Postări Recomandate

Vikashi

am o mare rugaminte pentru fetele cu experienta de viata cum sa procedez ,dupa divort am fost singura mai mult de 2 ani,acum am facut cunostinta cu un barbat mai tinar ca mine cu un 1 eu am 33 ,el 32 ,in primul rind vrea sa traim la mine in casa,eu am o garsoniiera mica ,locuesc cu fetita de 4 ani,faptul acesta ma cam sperie,apoi vrea sami faca cunostinta cu rudele sale,aici iarasi o problema cum ma vor primi,deoarece el a avut o relatie de 5 ani cu o fata din sat de la el,toti o cunosc,o iubeau,cind eu sunt o straina,ea fiind si mai tinara ca mine ,am impresia ca deja ma vorbesc pe la spate,cum sa jok frumos si delicat ,ajutatima va rog ,degaba plecam la el in sat,toate rudele vor fi prezente la o ceremonie si chiar si fosta 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Him

а что там бывшая потеряла?

да не волнуйтесь вы так, всё равно рано или поздно нужно знакомиться, адекватные родители примут вас хорошо.

а если вдруг нет, то и что теперь? ну будут они жить в селе а вы в городе, не пересекаясь)

Partajează acest post

Link spre post
azar

Один год вообще роли не играет,не волнуйтесь,это самое главное.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

e o nunta a consatenilor ,toti sunt vecini,vroiam sa nu plec la ceremonie,dar e sora lui nasa,si a venit din italia,vrea sa ne cunoastem.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

e foarte greu cind pe retelele de socializare te urmaresc ,te compara cu fosta,cind gasesti statusuri dedicate fostei ca ar da toata viata pe o zi petrecuta cu ea,nu mii placut,eu profilul vechi lam sters sa nu pun pe nimeni in situatii  delicate 

Partajează acest post

Link spre post
Lilit

Мне кажется не стоит волноваться. Если вам дорог человек, если хотите быть с ним плюньте на всех и будьте с ним. Не очень поняла.. Вы не хотите чтобы он жил с вами или что? у вас однокомнатная квартира? или вы боитесь за дочь?

Partajează acest post

Link spre post
azar

В таких ситуациях,главное,как мужчина к вам относится,уже родственники подтянутся.

Меньше принимайте к сердцу,будьте самой сабой.

e foarte greu cind pe retelele de socializare te urmaresc ,te compara cu fosta,cind gasesti statusuri dedicate fostei ca ar da toata viata pe o zi petrecuta cu ea,nu mii placut,eu profilul vechi lam sters sa nu pun pe nimeni in situatii  delicate

Не верьте всему что пишут.

Писать,не делать.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

apartamentul e cu 1 camera,am noroc ca bucataria e mare 12 metri,am un divan la bucatarie ,mereu veneau fratii in ospetie e comod.

Partajează acest post

Link spre post
Nastysha

Меня из всего напрягло его резвое желание жить у вас. Вот с этим я бы не торопилась, тем более маленькая дочь. В остальном... У всех есть бывшие, ну так чего себе жизнь отравлять. Она бывшая, вы настоящая. Нос к верху, каблуки ши вперед покорять родню)

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

va multumesc mult penrtu sfaturi,eu asa mai retaesc pentru tot,cum va fi intilnirea,apropo fetelor e totusi greu cind la toatele rudele si prietenii,in odnok este si bivsaia la lok de cinste.voi cum reactionati,pina cind iam interzis sa puna orice fel de foto cu noi,asa sunt eu mai retrasa de firea mea

Partajează acest post

Link spre post
Nastysha

va multumesc mult penrtu sfaturi,eu asa mai retaesc pentru tot,cum va fi intilnirea,apropo fetelor e totusi greu cind la toatele rudele si prietenii,in odnok este si bivsaia la lok de cinste.voi cum reactionati,pina cind iam interzis sa puna orice fel de foto cu noi,asa sunt eu mai retrasa de firea mea

ну это тоже часть его жизни, у вас есть малышка,это ваше прошлое,у него эта бывшая. Если вас это так нервирует, может не стоит влазить в эти отношения? Знакомится с его родней? Зачем вам этот стресс? За ради чего? Подумайте хорошо, стоит ли этот мужчина ваших переживаний.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Cum sa faceti pe plac? Nicicum. Cel mai nemultumit lucru e, din rasputeri, sa placi cuiva. 

Fiti asa cum sunteti mereu.

Nu putem noi fi dragi tuturor. Iar cine acolo va compara, sau ce scrie despre fosta - floare la ureche. Asta a fost in trecut si, toti noi avem trecut, fosti/foste, drame s.a.

Cel mai important, cred eu, e atitudinea LUI. Cum el o sa se comporte, cum el o sa va tina piept (in fata rudeniei), asa si va vor primi si se vor comporta. iar pina la urma, daca si nu vor avea atitudinea pe care v-o doriti, se termina lumea? Ei is acolo, voi aici. Important sa fie la voi totul bine.

Cind ma intilneam cu sotul, venind la el in ospetie, intr-o zi, am vazut-o pe fosta lui prietena (ea prietena cu sora lui). Si ce? Tare nu m-am deranjat la acest subiect. Doar n-o sa se certe sora lui cu prietena doar din simplu motiv ca e fosta lui:))

mai putin ttre sa ne gindim la gura satului si mai mult la noi. Ca vad eu, la noi e aproape  regula se ne intereseze ce gindesc altii despre noi.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Faptul ca ei s-au despratit, nu inseamna ca ea e o persoana rea. De ce ea nu poate fi in lista de prieteni la toti prietenii si rudenia lui?

Terminati sa va ginditi la asta. Daca se despart doi, nu e neaparat ca cineva e kaka. Pur si simplu, uneori, asa se intimpla, doi oameni  buni, nu isi vad viitorul impreuna. 

Nu putem noi sa scoatem totul din trecut. Pentru asta si este trecutul, sa tinem cont de ceva pe viitor.

Partajează acest post

Link spre post
владиславо4ка93

Девочки, а кто пробовал знакомиться через интернет?

Вот просто интересно были ли у кого удачные случаи?

До этого знакомилась через социальные сети, хорошего мало было.

Нашла вот этот сайт знакомств, как думаете стоит попробовать поискать свою вторую половинку тут?

Editat de Снежинка

Partajează acest post

Link spre post
Eliza26
La 11/2/2017 la 20:15, владиславо4ка93 a spus:

Девочки, а кто пробовал знакомиться через интернет?

Вот просто интересно были ли у кого удачные случаи?

До этого знакомилась через социальные сети, хорошего мало было.

Нашла вот этот сайт знакомств, как думаете стоит попробовать поискать свою вторую половинку тут?

Avem un prieten de familie care si-a intalnit jumatate pe mail.love.ru. Suna banal, dar acolo a intalnito. Au iesit dupa cateva discutii, si-au dat o sansa, si uite ca deja au un an de casnicie. Au invatat sa se respecte, au acceptat ce pot oferi unul altuia si ca doi oameni maturi au decis sa intemeieze familie. 
Asa ca, desi eu nu sunt adepta la asa ceva... dar uite na, se poate... si chiar poate da rezultat. La urma urmei, ori intalnesti omul in strada, ori ca un prequel - il intalnesti in lumea virtuala si va dati o sansa sa va vedeti in lumea reala. Nu sunt chiar at\t de diferite situatiile. Avem noi preconceptia ca ce e virtual nu e adevarat. Dar e o preconceptie falsa, pentruc a oricum cunoasterea partenerului trece testul si in realitate. 

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

demult nu mai suntem impreuna cu acea persoana,dar va pot sune un lucru ca fostele iubite sau sotii nu sunt rele dupa spusele barbatilor,ele sunt fete de treaba in ele mai multe cazuri.problema e in unii barbati care fac din ele ou si otet.pentru a se albi pe ei .Asta e conculzia mea din aceasata istorie 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum