pumba

Angajați Moldovagaz

Postări Recomandate

pumba

Buna ziua Spune-ți va rog cum procedez in cazul in care un angajat al Moldovagaz a vorbit foarte urit cu mine si la urma inka ma amenințat ca o sa controleze nustiu ce contract(am uitat cum a zis)apartamentul e înregistrat pe mama mea,eu fiind la evidentă in acest apartament.Ma enervat foarte tare fiind însărcinată a început sa ma doară burta.Mentionez ca nu m-am adresat cu nimic la dumneaei,eu eram la oficiu postal care e alături de cabinetul dumneai si ea singura a început conflictul(ne avind ce face).Nici nu aveam unde ma adresa pentru ca era inainte de Crăciun si unde sunam nu răspundea nimeni,dar nu vreau sa las asa pentru ca ma afectat si acum stau numai la pat citeva zile.multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mamusika

pur si simplu a inceput conflictul? de ce atunci a zis ca verifica contract sau ce act a zis?

nu stati la pat, urgent sunati la medic. nu e de glumit durerea de burta fiind insarcinata

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Buna ziua Spune-ți va rog cum procedez in cazul in care un angajat al Moldovagaz a vorbit foarte urit cu mine si la urma inka ma amenințat ca o sa controleze nustiu ce contract(am uitat cum a zis)apartamentul e înregistrat pe mama mea,eu fiind la evidentă in acest apartament.Ma enervat foarte tare fiind însărcinată a început sa ma doară burta.Mentionez ca nu m-am adresat cu nimic la dumneaei,eu eram la oficiu postal care e alături de cabinetul dumneai si ea singura a început conflictul(ne avind ce face).Nici nu aveam unde ma adresa pentru ca era inainte de Crăciun si unde sunam nu răspundea nimeni,dar nu vreau sa las asa pentru ca ma afectat si acum stau numai la pat citeva zile.multumes

Scriti o plingere angajatorului Moldovagaz si una la politie ca ati fost agresata verbal

Partajează acest post

Link spre post
pumba

Buna ziua,deci conflictul cu d-na are continuare,dupa ce am scris plingere la MoldovaGaz peste citeva zile a venit la noi cu control,pe motiv ca contractul de furnizare e pe mama mea nu pe mine,mi-a dat aviz de deconectare PINA pe data de 07.02,am sunat la Moldovagaz si au zis ca nu are dreptul deoarece este mama mea si locuiește in aceeasi localitate si in acest caz nu am nevoie de contract.Vreau sa Menționez ca timp de 6 ani nu a venit niciodata cu careva controale,acum insa a vrut si actul de la pompieri si ca proiectul la cazan nu corespunde cerințelor(proiectul a fost aprobat tot de d-lor,noi nu am schimbat nimik dupa aia).Cind a venit am întrebat-o daca la toti face controale a zis ca doar la cei care scriu plingeri,dupa care și-a dat seama si a zis ca la toti care sunt acasă,am urmărit chiar si nu a mai bătut nici la o usa,a venit concret la noi si a plecat.Ce pot sa fac in acest caz ca aceasta d-na ma stresat si enervat la culme,urmărește nustiu ce scop si nici nui pasa ca sunt însărcinată,cu toate ma clarific pentru ca soțul nu-i acasă si poate de asta si profita.multumesc frumos

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Buna ziua,deci conflictul cu d-na are continuare,dupa ce am scris plingere la MoldovaGaz peste citeva zile a venit la noi cu control,pe motiv ca contractul de furnizare e pe mama mea nu pe mine,mi-a dat aviz de deconectare PINA pe data de 07.02,am sunat la Moldovagaz si au zis ca nu are dreptul deoarece este mama mea si locuiește in aceeasi localitate si in acest caz nu am nevoie de contract.Vreau sa Menționez ca timp de 6 ani nu a venit niciodata cu careva controale,acum insa a vrut si actul de la pompieri si ca proiectul la cazan nu corespunde cerințelor(proiectul a fost aprobat tot de d-lor,noi nu am schimbat nimik dupa aia).Cind a venit am întrebat-o daca la toti face controale a zis ca doar la cei care scriu plingeri,dupa care și-a dat seama si a zis ca la toti care sunt acasă,am urmărit chiar si nu a mai bătut nici la o usa,a venit concret la noi si a plecat.Ce pot sa fac in acest caz ca aceasta d-na ma stresat si enervat la culme,urmărește nustiu ce scop si nici nui pasa ca sunt însărcinată,cu toate ma clarific pentru ca soțul nu-i acasă si poate de asta si profita.multumesc frumos

Daca o sa va deconecteze gazul scriti o plingere la ANRE și agenția de protecție a consumatorului PE ACTIUNILE NEÎNTEMEIATE din partea Moldovagaz. Pina atunci mai Scriti o plingere la Moldovagaz ca sunteți persecutata de aceasta angajata în scop de razbunare în urma depunerii primei plingerii și referitor la avizul de deconectare. Totodata, sa fiți informata dacă acțiunile sale de control, repetate sunt coordonate de administratia Moldovagaz. Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
pumba

Buna ziua deci avind cunoscuți la Ialoveni si Anenii-Noi,d-na mi-a organizat un control mai de sus cum mi-a zis atunci,care va veni miine,care este temeiul acestor controale daca eu am scris plingere pe d-na nu pe calitatea serviciilor sau careva probleme cu gazul?directorul de la Anenii-Noi a zis ca va lua măsuri,dar trebuie si controlul acesta ca sa stie ce sa faca,nu inteleg sensul,reiese ca ei in loc sa ia măsuri încă mai mari bătăi de cap imi fac tot mie,cum a zis si d-na ca eu trebuia sai răspund atunci unde lokuiesc si nu avea să-mi faca aceste probleme,asta este ca o Amenințare sau nustiu cum sai mai zic,numai dau de dreptate.multumesc

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum