Vicusea1084

Graficul de intrevedere

Postări Recomandate

Vicusea1084

Buna ziua. Ajutati-ma vă rog cine poate. Sunt divorțata,am un copil de 4 anișori,un an de zile fosta soacră nu a avut interes fată de copil. Aflînd însă că am intentia de al decadea in drepturi de tată pe feciorul sau a mers la directia pt drepturile copilului si cere grafic de întrevedere cu fata. Are dreptul?? Si mâine poimâine vine tatăl copilului care va cere grafic si el. Este acelasi grafic cu bunica( mama lui) sau sunt 2 grafice diferite??

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua. Ajutati-ma vă rog cine poate. Sunt divorțata,am un copil de 4 anișori,un an de zile fosta soacră nu a avut interes fată de copil. Aflînd însă că am intentia de al decadea in drepturi de tată pe feciorul sau a mers la directia pt drepturile copilului si cere grafic de întrevedere cu fata. Are dreptul?? Si mâine poimâine vine tatăl copilului care va cere grafic si el. Este acelasi grafic cu bunica( mama lui) sau sunt 2 grafice diferite??

Da, are dreptul. Vor fi doua grafice diferite.

Partajează acest post

Link spre post
Vicusea1084

Cum as putea să fac să fie ambele in prezenta mea? Si graficul pe cît timp se stabilește? Dacă nu sunt satisfăcută de hotărâre o pot da in judecata??

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Cum as putea să fac să fie ambele in prezenta mea? Si graficul pe cît timp se stabilește? Dacă nu sunt satisfăcută de hotărâre o pot da in judecata??

Da, puteți. Dacă nu ve-ti fi de acord cu graficile le ve-ti putea contesta în judecata.

Partajează acest post

Link spre post
Vicusea1084

Spuneti-mi vă rog graficul se stabilește pt cit timp? Este definiv sau pt o perioadă?

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Spuneti-mi vă rog graficul se stabilește pt cit timp? Este definiv sau pt o perioadă?

fara termen (pina copilul va implini 18 ani)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum