oly11

vinzare cumparare imobil

Postări Recomandate

oly11

buna seara!am asa o problema mamika mea a vindut casa la moment era divortata si cind au intokmit actul de arvuna avocatul a zis ca nu trebuie si tatiku macar ca a fost procurat in casatorie .tatiku meu a plecat peste hotare si de doi ani si ceva nu vine ca nu are dokumente si fara acordu lui nu pot termina ce pot sa fac ?el se afla in rusia si are o copie la pasaport ar putea sa se duka acolo la notar sami faca acordu acesta doar cu copia pasaportului?va multumesc.

Editat de oly11

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

buna seara!am asa o problema mamika mea a vindut casa la moment era divortata si cind au intokmit actul de arvuna avocatul a zis ca nu trebuie si tatiku macar ca a fost procurat in casatorie .tatiku meu a plecat peste hotare si de doi ani si ceva nu vine ca nu are dokumente si fara acordu lui nu pot termina ce pot sa fac ?el se afla in rusia si are o copie la pasaport ar putea sa se duka acolo la notar sami faca acordu acesta doar cu copia pasaportului?va multumesc.

Nu am înțeles întrebarea (reformulati-o)

Partajează acest post

Link spre post
oly11

Nu am înțeles întrebarea (reformulati-o)

daca tatiku nu vine cum putem prin alta modalitate de a termina dokumentele de vinzare fara el?el e de acord cu vinzarea.

Partajează acest post

Link spre post
oly11

sau poate cu copia la pasaport sami faca in rusia acordul acesta?

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

daca tatiku nu vine cum putem prin alta modalitate de a termina dokumentele de vinzare fara el?el e de acord cu vinzarea.

Sa va facă procura

Partajează acest post

Link spre post
oly11

va multumesc.dar puteti va rog sami spuneti daca nu are pasaport doar xerox o sa se poata adresa acolo la vreun notar pt a face prokura?

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

va multumesc.dar puteti va rog sami spuneti daca nu are pasaport doar xerox o sa se poata adresa acolo la vreun notar pt a face prokura?

Nu, doar cu un act de identitate.

Partajează acest post

Link spre post
Marinnelca

Buna seara,vreau sa intreb--la vinderea automobilului cind se plateste impozitu?indata pe loc  la vindere sau vine  peste un timp acasa pe adresa factura de achitare??multumesc frumos de raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Buna seara,vreau sa intreb--la vinderea automobilului cind se plateste impozitu?indata pe loc  la vindere sau vine  peste un timp acasa pe adresa factura de achitare??multumesc frumos de raspuns.

Dvs. achitati impozitul ulterior insa numai tirziu de 25 martie al anului urmator in care a avut loc tranzactia (teremenul limita pentru depunerea declaratiei cu privire la impozitul pe venit ).

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum