ady75

TORCONSTRUCT, Mircea cel Batrin 31/5, Ciocana

Postări Recomandate

ady75

Am cumparat apartament in blocul respectiv, aflat in stadiu de constructie. A mai cumparat cineva acolo? Care sunt impresiile voastre?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ladyflame1209

avem nevoie de sfat , preturile sunt avantajoase , dar am dubii de firma aceasta?Va rog, asteptam parerile voastre!!

Partajează acest post

Link spre post
ady75

avem nevoie de sfat , preturile sunt avantajoase , dar am dubii de firma aceasta?Va rog, asteptam parerile voastre!!

Ei au construit 2 blocuri la Durlesti deja. Acum au ridicat carcasul pina la et.5 la un bloc de la Ciocana si intentioneaza sa mai construiasca unul. M-am interesat si la Ministerul Constructiilor de ei si au zis ca pina acum ei sunt in regula si ce au inceput au dus totul la capat, nu au avut mari incalcari. De aselenea am vorbit cu oamenii care traiesc in blocurile construite de ei la Durlesti si ei zic ca sunt relativ multumiti....

Partajează acest post

Link spre post
ady75
https://m.999.md/ru/22685926 Intre timp s-a mai construit ceva. Bucura faptul.... Editat de ady75

Partajează acest post

Link spre post
MarinaD

da cind dare in exploaterea? august 2016?

Partajează acest post

Link spre post
ady75

ei asa promit. Constructia va fi finalizata in august, insa cu documentatia privind darea in exploatare cred ca va mai dura ceva

Partajează acest post

Link spre post
Citrinka

Bună,a mai luat cineva apartamente la ei??? Noi am luat in bl. A,relativ suntem multumiti de serviciile prestate!! Poate ne găsim vecini pe aici?! Suntem la etajul 4!!!

Partajează acest post

Link spre post
ady75

noi la et. 6, apartament cu 3 odai. la noi se zidesc peretii, dar au ajuns deja cu constructia la et.8.

Partajează acest post

Link spre post
Citrinka

Da...am vazut si noi ca sunt deja 8 etaje!!! Am fost la oficiu si mi-au spus ca ei reusesc pina la termenul stabilit!!! Astă ne bucura mult!!!

Partajează acest post

Link spre post
ady75

Cum va pare priveliste asta cu garajele celea si mizeria care va fi, din cauza asta, in fata blocului?:)

Partajează acest post

Link spre post
Citrinka

Nu prea imi place garajele celea nici noua,eu as zice ca trebuie de interesat daca ele sunt instalate oficial acolo,daca nu atunci cu locuitorii casei vom scri o plîngere la departamentul care se ocupă de asa ceva si a sa le scoată de acolo!!! Sunt mai mult ca sigura ca ele nu stau oficial acolo!!!

Partajează acest post

Link spre post
ady75

Si eu sint de aceeasi parere ca sint amplasate ilegal acolo si trebuie sa ne adresam primariei... E periculos si pt copii...

Partajează acest post

Link spre post
Nicolae1978

Buna ziua! Si noi am procurat apartamentvin blocul A la parter. Ar fi fi bine de plasat si poze ca sa vedem cum merg lucrarile

Partajează acest post

Link spre post
ady75

Din pacate ei rar actualizeza pozele, poate pe 999.md mai des, insa site-ul lor torconstruct.md tare lasa de dorit. Cind au construit blocurile de la Durlesti erau mai activi in ceea ce priveste plasarea poselor pe site....

Partajează acest post

Link spre post
ady75

Sunteti multumiti cu proiectul apartamamentului, noi, din pacate, acum cind e aproape gata, nu ne place ca ferestrele sunt mici in camerae, iar intr.o camera geamul e chiar la colt. Noi de exemplu avem 90 de metri, insa camerele oricum par mici, nu stiu unde e tot metrajul...

Partajează acest post

Link spre post
Nicolae1978

Proiectul ne place, pina cind se con struiste totul inca e in nuante gri, kind va fi gata atunci va fi mai clar ce si cum. La etajul doi peretii erau facuti cu culoare alba si e mult mai bine, arata si mai mare. Privitor la poze sa le plasam noi aici pe forum

Partajează acest post

Link spre post
ady75

poze nu e posibil de plasat pe site-ul asta, eu am incercat...

Partajează acest post

Link spre post
Nicolae1978

Principalul sa faca lucrarile la timp si calitativ, dar ca nu pun poze mai putin conteaza. Fata de altii se vede ca lucreaza, am fost la santier intr-o zi de lucru si erau multi muncitori care lucrau la ambele case.

Partajează acest post

Link spre post
Citrinka

Am fost astazi pe acolo,la bl.A este turnat ultimul etaj si a mai rămas sa cladeasca etajul 8-9!! În bl.B au turnat primul etaj!!Intradevar deocamdata lucreaza bine,volumul de lucru făcut din martie pina acum este destul de mare!!!

Editat de Citrinka

Partajează acest post

Link spre post
Citrinka

Da cineva a fost in bloc sa il vada cum este înăuntru?!

Partajează acest post

Link spre post
ady75

eu una nu inteleg. in proiect e vorba de 8 etaje, dar in anunturile lor se vorbeste si de et.9???

Sotia mi.a zis ca o saptamina in urma tencuiau peretii pe la et. 4

Partajează acest post

Link spre post
Nicolae1978

La ei primul etaj locativ se numeste parter plus inca 8 etaje si total se primeste 9

Partajează acest post

Link spre post
Citrinka

Impreuna cu parter sunt 9!! Imi spune cineva,daca vrem sa punem încălzire la podea trebuie de vorbit din timp pina vor face ei "steajca" sau ei nu duc cont de asta?!

Partajează acest post

Link spre post
ady75

Trebuie de intrebat de Ion referitor la "teplii pol"... chiar si mie mi.e interesantcca si eu vreau sa fac la baie, bucatarie

Partajează acest post

Link spre post
Citrinka

Imi spuneti cine este Ion?! Nu prea cunosc responsabilii de constructie!!! Da este de dorit de intrebat ca noi tot vrem sa facem in baie!!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum