TanyaBeglets

Novastar/Noviconsvit застройщик на Заикина

Postări Recomandate

MosnegutuDumitru

Grupul in WhatsApp: la cautare scrieti Novastar sau numarul de telefon +37379630473 si o sa fiti acceptata peste un timp.

Gazda costa minim conditii rele sovietece 170 euro. 170euro  cu 72 luni = 12240 euro.

Apartamentul in casa deja a scazut la 450 euro m2 patrat pe piata, cindva era 600.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rumit

Timpul trece dar schimbari minore, daca locatarii si snit manipulati numai de coducerea firmei , interesant ei macar rasfoiesc promesiunile care au dat si referitor de lucrari si referitor de a mai tine lumea cu mersul lucrarilor, sau ne gindim ca ii rusine lor si de asta nu scriu, unde s cei care au scris aici promesiuni cu atita pafos- Emil , advocatu Sergiu 

Partajează acest post

Link spre post
Ramtha

Hei,unde- i lumea care îmi sărea mie în cap și mă numea om nepoliticos? Cică,nu le- a stat bine că le- am zis lucrurilor pe nume.

Uitați- vă că se termină și anul 2018 și blocul nu e gata.Fațada de la drum stă neclintită,lucrări practic zero,nici o schimbare, f...t capul că fac înăuntru...după cîte știu mai întîi se finisează lucrările exterioare și apoi se trece la interior.

Chemați oameni buni televiziunea,mergeți în instanțe...nu lăsați așa...d- nul avocat mi- a sărit mie în cap că eu scriu aberații...păi,domnule nu vă ieste rușine să duceți în eroare atîta lume,apărînd fundul unor ecscroci??? Nuuu,bineînțeles că vi se plătește bine...șkuri prodajnîe...

Cer scuze pentru exprimare...Dar cînd răbdarea e mai sus decît apogeul, atunci etica se duce în pămînt.

Emil,comentăm ceva poate? Sau ti- ai primit salariul și faci?

Partajează acest post

Link spre post
MosnegutuDumitru

WhatsApp Image 2018-10-30 at 16.42.23.jpeg

WhatsApp Image 2018-11-06 at 08.36.38.jpeg

WhatsApp Image 2018-11-10 at 12.28.14.jpeg

Editat de MosnegutuDumitru

Partajează acest post

Link spre post
MosnegutuDumitru

Acum instaleaza ferestrele...

2019-01-22 at 10.19.15.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
MosnegutuDumitru

Ceva pozitiv...!!!

Se mai instaleaza carcasa la lift!!!! 

Se termina ultimul etaj 17 de dat cu finis. 

Trebuie sa se inceapa turnarea podelei cu beton si incalzirea pe jos s.a

WhatsApp Image 2019-03-28 at 17.28.11.jpeg

WhatsApp Image 2019-03-29 at 10.02.50.jpeg

WhatsApp Image 2019-03-29 at 15.29.48.jpeg

WhatsApp Image 2019-03-30 at 10.17.02.jpeg

WhatsApp Image 2019-03-30 at 10.17.12.jpeg

WhatsApp Image 2019-03-30 at 10.17.53.jpeg

WhatsApp Image 2019-03-30 at 10.18.48.jpeg

WhatsApp Image 2019-03-30 at 10.30.57.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
MosnegutuDumitru

WhatsApp Image 2019-04-24 at 15.22.55.jpeg

WhatsApp Image 2019-04-24 at 15.23.02.jpeg

WhatsApp Image 2019-04-25 at 14.20.35.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
MosnegutuDumitru

Restul informatiei in grup pe WhatsApp - scrieti in cautare (poisk) ,,Novastar,,

IMAG2198.jpg

IMAG2199.jpg

IMAG2200.jpg

IMAG2201.jpg

Partajează acest post

Link spre post
MosnegutuDumitru
La 28.06.2018 la 15:20, TanyaBeglets a spus:

Здравствуйте, Эмиль

Вы говорили что на фасаде будут еще вертикальные полосы серого цвета на передней и задней сторонах дома.

Сейчс говорите что фасад с Заикино закончен чисто белым? То есть теперь дизайн стал еще проще, и серве полосы тольо по углам?

ce am cumparat si ce s-a facut, 2 case diferite

s-a intrebat oamenii cind s-a luat decizia sa se faca alta casa fasada culoare design???

am cumparat elitede 620 euro si am primit muraveinik de 400 euro metru

124234.PNG

IMAG1735.jpg

Partajează acest post

Link spre post
MosnegutuDumitru

Diferenta este?

IMAG1735.jpg

5ecd9e0df7db65e3804d1449befeb423.jpg

fa7b1c5530c2a2d1d1e00040ddbc4da6.jpg

Partajează acest post

Link spre post
MosnegutuDumitru

Treaba merge bine...!

IMG-20200220-WA0000.jpg

Partajează acest post

Link spre post
NiushkaM

Buna ziua, noi tot avem, anul 2020 si nimic noutati! Nu stiu cind va fi ziua cea mare! 

Partajează acest post

Link spre post
Byzantium

La rugamintea locatarilor din grup WhatsApp. Intrati in Grupul WhatsApp: la cautare scrieti Novastar sau numarul de telefon +37379630473 

Partajează acest post

Link spre post
Byzantium
В 27.06.2018 в 15:48, sergiu7l сказал:

RAMTHA/////  stati si pasteti oilor cornute,daca asa va place asta...

Pentru asa declaratii si coarnele le puteti pierde. Mai dati-va seama la maniera de discutii si jargoanele pe care le utilizati. Daca tot asa mare curaj aveti, nu palavragiti si insitagi la rele, dar veniti la santier si discutati direct cu persoanele responsabile...

Imi cer scuza de interventia nepoliticoasa...dar altfel nici nu este posibil.

Buna ziua tuturor viitorilor locatari si proprietari in acest complex.

Ma numesc Sergiu Graur, ma adresez fata de Dvs in calitate de avocat si reprezentant al companiei SC Noviconsvit SRL.

Pentru eventualele intrebari, concretizari, neclaritati, ROG SA FIU CONTACTAT la nr. 068656568, viber, la adresa de e-mail: sergiu.graur@mail.ru. Cu mare placere voi incerca sa redau lucrurile asa cum sunt fara a le denatura.

1. La ziua de astazi va asigur ca compania nu este in prag de faliment si nu va fi.

2. Lucrarile merg pe interior, la ziua de astazi la etajul 11, cu tencuiala in apartamente.

3. La parterul blocului sunt confectionate usile si balustradele care vor fi instalate in complex.

4. Din pozele precedente am vazut ca d-ul Emilian a postat intreg volumul de materiale pentru a 4-a parte a fasadei. In acelasi context: fasada din str. Zaikin nu a putut fi finisata din cauza timpului nefavorabil pentru tencuire cu amestec uscat (vint, ploi, temeraturi ridicate). Tin sa mentionez ca tincul pe care il folosim este Siliconat si necesita de a fi aplicat in anumite conditii, altfel se pierd caracteristicile. Daca il aplicam la temperatura inalta, dupa 20 grade, se faca ca albusul de ou cind il prajim, se cuaguleaza..poate nu este cel mai bun exemplu , dar cam asa arata.  Fasada din str. Zaikin, miine data de 28.06.2018, daca nu va ploua si timpul va permite, va fi terminata definitiv. Concomitent la acea portiune lucreaza 5 baieti, care s e trezesc in fiecare i la ora 3 dimineata, la 4 sa fie la santier si lucreaza pin al aora 8-9, cind se ridica soarele si temperatura e optima, iar pina la amiaza se curata geamurile (se spala). Daca nu va interveni nimic in procesul de lucru, saptamina ce vine, cu mare dirzanie, schela va fi data jos si montata in ograda, pentru a finisa jumatatea ramasa.

5. In saptamina curenta este preconizat ca furnizorul de geamuri sa ne livreze, toate colturile si geamurile de la etajul 9-10 si sa        le monteze.

6. In fiecare saptamina sunt livrate materiale de constructie de stricta necesitate, care indata sunt repartizate pe etaje pentru a nu ocupa spatiul in ograda, deoarece este mic. Spre exemplu in fiecare saptamina se descarca cite un camion (fură) cu ameste cuscat pentru tencuiala interioara.

7. Saptamina trecuta si aceasta, s-a lucrat la zidirea peretelui de la etajul 1 din exterior, care lipsea.

8. La fel saptamina trecuta si la moment se finiseaza lucrarile de drenaj la aneja casei (garajurile subterane si spatiile comerciale), ulteriore urmind a fi turnat planseul si ridicate inca 3 nivele a anexei.

9. In partea ce tine de geamuri: Daca pe exterior geamurile par la fel, de fapt ele sunt de 2 tipuri si est enecesar pentru fiecare geam de luat separat masurarile. Ce tine de sticla, producatorul sau furnizorul se straduie sa taie sticla in asa mod incit sa ramina cit mai putine ramasite, din aceasta cauza la unile geamuri sticla este, la altele nu. Sunt sticle de dimensiuni mici ''le spunem framuga '' ele sunt inguste si lungi. Urmare nu depinde de noi modalitate de instalare a termopanelor, dar exclusiv de furnizor.

10. In decurs de 2-3 saptamini nu au fost montate geamuri deoarece la furnizor a fost defectat utilajul. Insa a promis ca recupereaza timpul pierdut. Avind in vedere mersul lucrarilor si perioada in care este furnizorul supraincarcat cu comenzi, preconizam montarea tuturor geamurilor catre sfirsitul lunii iulie 2018.

11. Preconizam in cel mai apropiat timp, dupa ce dam schela jos din str. Zaikin, sa astupam parterul cu sticla, sa scoatem  gardul din strada pe 2 laturi si sa amenajam teritoriul.

12. Un moment important ce l-am omis este faptul ca: a fost contractata compania Terra Plus Proiect, care la moment se ocupa de masurarile cadastrale pentru fiecare incapere si apartament in parte. Din informatia pe care o detin de la ei, la moment sunt la nivelul 7 cu masurarile. Ei vor inainta documentele la Cadastru pentru a fi atribuite numere cadastrale pentru fiecare apartament in parte, tot ei vor perfecta toata documentatia in ce tine de darea in exploatare a complexului. Masurarile vor dura inca in jur de o luna.

Recunosc si nimeni din conducerea companiei nu va nega faptul ca au fost intimpinate deficultati in ce tine de mersul lucrarilor si piedici de diferite feluri. Cunoastem ca se intirzie darea in exploatere a complexului, urmare nici noi nu suntem bucurosi sa fim luati la rost cu fiecare ocazie. In continuare suntem deschisi pentru discutii, in particular sau in grup.

Au fost intreprinse masuri radicale pentru a continua lucrarile prin schimbarea tuturor furnizorilor, care de fapt la acel moment au fost si cauza stoparii lucrarilor.

In continuare zi de zi depunem eforturi pentru ca Dvs sa va primiti mult asteptalele locuinte in cel mai scurt timp posibil.

Rog ca Dvs sa nu flirtati cu diferite persoane pe chat-uri, care de fapt sunt niste instigatori si provocatori, dar sa adresati intrebari direct la telefon, la santier, ba chiar va rog sa veniti cite unul sau mai multi cu mare placere o sa va conduc prin complex si chiar la dvs in locuinta sa vedeti lucrurile de fapt. Sa nu credeti daca nu vedeti pe nimeni afara, insemana ca santierul este inchis. Permanent pe teritoriu se afla in jur de 15-20 persoane in dependenta de necesitate, care munces cla diferite nivele, dar nu stau gramada si maninca seminte.

In final am sa ma mai repet: pe teritoriul COMPLEXULUI se fac lucrari de diferite tipuri. Va asigur ca complexul va fi dat in exploatare, rog inca un pic de rabdare si fiecare isi v aprimi ceea ce a procurat. Compania nu este in faliment si obligatiile asumate vor fi indeplinite.

ROG SA NU VA LASATI MANIPULATI, dar sa ma contactati pentru a discuta sau a stabili o intilnire.

Acum ce replici ai dupa 2 ani de zile, te ascultam??? Cu toti locatarii???

Cind va fi  finisata casa, cum primit despagubiri ? cu divieri mari de la planul original al casei, deja nu e elitem e casa simpla nu de 600 euro.???

Partajează acest post

Link spre post
lenacika

buna ziua, spuneti-mi va rog care e situatia la moment? Blocul a fost deja dat in exploatare?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum