okean

Eubiotic baby

Postări Recomandate

okean

Buna ziua! As dori sa ma consult in privinta preparatului Eubiotic baby. Avem un nou nascut de 9 zile si ni s-a prescris Colief si Eubiotic baby 7 zile , drept remediu impotriva colicior (din pacate avem parte de ele din primele zile). Baietelul are scaun regulat de 3-4 ori pe zi,culoare galbena. e alimentat la sin. Cu Colief imi pare ca s-au mai diminuat din dureri, are rost sa administrez Eubiotic? caci in prospect e indicat "cu consultatia medicului la copii maimici de 6 luni". Nu suntem prea mici pt acest medicament? Mi-e frica sa nu fac mai rau . Va multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saraswati

okean desi nu sunt medic pot sa spun din experienta personala, ca colicu e foarte simplu de dezbatut fara preparate medicale, daca scaunul e bun, cel mai probabil ca nu il puneti la piept corect si el inghite aer impreuna cu lapte, daca doriti scrietim in privat si eu o sa va lamuresc cum ii dezbateam colicuri la bietelul meu

pot sa va spun din start noi tot i-am dat baietelului eubiotic, nu ajuta , in plus am chinuit degeaba copilu pt-ca nui placea deloc sa-l pape

si bine ca va puneti asa intrebari, pt-ca toate preparatele au efecte nocive asupra organizmului

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum