zaporojan

tensiunea intracraniana

Postări Recomandate

zaporojan

Buna seara va rog sami dati un sfat,fetita mea6 ani 19 kg,in urma depistarii tensiunii itracraniene8.58 nea prescris cavinton1/4 de 2 ori pe zi si biocebral,la moment are a 5a boala a copilariei boala obrajilor palmuiti si are mincarimi din cauza rosetii  de pe piele:intrebarea mea  este 1.se poate de administrat suprastin daca luam cavinton?

2.am citit in prescriptie ca nu se da cavintonul pina la 18 ani?sa urmam mai departe sau sa sistam,cu toate ca il suporta norma?

va multumesc si scuzati de deranj...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neurolog

Buna ziua!

Cifra de 8 inca nu da dovada ca copilul are tensiune intracraniana.

Ce va supara la copil? Ce investigatii ati mai efectuat?

In orice caz preparatele sunt compatibile.

In instructiune e corect ca nu se administreaza la copii doza scrisa pe cutii, insa se administreaza confirm dozajului pe masa de corp

Partajează acest post

Link spre post
zaporojan

buna ziua va multumesc pentru rs,deci alergia a trecut,cavinton continui,am efectuat numai aparatul care verifica tensiunea itracraniana,si atit insa din 2011-2013 a avut la fel indicile marit de la 8.-9,si atunci mia prescris pantogam cu magnii b6.acuma la moment  a avut o cadere de pe bicicleta medikul mia zis ca comotie nu este dar ca indicile e marit nea prescris cavinton,pe copil nul supara nimik,cei drept e hiperactiv si uneori nervos si iritant dar credca e o manifestare de caracter.uneori imi spune ca o doare capul dar asta rar adica de vreo 2 ori am auzito

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum