DreamGirl

После операционные отношения

Postări Recomandate

DreamGirl

Добрый вечер. У меня такой вопрос: Вчера мне сделали операцию , муж был со мной. Но сегодня , когда я пожаловалась на боли, разнервничался и сказал мне обидные слова. Мне и так плохо после операции, а здесь еще непонимание в семье. Как мне себя вести, как воспринимать это? 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
kittik

я б сковородкой дала бы.

а как это воспринимать? ну хотите проглотите.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

скотина ваш муж 

Partajează acest post

Link spre post
azar

Что за операционные отношения?

Или нормальные отношения,или плохие.

Дамы,ну советуете вы всадкозла, но ведь не знаете всю ситуацию.

Partajează acest post

Link spre post
DreamGirl

Упрекать меня в том, что я болею, а он сделал великое одолжение , что пошел со мной на операцию, по его же словам, это как ?

Видите ли другие женщины на операции сами ходят.

Editat de DreamGirl

Partajează acest post

Link spre post
Ленуля

это значит он не хотел там быть

вот и все

Partajează acest post

Link spre post
niusea

Eu cred ca probleme in relatii d-ra au fost si pina la operatie,daca se intimpla ce se intimpla.Asa si nu am inteles ce operatie. Inceta-ti sa lu-ati barbatii, pe la operatii,nasteri...uneori barbatii trebuie sa vada si sa stie mai putin.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Asta e educatia si stereotipurile noastre...

Tin minte, de citeva ori am intrat cu sotul la consultatie la medic, la sectia de pasapoarte (cind am schimbat numele de familie) si nu mai tin minte inca unde, pai, asa cu o mirare se uitau unii. O tanti de la sectia de pasapoarte si-a permis sa-mi tina lectie ca-s  mare si ar trebui singura sa intru in cabinet. Mai pe scurt, cui nu-i lene te invata cum mai bine sa duci totul in spinare, inclusiv si pe sot.

La noi asa e primit, femeia totul rezolva, totul invinge de una singura si peste toate trece cu barbatie, si daca sotul care e obisnuit sa nu participe in viata femeii si sa o ajute in situatii dificile,  cu asa o fata vajnica se uita cind face ceva pentru ea, de parca a rasturnat muntii.

Iar ei, ei trebuie sa fie sustinuti, incurajati si protejati - doar sunt slabi de fire mititeii, nu va rezista psihicul lor firav la nastere, operatii s.a.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

In situatia dvs, autor, nu stiu ce sa va sfatui.

Sotul dvs niciodata nu se imbolnaveste? Unica ce-mi vine acum in gind e ca as discuta cu el, destul de calm,  si l-as intreba cum s-ar fi simtit el daca eu nu i-as fi acordat  atentie si grija in timp ce el se simte rau. Nu stiu daca asta o sa ajute, dar mai stii... poate i s-a trezi vre-un sentiment de intelegere si compasiune.

Partajează acest post

Link spre post
Аниken

Мой тогда еще МЧ дважды до свадьбы был со мной на операциях. Один раз вообще благодаря ему я и жива сейчас. Он был со мной во время и после. он ночевал в больнице у моей кровати на стуле несколько дней, потом его сменила моя мама. мне было очень плохо. Он был не просто рядом, он готов был принять боль на себя, лишь бы мне стало легче.

Отходя от наркоза я говоила что было в голове. И врачам "Сукии!!! они меня порезали" и будущему мужу "Я тебя люблю!"

Ваш видать не такой. Любит только в здравии...

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

мало ли какая операция...может это был аборт,поэтому и слова про то что другие сами ходят..вот ему и неприятно,может одумался и детей захотел,поэтому и грубит

Partajează acest post

Link spre post
niusea

Asta e educatia si stereotipurile noastre...

Tin minte, de citeva ori am intrat cu sotul la consultatie la medic, la sectia de pasapoarte (cind am schimbat numele de familie) si nu mai tin minte inca unde, pai, asa cu o mirare se uitau unii. O tanti de la sectia de pasapoarte si-a permis sa-mi tina lectie ca-s  mare si ar trebui singura sa intru in cabinet. Mai pe scurt, cui nu-i lene te invata cum mai bine sa duci totul in spinare, inclusiv si pe sot.

La noi asa e primit, femeia totul rezolva, totul invinge de una singura si peste toate trece cu barbatie, si daca sotul care e obisnuit sa nu participe in viata femeii si sa o ajute in situatii dificile,  cu asa o fata vajnica se uita cind face ceva pentru ea, de parca a rasturnat muntii.

Iar ei, ei trebuie sa fie sustinuti, incurajati si protejati - doar sunt slabi de fire mititeii, nu va rezista psihicul lor firav la nastere, operatii s.a.

eu nu invat pe nimeni,mi-am spus parerea, cum ai spus-o si dumneata.Pina la momentul de fata am exprienta mare ce tine de operatii,(si pina la sarcini si in momentul sarcinii, si dupa) si nu mia stat sotul chir pe la capatii,si asta nu inseamna ca nu este educat,si totul e in capul meu, daca nul i-au cu mine prin cabinete pe la sectia de paspoarte.Absurd.

Si cum am spus m-ai sus, probleme autoarea nu are dupa operatie, cred ca el nu a vrut sa fie prezet(din diferite motive),asta trebuie ascultata parerea lui.Si la asta m-am si referit,daca nu-si doreste prezenta acolo, nu luati, ca nu se educa asa,dar cum se vede se inrautatesc relatiile.

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

Мой тогда еще МЧ дважды до свадьбы был со мной на операциях. Один раз вообще благодаря ему я и жива сейчас. Он был со мной во время и после. он ночевал в больнице у моей кровати на стуле несколько дней, потом его сменила моя мама. мне было очень плохо. Он был не просто рядом, он готов был принять боль на себя, лишь бы мне стало легче.

Отходя от наркоза я говоила что было в голове. И врачам "Сукии!!! они меня порезали" и будущему мужу "Я тебя люблю!"

Ваш видать не такой. Любит только в здравии...

Автору прям легче сразу стало))

Что у вас такой муж хороший)

Partajează acest post

Link spre post
lykke

мое мнение,что мужу надо рассказать о своей обиде,а то толку от наших советов..

Partajează acest post

Link spre post
DreamGirl

мало ли какая операция...может это был аборт,поэтому и слова про то что другие сами ходят..вот ему и неприятно,может одумался и детей захотел ,поэтому и грубит

операция на грудь

Partajează acest post

Link spre post
DreamGirl

Не могла я без него, я не из Кишинева, он на машине везде меня возил на анализы. И поддерживал меня, и сам инициативу взял, потому что мол знает , что нелегко сегодня по врачам самой бегать. Я же если что вдруг, ему плохо будет, и не думаю оставлять его одного или говорить , как он сегодня утром, что я как принцесса, лежу и "отдыхаю".

Тем более, что я не говорю ему , как мне на самом деле больно, говорю , что потерплю, все пройдет. Да, мы не идеальная пара, но не сейчас же мне говорить , что мы живем уже 5 лет и он устал от семейной жизни, и что прийдет день , когда он уже не сможет терпеть и все...

Скажу честно, со стороны смотря на себя, что я совсем не хреновая жена, и сама же сказала, что люблю его и больше не хочу, чтобы он тяжело работал, когда вся его родня не имела терпения , чтобы он поскорее уехал за границу.у нас есть свое дело дома-прекрасно для семьи, он сам ныл, что без меня и дочки не может. Он был счастлив, но видно , забылось все..

Partajează acest post

Link spre post
niusea

операция на грудь

Avind problema cu sinii,sau la un sin,o diagnoza care o stia-ti d-ra si familia , va-ti pregatit pentru operatie, sa stiut  complicatiile,rezultatele si totusi sotul d-ra are un asemenea comportament ,ceva din start nu este intelegere,dar daca este vorba de o plastica,atunci nu ar trebui sa va deranja-ti,ei asta nu prea inteleg ,si cu usurinta pot sa raspunda; tu ai vrut,rabda,eu ce sa fac.o sa-i treaca

Partajează acest post

Link spre post
DreamGirl

Avind problema cu sinii,sau la un sin,o diagnoza care o stia-ti d-ra si familia , va-ti pregatit pentru operatie, sa stiut  complicatiile,rezultatele si totusi sotul d-ra are un asemenea comportament ,ceva din start nu este intelegere,dar daca este vorba de o plastica,atunci nu ar trebui sa va deranja-ti,ei asta nu prea inteleg ,si cu usurinta pot sa raspunda; tu ai vrut,rabda,eu ce sa fac.o sa-i treacaE

E vorba de sanatate. Dar , sunt de acord ca din startul relatiei noastre , s- a produs o neintelegere. Am in vedere , ca fiecare dintre noi , e dezamagit .

Partajează acest post

Link spre post
niusea

E vorba de sanatate. Dar , sunt de acord ca din startul relatiei noastre , s- a produs o neintelegere. Am in vedere , ca fiecare dintre noi , e dezamagit .

Asta este,acum este dificil,si intr-o situatie cind nu poti lua decizii cu mintea limpede,ave-ti putina rabdare,sa va reveniti, si ve-ti putea face o schimbare in luarea deciziilor.Dar poate si el este putin tulburat si obosit,nedumerit la ceea ce face si spune, noi suntem toti oameni si indiferent femee/barbat nu suntem de fier,Succes d-ra,insanatosire grabnica ,apoi se rezolva toate.

Partajează acest post

Link spre post
Moretta

Нюся, по вашим словам  получается если операция по болезни и муж не поддерживает на второй день, то муж козёл,
а если это пластика груди, то так тебе и надо, сама захотела, сама себя жалей? странно однако.

автор, насоветовать можем всякого тут, тем более не зная всей ситуации
да и мужья у всех разные, каждая будет советовать со своей колокольни.

мой простоял 10 часов под дверью операционной, когда меня оперировали,в другой раз часа 4 ждал под дверью.
сопли подтирал, нюни мои выслушивал....но это совсем не значит что все мужья, в том числе и Ваш должны/могут/хотят это делать. У многих просто не хватает терпения на это.

Но, я бы обиделась сильно, если бы меня муж не поддержал и не пожалел, тем более на второй день после опер....пусть даже это будет аппендицит, или пластика груди...не важно. На то он и муж, что бы был рядом в нужный момент.

Partajează acest post

Link spre post
niusea

если операция по болезни и муж не поддерживает на второй день, то муж козёл,                                                                         daca o sa cititi mai atent ,o sa vede-ti,ca:eu nu am zis  barbatul este Kaziol sau alt fel,eu am spus doar ca relatiile sunt din start, cu pobleme, luind in vedere cum este titlul temei.

а если это пластика груди, то так тебе и надо, сама захотела, сама себя жалей?  nu a mea

si asta este parerea  a unor barbati,nu a mea.     poate si barbatul autoarei,asa a putut sa se exprime,eu m-am expus,dar doamna deacum stie mai bine.si analizeaza, si sa exprimat ca :        sunt de acord ca din startul relatiei noastre , s- a produs o neintelegere. 

Partajează acest post

Link spre post
DreamGirl

Знаете , я же всегда в наших ссорах, виноват он или я, первая подхожу и прошу прощения, налаживаю отношения, и в этот раз, я несмотря на то, что мне было мучительно больно и физически и душевно, подошла к нему , попросила прощения просто так, и поцеловала нежно в щеку. А он не оттаял.. :sorry:

Partajează acest post

Link spre post
niusea

Знаете , я же всегда в наших ссорах, виноват он или я, первая подхожу и прошу прощения, налаживаю отношения, и в этот раз, я несмотря на то, что мне было мучительно больно и физически и душевно, подошла к нему , попросила прощения просто так, и поцеловала нежно в щеку. А он не оттаял.. :sorry:

D-ra sunte-ti intr-o situatie grea(si poate si alt fel vede-ti lucrurile), eu cred ca el sufera in felul sau,nu toti arata compasiune,multe persoane traiesc in ei toate emotiile si simtul.Nu trebuie acum sa va umpleti ufletul cu ginduri negative,deoarece veti avea o recuperare grea,ceea ce va trebuie  cel mai putin cum.

Partajează acest post

Link spre post
NatuS

Я скажу что серьёзные проблемы со здоровьем - это стресс не только для пациента, но и для всей семьи.

Кроме того, не знаю вашего мужа, но люди - разные, и стресс переносят по-разному.

Бывает и такое что человек НАСТОЛЬКО переживает, что очень нервничает и говорит обидные слова.

Понятно, что вы не хотите такое слышать, но вашему мужу тоже нужно стресс как-то переваривать. У него получается так.

Знаете, как когда ребёнок выбегает на дорогу, его чуть не сбивает машина, мама его ловит, дает по попе, и начинает на него орать обидными словами. Это же не значит что мама его не любит, это значит что она до смерти за него перепугалась.

DreamGirl, ваше здоровье сейчас - это стресс и для вас, и для мужа, и для ваших отношений. Как вы переживете этот период, и переживут ли его ваши отношения зависит только от вас двоих. Вполне возможно что утешение и понимание нужно сейчас не только вам, но и мужу.

Partajează acest post

Link spre post
azar

Да автор,вы после операции,а утешение нужно мужу)

Вы же знаете, мужчины,очень часто-слабый пол)

Так что встали,и начали утешать.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum