Postări Recomandate

CociuDaria

Fetele privet.., construiesc casa. Ce companie serioasa de ferestre puteti sa-mi propuneti?

Eu vreo 2 ani in urma am pus ferestre la apartament. foarte bune, tin cald si vintul nu sufla asa cum inainte. si baietii de acolo tot mi-au placut. stiu ca firma asta de la care am pus lucreaza de-amu demult, cumatra mea tot la ei a pus. Augustina, o gasesti pe net- Profsystem  

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Augustina1982

Eu vreo 2 ani in urma am pus ferestre la apartament. foarte bune, tin cald si vintul nu sufla asa cum inainte. si baietii de acolo tot mi-au placut. stiu ca firma asta de la care am pus lucreaza de-amu demult, cumatra mea tot la ei a pus. Augustina, o gasesti pe net- Profsystem  

Pentru mine este important ca ele sa fie calde, sa nu sufle. Ca am vazut la multi ca suiera si inca pun pe pervaz stergare ca sa stringa apa. 

Partajează acest post

Link spre post
AlexBlade

Таня сами себя хвалите как то не комильфо :) пусть другие вас хвалят вот цэ дило

И вопрос по окнам: ктото имеет пароочеститель и чистит им окна с напыл нием ? Low e , solar, 4S и тд ?

А то мне тут говорят что нельзя их париком :/

Partajează acest post

Link spre post
Kristina9521

Fetele privet.., construiesc casa. Ce companie serioasa de ferestre puteti sa-mi propuneti?

Buna) Este o companie foarte buna? de ea se vorbe inca mai sus daca nu ma gresesc. Noi tot am ramas cu mamica multumiti de ea. Noi trebuia sa schimbam ferestre in sat la casa bunicii si tot n-am stiu cu care companie sa colaboram ca is foarte multe deacum prin oras. Dar, o cunoscuta d-ea noasta ni-o dat un numar de contac a managerului si eu nu m-am gindit mult si am sunat, ca dupa spusele ii e o ramas multumita. Eu am sunat, am vorbit cu domnisoara, ea mi-o calculat diferite variante si mi-o sfatuit care ii mai bun. Am chemat mesterii care repede au luat masurele si peste o ora deja am stiut pretul final. Pe mai inscurt e o firma foarte buna si poti avea incredere in ei. Plus la asta o facut si reducere buna)) Daca o sa va intereseze poftim nr: 068778036 oficiul se afla daca nu ma gresec linga bae centrala pe Vasile Alexandri 

Partajează acest post

Link spre post
Lungu1990

salut, fetelor!

am așa o întrebare, vreau să schimb ferestrele la apartament că îs din sovietskii soiuz. 

Știe cineva vreo firmă bună, ca să nu dau bani și să-mi mușc degetele după asta. Că atîtea strășnicii am auzit...

Mulțumesc dinainte.

Partajează acest post

Link spre post
CociuDaria

Таня сами себя хвалите как то не комильфо :) пусть другие вас хвалят вот цэ дило

И вопрос по окнам: ктото имеет пароочеститель и чистит им окна с напыл нием ? Low e , solar, 4S и тд ?

какая Таня? и что значит окна с напыл нием ? 

Partajează acest post

Link spre post
Kristina9521

salut, fetelor!

am așa o întrebare, vreau să schimb ferestrele la apartament că îs din sovietskii soiuz. 

Știe cineva vreo firmă bună, ca să nu dau bani și să-mi mușc degetele după asta. Că atîtea strășnicii am auzit...

Mulțumesc dinainte.

salut. am scris mai inainte un nr de contact firma Montplast 068778036, mesteri foarte buni cu experienta multa dupa cum am vazut. O sa fii multumita!

Partajează acest post

Link spre post
katrynelly

Можно...напыление находится с внутренней стороны стеклопакета.

Partajează acest post

Link spre post
Augustina1982

O fereastra de 1250*1500  , culoare cafenie pe o parte , impreuna cu plasa impotriva tintarilor, din 5 camere si cu 3 sticle, ii 370 de euro. Nu-i cam scump?

Partajează acest post

Link spre post
MaryC

Въехали в квартиру. В двух комнатах уже стояли стеклопакеты. Зиму пережили отлично. Вот хотим в оставшиеся комнаты заказать. Между стеклами есть вставка "Steclar SRL". В интернете о них нашла только адрес и то, что это член объединения предприятий acvila grup.

Поделитесь, что за фирма, кто чего знает о ней?.. Спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
CociuDaria

O fereastra de 1250*1500  , culoare cafenie pe o parte , impreuna cu plasa impotriva tintarilor, din 5 camere si cu 3 sticle, ii 370 de euro. Nu-i cam scump?

Augustina, depinde ce vrei tu. un produs de calitate nu-l mai iei chiar ieftin. daca compania este serioasa, are certificate si da garantie- pretul normal. dar daca compania numa ia bani, da produs nu raspunde, atunci trebuie sa vezi, sa fie de multi ani pe piata.

Partajează acest post

Link spre post
Augustina1982

Augustina, depinde ce vrei tu. un produs de calitate nu-l mai iei chiar ieftin. daca compania este serioasa, are certificate si da garantie- pretul normal. dar daca compania numa ia bani, da produs nu raspunde, atunci trebuie sa vezi, sa fie de multi ani pe piata.

Da, sint deacord ca calitatea variaza in dependenta de pret. Si sunt si eu sigura ca un produs bun nu o sa coste ieftin. Inteleg ca daca am sa pun ferestre ieftene , nici o iarna nu o sa tina. Am intrebat 4 companii si una era cu 370 una 385 alta 240 si alta 280..  dar toate tot asa fel de ferestre. Si chiar imi este interesnat de ce pretul este asa de diferit , si nu vreu sa dau bani in vint. De asta si intreb cine si ce spune.. 

Partajează acest post

Link spre post
Vjik

Въехали в квартиру. В двух комнатах уже стояли стеклопакеты. Зиму пережили отлично. Вот хотим в оставшиеся комнаты заказать. Между стеклами есть вставка "Steclar SRL". В интернете о них нашла только адрес и то, что это член объединения предприятий acvila grup.

Поделитесь, что за фирма, кто чего знает о ней?.. Спасибо!

Это фирма узкоспециализированная делает только стекло пакеты .  

Partajează acest post

Link spre post
MaryC

Это фирма узкоспециализированная делает только стекло пакеты .

Т.е. сами окна уни не устанавливают?

Partajează acest post

Link spre post
Vjik

Да не устанавливают

Partajează acest post

Link spre post
MaryC

Нашла среди документов на квартиру договор по этим окнам. Фирма Saulco Plus. Условия договора,конечно,сомнительные.. Конкретно мало что прописано.. Подскажите, знает кто-то об этой фирме что-либо?

Partajează acest post

Link spre post
МамаLeki

Дороговато, у нас были примерно 1600 на 2000 три стекла с LOW e, семикамерный профиль, три стекла примерно также вышло.

Partajează acest post

Link spre post
Kralya

ага,наличие сайта сразу делает фирму серьезной)

Partajează acest post

Link spre post
Ingrid

Eu personal stiu un antreprenor care nu mai plateste site-l ,a zis ca are si asa clienti,nu are nevoie.

Partajează acest post

Link spre post
Vjik

Хорошую фирму рекламировать и не надо -самая лучшая реклама довольные клиенты на протяжении многих лет .

Editat de Vjik

Partajează acest post

Link spre post
Kralya

Вот-вот!

Я недавно искала фирму,кот занимается потол ами.нашла одну.сайт,все красиво,адрес.телефоны,режим работы.приехали,а по указанному адресу такой фирмы нет и никогда не было.

Ну тогда вам окна прима нужны.у них сайт и офис в центре.что может быть серьезнее?))))

Eto kak sravniti companiu Apple i OEM Chinese phone , u katorih net saita no u nih esti pokupateli.

и тут я поняла,чтт вы просто спец по окнам)))

Partajează acest post

Link spre post
AlexBlade

Можно...напыление находится с внутренней стороны стеклопакета.

Да я знаю что внутри. Вопрос не про напыление был а про то что мне сказали производит ли что окна с напылениями нельзя пАриком

Катарина краунгласс не хочет провести эксперимент ? Пройдут пакеты мойку или не выд ржут :)

Partajează acest post

Link spre post
katrynelly

Да я знаю что внутри. Вопрос не про напыление был а про то что мне сказали производит ли что окна с напылениями нельзя пАриком

Катарина краунгласс не хочет провести эксперимент ? Пройдут пакеты мойку или не выд ржут :)

Стеклопакет можно обрабатывать паром,это никак не повредит напылению(потому как оно внутри) и ему ничего не будет от этого.Ну а в мойку стеклопакет не  засунешь,но можно провести эксперимент,для этого всего навсего надо купить щетки для мойки LISEC  которые стоят 9000евро)))

Partajează acest post

Link spre post
sveta225

Nado esio smotreti esli compania serioznaia, i znamenitaia. A ne tolika sait i telefon..

а почему сразу знаменитая??? На счет серьезности согласна. Вот Prima Okna оооочень знаменитая.....так пол города с ней судится за плохое качество. Я лично для себя выбрала хорошее качество,а не рейтинг .Знакомые посоветовали,которые ставили себе. У них производство автоматизированное,а не в подвале непонятно как.  2 недели назад стеклили балкон,ждали заказ 4 рабочих дня. Мы очень довольны остались. Находятся они на Василе Алексадри,где автобусная остановка.

сайт поищу сейчас,может пригодится кому-нибудь

воть http://ferestre-usi

Editat de sveta225

Partajează acest post

Link spre post
AlexBlade

Стеклопакет можно обрабатывать паром,это никак не повредит напылению(потому как оно внутри) и ему ничего не будет от этого.Ну а в мойку стеклопакет не  засунешь,но можно провести эксперимент,для этого всего навсего надо купить щетки для мойки LISEC  которые стоят 9000евро)))

Катарина, парогениратор у меня уже есть так что можно приехать и провести эксперимент ?

Вопрос не в том что синапылением чтото будет. Уже три раза это говорю :) . Напылению то понятно ничего не будет. Вопрос про парогенератор!!! Что им нельзя мыть окна с напылением. Лопнут от мойки!!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum