KsiuKS

Помогает ли вам муж по дому или Женские Обязанности

Postări Recomandate

KsiuKS

Мой кроме того что выносит муссор ,моет за собой посуду и очень редко плесосит больше сам нечего не делает ,надо просить его ......я в принципе и сама пока справляюь а у вас как?....

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
тани4ка

Мой работает 6 дней в неделю, с утра до вечера, один день выходной, но когда нужна его помощь, всегда помогает во всём

Partajează acest post

Link spre post
Эль

Помогает, если попрошу.

По своей инициативе, вечером игрушки с детьми убирает и мусор по утрам всегда выносит.

Partajează acest post

Link spre post
YaKa

У меня муж тоже немного помогает, правда только в том случае, если у меня получится отлипить его от монитора и с боем выдрать клаву :D Ну а мусор, это, конечно, святая мужская обязанность, по моему мнению.

Partajează acest post

Link spre post
Beta-n
...Ну а мусор, это, конечно, святая мужская обязанность, по моему мнению.

теперь понятно зачем мужей заводят. мы им стираем и готовим, а они нам мусор выносят :D

мой делал бы все, если бы имел на это время. помогает, если меня совсем завалило :)

мусор выносит, если напомню.

Partajează acest post

Link spre post
Diana

Ma ajuta intotdeauna, chiar cind am nevoie si la bucatarie :)

Partajează acest post

Link spre post
Нотажка
мой тоже когда утром на работу ухлдит то выносит мусор)))

Мой тоже по утрам когда на работу уходит выносит мусор)))) и пылесосит он сам, а свё остальное нужно сто раз повторить и всё равно найдеться отговоркатипа "Зачем убирать за Сашкой всё авно он сейчас проснёться и раскидает игрушки....." и всё в этом духе.(((((

Легче самой сделать чем лишний раз нервничать.

Partajează acest post

Link spre post
Zolga

В будние дни помогает./, если только попрошу, ну выкинит мусор и помоет посуду если попрошу. Кормит ребенка и переодевает :) А вот еси в выходные, я Саней иду гулять, а он делает уборку в квартире, пылесосит, моет полы, пыль вытирает. Если надо то моет окна и жалюзи стирает :) Мусор выкидывает муж тоже :)

Partajează acest post

Link spre post
liliancik

Cind ma ajuta cu ceva de bunavoie imi pare ca undeva a fost tzunami. E un lenes inrait, pentru care mamutza a facut totul pina cind si fundul i-a sters daca lui ii era lene, poate si acum sa-i lege sireturile (la 37 de ani ai lui). E marea greseala a parintilor, iar de chinuit cu el mi-a cazut mie.

Partajează acest post

Link spre post
olya
Cind ma ajuta cu ceva de bunavoie imi pare ca undeva a fost tzunami. E un lenes inrait, pentru care mamutza a facut totul pina cind si fundul i-a sters daca lui ii era lene, poate si acum sa-i lege sireturile (la 37 de ani ai lui). E marea greseala a parintilor, iar de chinuit cu el mi-a cazut mie.

nu plânge, că nu eşti unica! Soţul meu e un băiat foarte deştept, îl duce capul să facă absolut totul! Cu el nu mă pierd nici pe o insulă rătăcită din Oceania, DAR!!!...în ceea ce priveşte curăţenia - nici nu mă încumet să-l rog, pentru că a fost educat de mic copil că mămica îi va pune totul la dispoziţie, el numai să ieie şi să folosească. Să-l reeduc acum? nu pot şi nici nu vreau, mai bine fac totul singură, că totuna e mai mult folos. Are el alte calităţi pozitive, care sunt mult mai importante pentru noi şi pe care le apreciez foarte mult.

Cu "te rog frumos" iese doar să scuture covoarele de câteva ori pe an. Aici contribuţia lui ia sfârşit.

Partajează acest post

Link spre post
Sandrina

De bunavoie...dar citeodata si silit de mine... :girl_impossible: Ce fel de taur fara toreador... :spiteful:

Partajează acest post

Link spre post
Roca

Sotul meu niciodata numi spune ne... dar.... un mare DAR... tre sai spun concret ce sa faca, cum sa faca, in detalii si foarte amanuntit. Cred ca asa e firea barbatilor.

Partajează acest post

Link spre post
liliancik
nu plânge, că nu eşti unica! Soţul meu e un băiat foarte deştept, îl duce capul să facă absolut totul! Cu el nu mă pierd nici pe o insulă rătăcită din Oceania, DAR!!!...în ceea ce priveşte curăţenia - nici nu mă încumet să-l rog, pentru că a fost educat de mic copil că mămica îi va pune totul la dispoziţie, el numai să ieie şi să folosească. Să-l reeduc acum? nu pot şi nici nu vreau, mai bine fac totul singură, că totuna e mai mult folos. Are el alte calităţi pozitive, care sunt mult mai importante pentru noi şi pe care le apreciez foarte mult.

Cu "te rog frumos" iese doar să scuture covoarele de câteva ori pe an. Aici contribuţia lui ia sfârşit.

Nu ma pling. Nu-mi place ca nu-mi respecta munca depusa. Nu stringe nimic din urma lui, poate sa repare o priza si dupa citeva luni. Isi lasa hainele pe unde nimereste apoi ma intreaba daca le-am pus la spalat. Acum l-am invatat minte ii pun la spalat doar hainele care sunt puse la locul respectiv. La noi persista mai mult calitatile negative decit cele pozitive. Mai bine spus - nu e barbatul viselor mele.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Niciodata n-am inteles asa mame, care sufla-n bors la baietii lor, pe urma cineva se chinuie :acute:

Eu tot retraiam pe tema asta, insa totul e ok, sotul ma ajuta tot timpul, uneori il rog, alteori el singur ia initiativa si face careva lucruri.

Dar iata tata meu, un lenos si jumatate, tre sa-l urnesti din loc cu tancul. Deoarece mama mea e un virtej, ea face totul repede si daca ea il roaga ceva pe tatal meu , dar acesta zice" acus" - pai mama se enerveaza si face singura. El a vazut chestia asta si numai asa si raspunde, stie ca mama repede o sa faca totul.

De ce va povestesc chestia asta, deoarece cu barbatii tre de avut rabdare, de rugat, de impus uneori si de asteptat pina se va face ceva.

Si cred ca noi cele care avem sau vom avea baieti, tre sa-i educam altfel viitorii barbati, ca sa nu ne multumeasca cu rau viitoarele nurori :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Fericire
Nu ma pling. Nu-mi place ca nu-mi respecta munca depusa. Nu stringe nimic din urma lui, poate sa repare o priza si dupa citeva luni. Isi lasa hainele pe unde nimereste apoi ma intreaba daca le-am pus la spalat. Acum l-am invatat minte ii pun la spalat doar hainele care sunt puse la locul respectiv. La noi persista mai mult calitatile negative decit cele pozitive. Mai bine spus - nu e barbatul viselor mele.

Cred ca problema asta o au anume acele femei care sunt cu adevarat gospodine si se staruie tot timpul sa fie totul facut la timp. Dar anume aceasta calitate face ca barbatii nostri sa inteleaga ca : ea e puternica, totul reuseste, nu are nevoie de ajutor> Uneori cu barbatii tre sa te mai faci intr-o ureche.

Eu cu sotul la inceput tot aveam careva problemute, tot timpul pe masa de lucru era bardac si lucruri de prisos, haine aruncate pe unde vrei. Si putea sa ma sune sa zica ca vom avea oaspeti, iar eu ca nebuna- hai sa fac ordine sa fie totul ciki. Pe urma m-am saturat si urmatoarea data m-am dus nustiu unde sa rezolv niste chestii si i-am zis ca n-am cand sa fac ordine, ce credeti... sotul meu a venit repede sa faca ordine, apoi si-a adus oaspetele. Acum se staruie sa mentie ordine.

Partajează acest post

Link spre post
Svetlana Racovita

Sotul in totdeauna imi spune,,te rog frumos,, eu la fel ii spun(dar citeodata uit :dash1: )

Partajează acest post

Link spre post
TashaRu

Ma intreb de ce mamele cu baietii sunt asa? De slabeste baiatul din cauza ca singur nu vrea sa manince, suntem noi vinovate ca nu-i hranim cu lingurita sau nu le mestecam ca la niste copii, de lucreaza, iar noi stam acasa se gindesc ca traim pe umerii lor, de ne certam ca nu ne respecta sau nu ne ajuta, tot nu ne inteleg, de parca nu au fost si ele sotii si la urma urmei femei.

Fetelor care aveti baieti, sa nu acceptati ca copilul vostru sa se poarte asa cu sotiile lor cum n-ati vrea ca sa se poarte cu voi, si sa tineti minte ca si nurorile voastre sunt femei si vreau sa fie respectate si iubite!

Partajează acest post

Link spre post
liliancik

Si cred ca noi cele care avem sau vom avea baieti, tre sa-i educam altfel viitorii barbati, ca sa nu ne multumeasca cu rau viitoarele nurori :mail1:

Sunt 100% deacord, numai ca inlocuieste cuvintul "cred"cu "trebuie". :mail1:

Partajează acest post

Link spre post
liliancik

Cred ca problema asta o au anume acele femei care sunt cu adevarat gospodine si se staruie tot timpul sa fie totul facut la timp. Dar anume aceasta calitate face ca barbatii nostri sa inteleaga ca : ea e puternica, totul reuseste, nu are nevoie de ajutor> Uneori cu barbatii tre sa te mai faci intr-o ureche.

As putea sa ma fac intr-o ureche :cry: , pentrunoi nu e greu de facut, chestia consta in aceea ca trebuie ani de zile sa treaca pina va face ceva - viata-i scurta si trebuie traita. :mail1: In cazul meu se primeste ca el isi traieste viata, iar eu nu fac decit sa ma ocup de "bitovuha" pentru ca daca ceva nu va fi in regula EU cad cu obrazul. :mail1::dash1: :dash1:

Partajează acest post

Link spre post
Lady in Black

Sotul meu e liber toata ziua, si acest timp liber il foloseste stind la computer.

Cind am nevoie sa fac ceva prin casa, atunci el sta cu fetita, si cind ii dau treaba de facut atunci face. Din propria initiativa - nicidecum! :laught1:

Partajează acest post

Link spre post
Фунтик

У меня муж и раньше помогал по дому, а в пятницу я его оставила одного с ребенком, а сама пошла по магазинам (первый раз так надолго, на 3 часа отлучилась). Так он не только управился на отлично с Ксенькой, покормил ее, искупал, так еще и пропылесосил в квартире, все убрал, помыл посуду, ванную и унитаз! Во такое у меня золото дома:)

Partajează acest post

Link spre post
Нинель

Если попрошу и в магазин сходит.и мусор вынесет,и с малым посидит ,хотя прошу редко.Не понимаю когда мужик крутится на кухне(посуда,готовка

),не мужское это дело,такого я и уважать бы перестала.

Partajează acest post

Link spre post
delia

Mereu, mai ales kint eram insarcinata, numai el facea tot lucrul prin casa!

Partajează acest post

Link spre post
olya
Не понимаю когда мужик крутится на кухне(посуда,готовка

),не мужское это дело,такого я и уважать бы перестала.

А мой готовит редко, но очень вкусно. И когда я смотрю на него со стороны в процессе готовки, он мне кажется оооочень сексуальным!!! И ещё больше его уважаю! :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Ангелочек
Мой работает 6 дней в неделю, с утра до вечера, один день выходной, но когда нужна его помощь, всегда помогает во всём

Практически то же самое, только работает без выходных.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum