NatalitaNovac

in privinta la munca

Postări Recomandate

NatalitaNovac

buna mamici si fete ,cum as putea sami gasesc de munca eu nu uad bine la telefon si unde gasesc de munca le scriu mesaje si ei nu rs doar cred ca vor sa vb la telefon detalii sau unde as putea sa ma interesz de munca poate stii voi undeva cineva are nevoie de lucratori eu pot sa fac curat ,spalareavaselor,si casir putin sa ma invat si lucrez deja de acuma m lucrat putin zile curatinie in casa o ajutam dar putin imi achita 100 lei,ajutatima va rog aud cu aparat auzitiv vorbesc bine romina doar ca nu aud la telfon cuvintele nunteleg bine ma aflu in buiucani,cusatoreasa spre alba iulia alucrat cnv cume ?ce pareri aveti?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lenok123456

este locuri de munca ca dadaca in gradi,salariu mic,dar si fiul ia la gradi

Partajează acest post

Link spre post
NatalitaNovac

pe ce strda

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

str.Ghibu

Buiucani

Partajează acest post

Link spre post
NatalitaNovac

e departe mam uitat pe harta

Partajează acest post

Link spre post
cristinus

STR.Paris 34 la gradinita noastra trebuiesc spalatorese,dadaca.....puteti incerca.

Gradinita 116 

Partajează acest post

Link spre post
taynyta

si la noi la gradinita nu se ajung dadace. gr.119, str. Pelivan 22

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

adresativa la Agentia Nationala pentru ocuparea fortei de munca  http://www.anofm.md/

Secțiile pentru ocuparea forței de muncă:

sectorul Buiucani,   str. C.Stere, 10
tel./fax: (022) 234-429; (022) 234-405
E-mail secție: buiucani@anofm.md

Acolo sigur va vor ajuta !

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

http://angajat.md/node/63   

ORIENTARE ȘI FORMARE PROFESIONALĂ

Vă oferim posibilitatea să urmaţi  cursuri gratuite de formare profesională (calificare, recalificare, perfecţionare)

Cine poate beneficia:

Puteţi solicita încadrarea la un curs gratuit de formare profesională, dacă faceţi parte din una din categorii:

• nu aţi reuşit să vă încadraţi pe piaţa muncii de o perioadă mare de timp de la absolvirea unei instituţii de învăţământ;
  • deţineţi o profesie care nu se solicită pe piaţa muncii la momentul actual;
  • nu aveţi un loc de muncă şi doriţi să vă reorientaţi cariera profesională.

Aveți prioritate pentru a urma un curs gratuit de formare profesională dacă sunteți:

• absolvent al școlii-internat;
  • copil orfan;
  • copil rămas fără îngrijire părintească sau aflat sub tutelă;
  • copil din familie cu mulți copii;
  • copil din familie monoparentală;
  • victimă a violenței în familie;
  • victimă a traficului de ființe umane;
  • persoană cu dizabilități;
  • veteran;
  • persoană eliberată din locuri de detenție sau din instutuții de reabilitare socială.

Cum se acordă:

Adresaţi-vă Agenţiei pentru Ocuparea Forţei de Muncă din raza teritorială în care aveţi domiciliul.

Forme de realizare a pregătirii profesionale:

calificare - ansamblul de competenţe profesionale care permit unei persoane să desfăşoare activităţi specifice unei ocupaţii sau profesii;

recalificare - obţinerea competenţelor specifice unei alte ocupaţii sau profesii, diferite de cele dobîndite anterior;

perfecţionare - dezvoltarea competenţelor profesionale în cadrul aceleiaşi calificări.

Modul de desfăşurare:

La cursurile de formare profesională sunt admise persoanele care au absolvit gimnaziul, şcoala medie de cultură generală, liceul sau alte studii necesare pentru cursul respectiv; la unele profesii/meserii simple se admit persoanele ce nu au studii gimnaziale însă posedă cunoştinţe minime necesare pentru însuşirea activităţii respective.

Structura organizatorică a cursurilor este constituită din: pregătirea teoretică şi instruirea practică. Cele două componente se derulează în fiecare zi (dimineaţa sau după amiază) pe tot parcursul săptămînii.

Cursurile teoretice se desfăşoară în sălile de curs ale instituţiilor de învăţămînt în baza planurilor şi programelor de studiu, fiind conduse de cadre didactice cu experienţă în domeniu.

Activitatea practică este axată pe instruirea cursanţilor în cadrul companiilor de profil, iar la unele profesii/meserii în atelierele sau laboratoarele instituţiei de învăţămînt dotate cu utilaj şi tehnică necesară pentru instruire.

Editat de Cosinzeana

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

В МОЛДОВЕ ДАН СТАРТ ПРОЕКТУ СОЦИАЛЬНОЙ ИНТЕГРАЦИИ ЛЮДЕЙ С НАРУШЕНИЯМИ СЛУХА И ЗРЕНИЯ

Общество Глухих Республики Молдовы 

Общество Глухих  Республики Молдова

мун. Кишинэу, MD-2009, ул. В. Александри 1

Приёмная президента ОГРМ:

тел.: (22) 72-99-25

факс: (22) 72-99-27

эл. почта:  deaf.moldova@gmail.com

Editat de Cosinzeana

Partajează acest post

Link spre post
lina

eu demult i-am dat acestea date

nu stiu daca a mai apelat la ei

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.