TanyaBeglets

Novastar/Noviconsvit застройщик на Заикина

Postări Recomandate

TanyaBeglets

Привет,

Кто-нибудь купил квариту у застройщика Noviconsvit в резиденции Novastar (I.Zaikin, 51)? Они опаздывают с завершение комплекса.

Хотелось бы найти людей , кто так же как мы ждет уже запоздалый дом и слушает постоянные завтраки и обещания.

http://novostroi.makler.md/ro/item/143

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OlegSpnu

Добрый день.

У меня в этом долгострое тоже куплена квартира. Надеюсь и другие отзовутся.

Partajează acest post

Link spre post
TanyaBeglets

Олег, а вы больше ни с кем не знакомы? Кто тоже прибывает в нашей ситуации?

Editat de TanyaBeglets

Partajează acest post

Link spre post
OlegSpnu

Татьяна, к сожалению я больше никого не знаю. Как вариант, можно встретится  и сходить вместе на фирму. Пишите на почту spinu.oleg@gmail.com. Я почту просматриваю регулярно.

Partajează acest post

Link spre post
EugeniaBudici

Salut si eu am procurat apartament de la compania aciasta am platit practic tuata suma , si de fiecare data cind e intreb c'è se intimpla gasesc diverse motive .... Nici nu stiu c'è sa cred sincer va spun.

Partajează acest post

Link spre post
EugeniaBudici

Привет,

Кто-нибудь купил квариту у застройщика Noviconsvit в резиденции Novastar (I.Zaikin, 51)? Они опаздывают с завершение комплекса.

Хотелось бы найти людей , кто так же как мы ждет уже запоздалый дом и слушает постоянные завтраки и обещания.

http://novostroi.makler.md/ro/item/143

Partajează acest post

Link spre post
TanyaBeglets

Eugenia, можно пожалуйста ваш имейл тоже на всякий случай? Может что-нибудь придумаем, раз нас становится чуточку больше

Editat de TanyaBeglets

Partajează acest post

Link spre post
Dandi

Salut,eu tot am cumparat apartament in acesta casa si .......nimic,pot sa iau legătura cu dvs.

Partajează acest post

Link spre post
Дарина

Salutare tuturor.

So noi avem procurat apartament la aceasta companie,la fel ca toti primim doar promisiuni,la intrebarea schimbarii teracotei in vopsea ni sa raspuns ca asa a hotarat directorul companiei,cred ca si locatarii trebuiau pusi la curent cu aceste schimbari,doar de la inceput ni sa prezentat casa in teracota ,nu va fi de mirare si celelalte schimbari,nemaivorbind de intarzierile care sunt deja.

Promisiuni si doar atat,speram totus ca totusi in timpul apropiat vom putea deschide usa...

Partajează acest post

Link spre post
somebodymd

Darina. Buna ziua. Da cu cine Dvs vorbiti la telefon? Personal cu directorul?

Partajează acest post

Link spre post
Дарина

Buna,noi nu suntem in tara ,scim pe mail,dar nu cred ca raspunde directorul.La-m scris si pe d -ul Vitalie Traistar si la fel ni sa spus 

Sunt ceva noutati bune,?Nici poze pe sait demult nu se afiseaza,nici nu stim la ce etapa e casa.

Partajează acest post

Link spre post
somebodymd

Noi tot nu suntem in tara si vad ca nici site-ul deja nu mai activeaza. Suntem ingrijorati :(

Partajează acest post

Link spre post
Дарина

Buna,noi nu suntem in tara ,scim pe mail,dar nu cred ca raspunde directorul.La-m scris si pe d -ul Vitalie Traistar si la fel ni sa spus 

Sunt ceva noutati bune,?Nici poze pe sait demult nu se afiseaza,nici nu stim la ce etapa e casa.

Partajează acest post

Link spre post
Дарина

Na activat un timp,deja activeaza,Dar tot pe vechi,pozele din martie si atat,sigur ca suntem ingrijorati toti,prea mult se intarzie si foarte greu merg lucrarile,totusi speram ca va fi bine.

Partajează acest post

Link spre post
Ramtha

Buna tuturor! Eu locuiesc la 10m de acest complex.Vreau sa va spun ca lucrarile merg foarte greu.Un an aproape blocul a stat inghetat, nu am vazut nici un lucrator.Vara aceasta s-au mai miscat putin, vreo 30%.Dar inca mai au mult de lucru.Ceva la fasad au inceput, au pus si niste ferestre.Daca doriti, pot sa fac ceva poze cind am sa ies afara, so o sa le atasez.Dar, ceva aici nu este in regula, casa asta o vad in ochii mei de 4 ani, si nu e asa de mare ca altele, dar mai tot timpul este pustie, unde si unde se mai misca cite o lucrare.Nu lasati asa stimati investitori, luati-va de capul lor

Partajează acest post

Link spre post
Ramtha

23.11.2017

IMG_20171023_143904.jpg

IMG_20171023_144037.jpg

IMG_20171023_144332.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Ramtha

IMG_20171023_144248.jpg

IMG_20171023_144223.jpg

IMG_20171023_144133.jpg

IMG_20171023_144401.jpg

IMG_20171023_144401.jpg

IMG_20171023_144327.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Ramtha

23.11.2017 asa arata blocul.Ceva lucratori am vazut la pe la geamuri.Sper sa va fie de folos pozele mele.Periodic,daca voi mai vedea ceva schimbari,voi posta.Cu doamne ajuta sa primiti casele dvs!

Partajează acest post

Link spre post
EugeniaBudici

Va multumim pentru foto ca ne-ati adus la curent cu mersu lucrarilor. ar fi obligatia lora sa ne tie la curent .foarte trist bani investiti si ani astepta-ti si inca nu se stie finalu... Proprietarii la apartamente dati-va de stire cine mai Sint?? 

Partajează acest post

Link spre post
Ramtha

da, eu voi mai pune poze daca voi mai vedea schimbari.Stiu ca de vinzarile apartamentelor se ocupa cu totul o alta firma.acolo este un placat cu numere unde se poate de sunat.Eu am sunat sa intreb ce apartamente au in vinzare si agentul mi-a recomandat o alta constructie care tot se afla in apropiere sa o aleg pe aceea, deoarece dupa parerea lui este mai sigura si lucrarile intradevar merg mai repede.Oricum, vara aceasta ei au lucrat, daca vor continua sper ca peste vreun an sa primiti apartamnetele.Acolo in interior inca nimic nu este pus.Din parte fasade ale casei, doar una la moment se face, adica vara aceasta au lucrat la ea.

Partajează acest post

Link spre post
TatianaDicusara

Noi tot am cumpărat apartament cu 2 odăi  in acesta casa . Am achitat 75 % din suma . La fel de fiecare data ni se pune macaroane pe urechi , ba in toamna finisarea , ba in iarna , ba in vara .. părinții mei trăiesc aproape de casa și îmi spune ca mai mereu nimic nu se face acolo .. avem copil de 10 luni și tare as vrea finisarea cit mai rapida .. dar după cite văd nu va fi degrabă .. domnul Traistar Vitalie acolo deja nu mai activează de aceia și deja nu mai funcționează site-ul lor oficial și nici nu mai sunt anunțurile pe 999 pt ca el se ocupa de asta .. ultima data am văzut casa in August așa cum suntem peste hotare .. fix era ca in pozele de mai sus .. am și vorbit cu lucrătorii atunci erau vrio 6-7 , și la întrebarea soțului cind finisarea ? Ei se rideau .. au spus ca sa fi angajat directorul o brigada de 15 pers in citeva săptămîni era gata fasada .. dar cică el nu are nevoie repede , pe dinsul îl aranjează așa încetișor .. sincer nu mai sper la finisare .. e prima lor casa și va dați seama ca nici experiența mare nu au , dar cite încă sunt de făcut !!! Eram tineri și prostuți ca ne-am luat duși de frumusețe de pe coperta .. in loc sa alegem o casa la o companie de ani buni care au case făcute și locuitori multumiți .! 

Partajează acest post

Link spre post
EugeniaBudici
В 25/10/2017 в 19:45, TatianaDicusara сказал:

Noi tot am cumpărat apartament cu 2 odăi  in acesta casa . Am achitat 75 % din suma . La fel de fiecare data ni se pune macaroane pe urechi , ba in toamna finisarea , ba in iarna , ba in vara .. părinții mei trăiesc aproape de casa și îmi spune ca mai mereu nimic nu se face acolo .. avem copil de 10 luni și tare as vrea finisarea cit mai rapida .. dar după cite văd nu va fi degrabă .. domnul Traistar Vitalie acolo deja nu mai activează de aceia și deja nu mai funcționează site-ul lor oficial și nici nu mai sunt anunțurile pe 999 pt ca el se ocupa de asta .. ultima data am văzut casa in August așa cum suntem peste hotare .. fix era ca in pozele de mai sus .. am și vorbit cu lucrătorii atunci erau vrio 6-7 , și la întrebarea soțului cind finisarea ? Ei se rideau .. au spus ca sa fi angajat directorul o brigada de 15 pers in citeva săptămîni era gata fasada .. dar cică el nu are nevoie repede , pe dinsul îl aranjează așa încetișor .. sincer nu mai sper la finisare .. e prima lor casa și va dați seama ca nici experiența mare nu au , dar cite încă sunt de făcut !!! Eram tineri și prostuți ca ne-am luat duși de frumusețe de pe coperta .. in loc sa alegem o casa la o companie de ani buni care au case făcute și locuitori multumiți .! 

В 19/10/2017 в 22:56, Дарина сказал:

Na activat un timp,deja activeaza,Dar tot pe vechi,pozele din martie si atat,sigur ca suntem ingrijorati toti,prea mult se intarzie si foarte greu merg lucrarile,totusi speram ca va fi bine.

В 12/10/2017 в 20:36, Дарина сказал:

Salutare tuturor.

So noi avem procurat apartament la aceasta companie,la fel ca toti primim doar promisiuni,la intrebarea schimbarii teracotei in vopsea ni sa raspuns ca asa a hotarat directorul companiei,cred ca si locatarii trebuiau pusi la curent cu aceste schimbari,doar de la inceput ni sa prezentat casa in teracota ,nu va fi de mirare si celelalte schimbari,nemaivorbind de intarzierile care sunt deja.

Promisiuni si doar atat,speram totus ca totusi in timpul apropiat vom putea deschide usa...

Cum pot lua legatura cu d-vstra?

В 16/10/2017 в 08:29, Дарина сказал:

Cum pot lua legatura cu D-vstra?

Partajează acest post

Link spre post
OlegSpnu

Buna tuturor. 

La moment sunt plecat si eu din tara si nu prea aveam informatie ce se intimpla.  Iar ceia ce am citit si am vazut aici  pe site m-a intristat. 

Am creat un grup in whatsapp numit Novastar,  ca sa putem face schimb de noutati,  informatie.  Cine vrea sa intre sa se adreseze pe mail spinu.oleg@gmail.com

Este nevoie de numarul de telefon din Whatsapp 

Poate in comun vom putea urni din loc  constructia 

Oleg. 

Partajează acest post

Link spre post
Vitalie_I

Salut la toti.

Am investit si eu intr-un apartament la et.10 in aceasta cladire. Azi dimineata am trecut pe linga constructie. 2 fatade au toate geamurile si deja sunt vopsite. A treia fatada are toate geamurile dare e vopsita doar pe jumatate.A 4-a fatada are doar citeva rinduri de geamuri si inca nu este vopsita. Recent a fost turnat fundamentul la anexa de la casa si partial sunt turnati cu beton pilonii de la anexa. Acm dupa ce a fost turnat fundamentul la anexa, Noviconsit va putea instala Schelea si la a 4-a fatada ca sa poata fi vopsita. Pe interior - la jumatate de casa deja sunt instalate retelele interioare si ventilarea. Presupun ca procesul de constructie frineaza pentru ca sunt mai multi investitori care n-au respectat termenii de plata. Constructia merge incet dar bine cu n s-a oprit definitiv. Speram sa deschidem sampania toti impreuna peste un an...

Am facut si fotografii, daca trebuie pot sa le plasez pe site.

Partajează acest post

Link spre post
Negar

Bună ziua am procurat și noi apartament în acest bloc.De fiecare dată cînd discut cu directorul Companie ne spune diferite cauze

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum