Rozmeritza

copiii se pot excita?

Postări Recomandate

Rozmeritza

Buna ziua

Am o mica problema cu baietelul meu de 5 anisori...

uneori cind ramine singur sau noaptea inainte de culcare se culca pe podea sau pe pat si incepe a face miscari ritmice din fund, in acelasi timp gifind si roseste tot....

daca la inceput nu intelegea ce inseamna asta, credeam ca poate are helmiti sau ceva de genul apoi mai tirziu el singur cu binisorul mi-a povestit ca el asa " scarpina cucul"

am fost la urolog pentru copii si a spus ca era o roseata mica , ca e in regula si la baietei uneori sub "pielicica " se mai gramadesc microbi , asa ca am facut un tratament cu spalaturi cu romanita si levomicetina...

dar baietelul a continuat ca face aceste " proceduri " aproape ca zi de zi ....cind am mai stat cu el de vorba cu calm cu mare greu dar a inceput sa imi spuna ca lui ii place sa faca asa, ca sinte ca e bine si ca face asa pentru ca a vazut cum la muz tv arata muzica cu fete goale... am ramas socata, dar ca sa nu traumez copilul nu i-am zis nimic si nu l-am certat... pentru ca ma tem ca mai apoi la el aceasta tema sa se asocieze cu sentimentul de vina..

cine stie mai multe despre dezvoltarea sexuala la copii? se pot masturba copiii? sa se poata excita oare? cum sa fac sa uite?

in fiecare zi facem o sumedenie de activitati dar in zadar, oricum inainte de culcare face asta...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Padma

cine stie mai multe despre dezvoltarea sexuala la copii? se pot masturba copiii? sa se poata excita oare? cum sa fac sa uite?

in fiecare zi facem o sumedenie de activitati dar in zadar, oricum inainte de culcare face asta...

http://adalin.mospsy.ru/l_03_00/l_03_02r.shtml

в этой статье говорится про дурные привычки деток, в том числе и про детский онанизм (До семи лет он отмечается у каждого десятого ребенка.)

почитайте, может проясните что-то для себя.

Editat de Svetleciok

Partajează acest post

Link spre post
Rozmeritza

http://adalin.mospsy.ru/l_03_00/l_03_02r.shtml

в этой статье говорится про дурные привычки деток, в том числе и про детский онанизм (До семи лет он отмечается у каждого десятого ребенка.)[/size]

почитайте, может проясните что-то для себя.

Spasibo za statiu, ocheni interesnaia

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum