi pe pereti, sa cada tencuiala de pe pod, adica s-au apucat sa inlature defectele aparute dupa ce s-au gramadit locatarii si au mers la ei la oficiu, Coman promite marea si sarea dar in realitate nu se tin deloc de cuvint.... au "minjit" peretii si asa au lasat totul balta.... deja a trecut si luna...

Acum am procurat pe Ashabad cu gindul ca o sa fie basein, sali de forta etc... si acum am inteles ca n-o sa mai fie nimik.

Bravo KIRSAN! Lohotron adevarat.... departe o sa ajungeti cu asa atitudine fata de clienti,

Partajează acest post

Link spre post
NaTaLiAa

mda, cu zi ce trece i-mi musc miinile ca m-am legat cu compania data...

Partajează acest post

Link spre post
Tatiana1234

Si pe mine ma intereseaza daca a cumparat cineva in conplexul my life de pe str. Sarmizegetusa?

Partajează acest post

Link spre post
fabiio

Imi poat spune cineva locuitorii de la complexul Tudor Casian (Grenoblea ) aveti deja actul de proprietar al apartamentului?

Partajează acest post

Link spre post
kataleya223

Complexul e Arheolog Ion Casian Suruceanu,daca aveti in vedere inregistrarea dreptul de proprietate ,eu am inregistrat din iulie.

Partajează acest post

Link spre post
fabiio

Multumsc mult de informatie noi ne gindim sa procuram in acel complex ap. si prima de a face un pas vreau sa ma asigur ca nu o sa am surprize dupa.

Pot sa intreb daca sunt scoli gradinite pe alaturi,cum e constructia in sine sau  hai sa fiu mai pe scurt, nu stiu mai nimic de infrastructura de acolo si nici la cum este complexul ma puteti juta cu o parere personala daca sunteti locuitor.

Multumesc anticipat 

Partajează acest post

Link spre post
kataleya223

La moment inca nu locuim,abia am inceput reparatia,tare multe inca nu pot sa va spun,doar ca peretii cam strimi,si usile de marimi diferite,care trebuie facute numai la comanda.De infrastructura ce sa zic gradinita este chiar alaturi,scoala un pic mai departe.La magazine trebuie sa iesi la strada Testimiteanu.De la transportul public e cam multisor de mers si noapte cam intuneric in schimb este un loc linistit ferit de zgomotul din oras.

Partajează acest post

Link spre post
Taisia777

Cine este de la Ashabad blok A aici??? Cind incepeti reparatia ?

Partajează acest post

Link spre post
fantamasmd

Care reparatie oameni buni la iarna precis no sa fie gaz...cum o sa incalziti apartamentele numa o sa cheltuiti bani aiurea  nu credeti in mirsavii ashtia de la kirsan care numai shtiu sa promita de azi pe mine...din surse demne de incredere sa vajute Dumnezeu sa vedeti cheile la apartamente in august ca sa puteti face reparatie  ,mai devreme nici ca cum....

Nui vedeti ca ei economisesc din tot pina si casa scarii care reprezinta imaginea lor o pus  teracota de 60lei/mp ,si e pusa toata aiurea ca platesc doi banuti in cruce la lucratori...de unde calitate de unde atita incredere,,,care complex My life....-cu teracota de 60lei/mp,,,,,cu geamuri cu sticla deja umezita interior,care nu se inchid,,,halal de asa companie

Partajează acest post

Link spre post
fabiio

uitati hai sa va spun parerea personala la moment traesc in casa construita de kirsan si sunt foarte multumit de cum este casa iarna cald vara racoare,am procurat si noi  la ashabad blocul C si trecind in fiecare zi pe linga complex vad cum se misca lucrarile, nui asa de  dramatic dupa cum pare da asa e ca le dau mai grau si nu la timp dar totusi se finiseaza, mai mult din cunoscutii pe care ii am spun ca  nu e normal ca un bloc cu 10 etaje sa fie ridicat in 1 an fiindca pamintul se lasa sau poate sa apara mai multe probleme,deci 2,3 ani la asa complex cu multe blocuri este destul de ok sau chear recomandat uitativa la dansicons botanica unde a  inceput sa se  surpe pemintul intre case,acolo  au fost ridicate foarte rapid, posibil ca blocurile sunt facute calitativ dar cit priveste terenul unde sau ridicat nu sa tinut cont ca pot aparea surpari si in final mai bine astept si 3 ani dar sa nu fiu nevoit sa vind apartamentul ca se surpa pamintul.

Sau alta companie casa nu fac publcitate ca au in contract punct unde este stipulat  +- 2.5 m la partament deci reesind ca costa 600-650mp  1000 euro le doani la companie

Cit priveste gazul deja au sapat si pus in pamint  tevile pe strada cetatea alba ca sa duca gaz la ashabad sigur e  o chestie de timp dar se face.

Partajează acest post

Link spre post
SVDLink

uitati hai sa va spun parerea personala la moment traesc in casa construita de kirsan si sunt foarte multumit de cum este casa iarna cald vara racoare,am procurat si noi  la ashabad blocul C si trecind in fiecare zi pe linga complex vad cum se misca lucrarile, nui asa de  dramatic dupa cum pare da asa e ca le dau mai grau si nu la timp dar totusi se finiseaza, mai mult din cunoscutii pe care ii am spun ca  nu e normal ca un bloc cu 10 etaje sa fie ridicat in 1 an fiindca pamintul se lasa sau poate sa apara mai multe probleme,deci 2,3 ani la asa complex cu multe blocuri este destul de ok sau chear recomandat uitativa la dansicons botanica unde a  inceput sa se  surpe pemintul intre case,acolo  au fost ridicate foarte rapid, posibil ca blocurile sunt facute calitativ dar cit priveste terenul unde sau ridicat nu sa tinut cont ca pot aparea surpari si in final mai bine astept si 3 ani dar sa nu fiu nevoit sa vind apartamentul ca se surpa pamintul.

Dar ce parare aveti despre faptul ca initial in complex se porgnoza si bazin si sala de forta? Multi care au luat apartamente la Ashabad 127, au decis sa cumpere in complexul data datorica acestor, sa spunem, "comoditati" chiar in complex. Poate fi legat de faptul ca cei 2 companioni KIRSAN si-au divizat businessul, si Serghei a ramas pe constructii, si fiind mai zgyrcit, a decis de a nu mai face bazin si sala de forta, dar a vinde spatii comerciale, ca sa mai aduca ceva profit?

Eu chiar azi dimineatsa am trecut pe la complex, si totul este amortit, si exact asa cum era si 2 sapatami in urma, nimic miscari la blocurile C,D, E (asa si a ramas numai fundament si o gramada de nisip), F (absolut nimic), G, si I (care este numai proiectul in general).

Ce-i drept, Blocul A degraba va fi finalizat pe exterior, si blocul B este cu tencuiala pe exterior, si degraba va fi vopsit.

Editat de SVDLink

Partajează acest post

Link spre post
volkkodaf

Blocul E 15.09.2016

57dae35549313_IMG_20160915_105913.jpg

Partajează acest post

Link spre post
diunik

Скажите пожалуйста а есть кто расторгнул с ними контракт и вернул себе деньги?

Partajează acest post

Link spre post
dolcevita

Suntem locatari ai complexului de pe starda Arheolog Ion Casian Suruceanu. Am depășit toate momentele legate de construcție, reparație, s-ar părea că trebuie să ne bucuram de plăcerea de a locui într-un apartament nou, spațios, într-un complex confortabil..dar, făcând abstracție de mizeria de pe scări, praful interminabil, plafonul deja spart al ascensorului, becurile care se aprind în coridoare doar pentru 1 secundă, când nici nu reușești să ajungi până la ușă, nemaivorbind să bagi cheea în ea.. Toate astea sunt floricele.  Problema mare e accesul la transportul public și la obiectivele de menire social-culturală. Avem în preajmă, pe strada Testemițanu și magazine, și bănci, și transport. Dar  e foarte dificil să ajungi la ele. Recent Centru cardiologic a sigiliat întrările celor 2 treceri mai scurte către strada Testemițanu. Acum suntem puși în situația să  fagem un ocol imens pentru a înconjura grădinița din preajmă și a iesi pe teritorul Centrului cardiologic și a merge mai departe către Testemițanu.  Dar dacă mâîne ne închid și poarta ceea, ce facem? Avem copii care dimineața trebuie să meargă la școală în direcția străzii Asachi. Mi-i milă de ei. Suntem nevoiți să îi scoatem din casa cu noaptea în cap pentru a trepăda aceste drumuri inutile. Mai mult, când vii de la magazin  cu cumpărărturi, ți se frâng mâinile făcând aceste ocoluri stupide. Pentru a avea acces la transport la strada Grenoble, trebuie să parcurgi un sector foarte îngust de drum lipsit de trotuare. Ce să mai zic când trebuie să trimiți copiii? Știind realitățile din Republica Moldovă mi-i groază că suntem sortiți să locuim așa un timp nedeterminat. A fost scăparea noastră, probabil, că la momentul semnării contractului de investiție trebuia să includem și puncte ce țin de accesul la transportul public și la obiectivele de menire social culturală. Cred că am expus nu doar păsul meu, ci al majorității locatarilor din acest complex. Trebuie să facem ceva. Nu sunt puternică în soluționarea litigiilor, dar vă rog să ne solidarizăm să facem ceva ca să soluționăm această problemă. 

Partajează acest post

Link spre post
nadine80

Vera, exact cuvintele si gindurile mele le-ai expus! ieri pina la singe am ros degetele cu sacose pline legume, fructe apa... ce putem face in aceasta situatie? copilul la sapte deja iesa din casa( si inca nu sint ploi, zapezi...degeaba consideram ca am zece minute pina in centru, pe cind 20 le fac pe jos pina la rutiera..

Partajează acest post

Link spre post
Hector

Salut este cineva care a procurat la Belgrad 19, si ce termen de dare in exploatarea vi sa promis..

Partajează acest post

Link spre post
amavmiha

Salutare tuturor.

Iata care este situatia constructiei bl.F la 18.09.2016 complexul Ashabad.57dfb58cb6ca0_P9180058.jpg

57dfb60c54e09_P9180061.jpg

Partajează acest post

Link spre post
AlinaAlitxuSinmas

есть тут кто купил квартиру май лайф?)

inca un am procurat, dar ne gindim sa o facem in timpul apropiat, tot cautam informatii despre firma, sa vedem cit de seriosi sunt si cit de calitativ fac lucrarile. in care bloc aveti apartamentul?? Noi neam gindit in blocul C sau E

Partajează acest post

Link spre post
SVDLink

Cine nu-i abonat la pagina de faccebook.com la KIRSAN COM, acestea ieri au post 3 foto de la stantierul ASHABAD 127:

57e37d2791946_14344754_1129894440432278_

57e37d39320af_14355763_1129894387098950_

57e37d4e1aa52_14358714_1129894410432281_

Am trecut astazi dimineatsa pe acolo, intradevar lucrul merge in toi, insa, pe strada Dante, se efectueaza un sir de sapaturi la apeductulk cu apa, si este foarte anevoios sa treci cu masina. Si inca o problema am depistat, pe linga blocurile E, H, F si G, de dimineatsa e foarte greu de trecut pe motiv ca multa lume isi aduc copii la liceul din preajma cu masinile, si le parcheaza urit de tot, ca nici pe jos nu poti trece normal.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum