Vizitator Человек

МОШЕННИКИ Galsam Service SRL + IKI Invest Grup SRL + MOLDOVA-LEASING S.R.L + MoldAgroindbank

Postări Recomandate

Vizitator Человек
Накипело - есть нецензурщина

Galsam Service SRL + IKI Invest Grup SRL + MOLDOVA-LEASING S.R.L + MoldAgroindbank

Craciun Galina
Craciun Sorin
Ichim Dumitru
Ichim Eugeniu
Ichim Tatiana

Семейка мошенников и ублюдочных сволочей!!
Друзья, если вам посчастливилось связаться с этими ублюдками и купить
квартиру в строящемся комплексе, 
Если вы подписали контракт, дали им деньги и они НЕ оформили ваш
договор нотариально и НЕ зарегистрировали в Кадастре БТИ - значит
скорее всего ВАША КВАРТИРА (или коммерческая площадь)
ПРОДАНА ПО ВТОРОМУ РАЗУ!!!!!!!!
Я купил квартиру в 2009. Договор подписывал с его женой, сволочью Craciun Galina. Был по работе за границей. Приехав недавно узнал, что её заложили лизинговой компании, хотя я почти полностью оплатил свою квартиру еще при подписании договора в 2009 95%
51 000 евро!!

Эта с**ка галина, когда я прихожу и спрашиваю, где деньги, где квартира????!!!!, щимится по углам и отправляем меня к жене - своему муженьку

Кстати, Ягуар, о котором говорилось не был отдан за долги. Он до сих пор на нем катается. Я лично видел его за рулем в выходные
А вот и Ягуар МУДАКА Ichim Eugeniu Eugen Fiodor / Иким Евгений Федорович
Куплен на ВАШИ деньги!!!....  

Он плотно сотрудничает с банком MoldAgroindbank
Долгое время работал там в должности директора кредитного-лизингового подразделения

Сейчас идёт производство о НЕСОСТОЯТЕЛЬНОСТИ фирмы Galsam Service SRL
В октябре 2015 года фирма будет признана БАНКРОТОМ
ОЧНИТЕСЬ!!
Обанкротят фирму, чтобы не отвечать за долги и продолжать собирать деньги с
доверчивых людей уже как IKI Invest Grup SRL! На Ики Инвест тоже аресты
Говорили на собрании от 05,09,2015 фирма Galsam Service SRL и IKI-Invest Grup
SRL не имеют ничего общего
Друзья - учредители и директора этих двух фирм одни и те же рожи!!!!!!!!!!!!!!
Смотрите ниже будет весь расклад
Galsam Service SRL - директор и учредитель Галина Крачун (Крэчун) Craciun
Galina Vasile (потом директором сделали Иким Евгения)
IKI-INVEST GRUP - директор и учредитель всё та же Галина Крачун (Крэчун)
Craciun Galina Vasile + их дочка Таня Иким (Аманди)
Сейчас идёт процедура несостоятельности Galsam Service SRL - по простому это
процедура банкротства
Эти мудаки - Галина и Женя специально хотят обанктротить Галсам, чтобы не
отвечать по долгам фирмы
Мошенническая схема просто на ладони!!!
Откуда деньги у IKI-INVEST GRUP на покупку этого комплекса???? Проще
говоря: Галина Крачун и Иким Женя покупают у себя же эти дома
Как???? Галсам банкротят, а IKI-INVEST GRUP (нигде, ни в каких махинациях,
ещё не засвеченная фирма) будет дальше собирать бабки с простых людей
IKI-INVEST GRUP

GALSAM-SERVICE учредители - знакомые все
"MOLDOVA-LEASING" S.R.L
МОЛДОВА-ЛИЗИНГ * Торгово-лизинговая компания (те же
04%3Boffset%3A171
Друзья,
ВЫ Все меня поразили на собрании!!! Говорить о каких-то лифтах и
лестницах, когда вы можете ОСТАТЬСЯ БЕЗ СВОИХ КВАРТИР?????!!!
Позволять этому МУДАКУ ДИКТОВАТЬ ВАМ УСЛОВИЯ???!!! ОН НАНЯТЫЙ
ВАМИ РАБОЧИЙ!!!!! ВЫ ДАЛИ ЕМУ ДЕНЕГ, ЧТОБЫ ПОСТРОИТЬ ДЛЯ ВАС
ДОМ и немного заработать себе на самолёт и крутые тачки
ТЕБЕ ЖЕ, МУДИЛА Ichim Eugeniu Fiodor / Иким Евгений Федорович , И
ТВОЕЙ ЖЕНЕ , Craciun Galina Vasile / Крачун Галина Васильевна ,
НИКТО НЕ ЗАПРЕЩАЛ ЗАРАБАТЫВАТЬ - ВЫПОЛНИ СВОИ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
И БУДЬ СВОБОДЕН
НО ТЫ, УБЛЮДОК, ЖАДНЫЙ. ТАКИЕ ДЕНЬГИ ВАМ ПРОСТО ВЫЖГЛИ
КАРМАНЫ
МИЛЛИОНЫ ЕВРО ПУСТИЛИ НЕ НА ПОСТРОЙКУ ДОМОВ, А НА СВОИ УТЕХИ
ТЕПЕРЬ, ГОВОРИШЬ ОНА НА ПЕНСИИ??????? А ЕВРО БРАТЬ ЗА
КВАРТИРЫ ЭТА СУЧАРА ХОРОШО ВСЕГДА СЕБЯ ЧУВСТВУЕТ!!!
Простой подсчёт денег, которые они присвоили в свои карманы (это по
минимуму!!): в обоих комплексах продано примерно 400 квартир (минимум)
средняя площадь: 65 кв метров (это минимум, я думаю больше) по 500 евро.
50% этих квартир оплачены по 90% от стоимости контракта и 50% по 50%
ПОЛУЧЕННАЯ ОТ НАС НАЛИЧКА (лично я платил в евро) =
5 850 000 евро
+ 3 250 000 евро
+ коммерческие площади
+ места в подземной парковке
+ проданные по второму разу (а может и по третьему) квартиры и комм
недвижимость
БОЛЕЕ  30 000 000 ЕВРО
ТРИДЦАТЬ МИЛЛИОНОВ ЕВРО - НАШИХ ДЕНЕГ!!!!!!!!!!
МИНИМУМ!!! Которыми они покупают судей и чиновников
Хотите сказать, НЕ уважаемые мудаки - Ichim Eugeniu Fiodor / Иким
Евгений Федорович И Craciun Galina Vasile / Крачун Галина
Васильевна , что у вас нет денег завершить строительство???????????
Пидары вы завравшиеся и проворовавшиеся!!!!!!!!!!!!!
Ichim Eugeniu Fiodor / Иким Евгений Федорович (помимо Галсам Сервис)
МУДАК
%83-iched-grup
LEASING MOLDOVA-LEASING S.R.L - вся пиздобратия Кишинёва

Craciun Galina Vasile / Крачун Галина Васильевна (+ Galsam Service + IKI Invest +
MOLDOVA-LEASING S.R.L)
Долг Галины перед Банка Сочиалэ Galinei Crăciun un credit în sumă de 790000 lei
13%20BC%20Banca%20Social%C4%83%20SRL%20vs%20Cr%C4%83ciun.pdf
Розыгрыш скидок!!!! Ура
Craciun
Craciun G V (22) 279132 Chişinău Municipiul ChişinăuCraciun G V (22) 507349 Chişinău Municipiul Chişinău
Craciun G V (22) 720905 Chişinău Municipiul Chişinău
Craciun Galina Vasile (22) 288390 Chişinău Municipiul Chişinău
Craciun Galina Vasile (22) 730233 Chişinău Municipiul Chişinău
Craciun Galina Vasile (22) 732288 Chişinău Municipiul Chişinău
Craciun Sorin / Крачун Сорин (+ Galsam Service)
Сорин Крачун Sorin Craciun -
OS2CfWMQ/w397-h395-no/sorin01.jpg
стоит у вывески Галсам Сервис
Ludmila Graur - Craciun жена
434117890&st.navst=70&st.layer.cmd=PopLayerClose
&tkn=Iv-Ak8KvAWpzlYrTJKLamIZ2UQw
дочь - клеопатра, сын - цезарь
Татьяна Иким - доча
Татьяна Алан, она же Татьяна Аланди, она же Тата Алан, она же Татьяна Иким
(Ichim Tatiana Eugen)Улыбается, сволочь, и рассказывает сказки
96 в
ltGroup_Members
Lista plătitorilor de contribuţii la bugetul asigurărilor sociale de stat
cu datorii mai mari de 100 mii lei la situaţia de 30.06.2015
50 GALSAM-SERVICE SRL 1 175 624,03

Galsam Service
Кишинёв, ул. Тудор Стришка, 10 / Джинта Латинэ 8
Тел.: (022) 24-82-68; +373 68-68-10-10
+373 68-17-25-25; +373 78-150-150
Факс: (022) 24-84-69
Е-mail: galsamservice@gmail.com
www.palmierisistele.md
www.casacustele.md
gintalatina.com
iki.md
Иким Евгений Фёдорович
Одно время работал вместе с - Виктор Шумило, генеральный директор Тойота
Центр Кишинэу "Континент"
Цитата: Мы создали первую в Молдове лизинговую компанию. В то время, когда о
лизинге еще никому ничего не было известно, нам эту идею подкинул
председатель одного из банков. Непростое лизинговое дело мы начали втроем: я в
роли зам генерального директора, компаньон из банковской структуры в роли ген
директора – Евгений Иким
Крачун (Craciun) и Иким (Ichim)
Крачун Галина Васильевна
Крачун Сорин
Иким Евгений Фёдорович
Иким Татьяна
Судебные дела на
Editat de abe

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Irinica

Sa va dea Dumnezeu sa reusiti sa obtineti ce ati pierdut.

Partajează acest post

Link spre post
Tamilina

domnul sa va ajute,iar familia aceasta de sobolani sa fie toti la puscarie,sa li se yntoarca toate lacrimile oamenilor si poate atunci vor yntelege cyt rau ei au facut :shout:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Роман

Гость как с вами можно связаться ? У меня аналогичная проблема и я хотел бы с вами поговорить.

Partajează acest post

Link spre post
Piticu

Гость neam putea contacta ca si eu ca si dvs am multe contra escrocilor acestia!!!!!!11

scrietimi in privat!!

Partajează acest post

Link spre post
ФевралЪ
Автор, очень вам сочувствую((((   КТО СЕГОДНЯ СТРОИТ?
IMOBIL MOLDOVA’ 2012 – ярмарка уникальных ценовых предложений на недвижимость

2012 год!!! http://stroika.md/gazeta/index.php?release_id=&item_id=19&article_id=918

GALSAN SERVICE, SRL
– дизайнер, менеджер по продажам Иким Татьяна: «У нас проект на Чеканах, Ginta Latina. Проект совершенно уникальный, бла бла бла

В первом доме у нас уже порядка 70% квартир продано, во втором – около 40%. Есть как уже внесенные 100% оплаты, так и частичные. Мы сами предлагаем покупку жилья в рассрочку. Тем кто оплачивает 100% суммы получают скидку в размере 10%. Помимо общей скидки мы предлагаем на период выставки скидку 7-10%, плюс проводится лотерея. В рамках лотереи разыгрывается фиксированная сумма на покупку квартиры в нашем комплексе

ИНТЕРЕСНО....

COMPANIA COMERCIALA LEASING "MOLDOVA-LEASING" S.R.L.

ICHIM EUGENIU - Administrator

Один из учредителей GHILAS ANATOLIE - Anatolie Ghilaş, şeful Agenţiei Cadastru  (кажется уже бывший шеф Кадастра)

Citeste mai mult: adev.ro/n62bfp

http://www.laetaj.md/blocuri/palmieri-si-stele/

Despre companie

Compania de construcţii Galsam-Service SRL a fost înregistrată la Camera Înregistrării de Stat (CÎS) la data de 11.11.2002. Firma are cinci fondatori: Crăciun Galina (21.42%), Crăciun Sorin (14.28%), Ichim Eugeniu (35.71%), Ichim Tatiana (14.28%) și Ichim Dumitru (14.28%). Potrivit CÎS, administratorul companiei este Ichim Eugeniu, pe când administratorul provizoriu – Timoşin Maxim.

La data de 10.09.2015, potrivit CÎS, Galsam-Service avea un capitalul social de 280000 lei.

Licențe de activitate

Galsam-Service deține licențe, eliberare de Camera de Licențiere de pe lângă Ministerul Economiei, pentru două genuri de activitate:

Licența A MMII – 043549, valabilă până la 06.02.2019, pentru „Construcţiile de clădiri şi construcţii inginereşti, instalaţii şi reţele tehnico-edilitare, reconstrucţii, consolidări”;

A MMII – 033969, valabilă până la 08.03.2020, pentru genul de activitate „Activitatea de proiectare pentru construcţii, instalaţii şi reţele tehnico-edilitare, reconstrucţii”.

Datorii

La 03.08.2015, potrivit Casei Naţionale de Asigurări Sociale (CNAS), Galsam-Service avea restanţe faţă de bugetul asigurărilor sociale de stat în sumă de 1.243.059 de lei. În 2014 firma de construcții avea datorii la bugetul asigurărilor sociale în sumă de circa 412.000 de lei.

Litigii

Potrivit CÎS, la 10.09.2015, prin încheierile executorilor judecătorești și deciziile Curții de Apel, pe bunurile imobile și conturile bancare ale firmei de construcții Galsam-Service era pus sechestru parțial. Potrivit informațiilor de pe portalul instante.justice.md, circa zece dosare civile împotriva Galsam-Service SRL se află pe rolul instanţelor de judecată din Republica Moldova. Reclamanții sunt cetățenii care au investit în construcția blocului locativ din str. Ginta Latină 8 și companii care au prestat servicii firmei Galsam-Service, însă nu și-au primit banii. La 10.09.2015, nu exista nicio hotărâre irevocabilă emisă de Curtea Supremă de Justiție în litigiile împotriva companiei Galsam-Service SRL.

Partajează acest post

Link spre post
TigriZZa

Мошенников развилось блин!Знаю случай с ломбардом,хозяин понабирал золота у людей и сбежал из страны...в розыске теперь.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator правдолюбка

каждую  копейку  ворованную в пять раз выплатите  мерзавцы   небудет вам  жизни 

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator www

aveti nevoie urgent de avocat!!!

nu omiteti termenii pentru depunerea cererilor de validare a creantelor. alftel ramineti sa pierdeti absolut totul

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Иван

Люди мы тоже 90% оплатили квартира на 16 этаже должна была быть, и они уже не строят, только я знаю каким трудом эти деньги заработал, помогите как быть?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Nicu

Oameni buni, o să rămînețí fără bani, și fără apartamente. A fost inițiată deja o procedură de insolvabilitate la Curtea de apel.Chișinău. Eu știu precis că e la Arnaut, mai multe acum nu știu. Eu sfătuiec URGENT să găsiți un avocat, sau cel puțin să scrieți o cerere de validare a creanței, ceva de genul

Curții de apel Chișinău

Președintelui ședinței Arnaut

mun.Chişinău, b-d Ştefan cel Mare şi Sfînt, nr.73

Lichidatorului

Creditor:   “Exemplu” SRL

mun.  Chişinău ,  

Debitor:   ÎM “Galsam Service” SRL

mun.  Chişinău

C E R E R E

de recunoaștere în calitate de creditor și de validare a creanței

Onorată Instanţă

Prin prezenta, creditorul “Exemplu” SRL, în temeiul actelor juridice bilaterale cu debitorul, în conformitate cu prevederile art.art. 512 (Dispoziţii generale cu privire la obligaţie); 514 (Temeiurile naşterii obligaţiilor) CC și art.art. 2 (Noţiuni principale); 19,alin.3 (Notificarea prealabilă ); 140,alin.1,5 (Termenele de înaintare a creanţelor); 141,alin.1 (Statutul juridic al cererii de admitere a creanţelor); 142,alin.1 (Verificarea creanţelor) ale Legii insolvabilității nr.149 din 29.06.2012, ca și art.art. 166 (Forma şi cuprinsul cererii de chemare în judecată); 355 (Competenţa jurisdicţională a instanţelor judecătoreşti în pricinile de declarare a insolvabilităţii) CPC, solicită Curții de Apel Chișinău:

1. A admite cererea de recunoaștere în calitate de creditor și de validare a creanței;
  2. A recunoaște “Exemplu” SRL în calitate de creditor garantat al ÎM galsam” SRL;
  3. A valida creanța Exemplu” SRL față de ÎM galsam” SRL în sumă totală de 5058233, 22 LEI.

Motivele cererii.   

În fapt: În fapt: La data de 28.11.2011, între “Exemplu” SRL în persoana administratorului xxxx, acționînd în calitate de Vînzător, și ÎM “Galsam Service” SRL în persoana administratorului xxxxx, acționînd în calitate de Cumpărător, a fost încheiat Contractul de vînzare-cumpărare nr.2/vc cu privire la investiția în construcția blocului locativ,

Descrierea în fapt

În prezent, creditorul “Exemplu” SRL a aflat că pe rol la Curtea de Apel Chișinău, sub preșidenția judecătorului Arnaut, s-a intentat procedura de insolvabiliotate față de debitorul ÎM “Galsam Service” SRL, în calitate de lichidator fiind numit d-nul– motive pentru care și este depusă prezenta cerere.

Potrivit art.19,alin.3 a Legii insolvabilității nr.149 din 29.06.2012, creditorul care depune, în condiţiile art.140, cerere de admitere a creanţelor după intentarea procesului de insolvabilitate nu este obligat să probeze notificarea prealabilă.

Conform art.140,alin.1 a Legii insolvabilității nr.149 din 29.06.2012, dacă are o creanţă faţă de debitor născută anterior datei deschiderii procedurii, creditorul înaintează în scris creanţa, indiferent de tipul ei, printr-o cerere de admitere a creanţelor adresată instanţei de judecată care examinează cauza de insolvabilitate a debitorului. Cererile de admitere a creanţelor se consemnează într-un registru, care se păstrează în instanţă.

Potrivit aliniatului 5 al normei menționate, creanţele neajunse la scadenţă se consideră scadente din momentul intentării procesului de insolvabilitate. Creanţele sub condiţie la data deschiderii procedurii vor fi îndreptăţite să participe la distribuiri de sume în măsura permisă de prezenta lege.

Conform art.141,alin.1 a Legii insolvabilității nr.149 din 29.06.2012, cererea de admitere a creanţelor are acelaşi regim juridic ca şi cererea de chemare în judecată, cu excepţiile stabilite la art.19.

Potrivit art.142,alin.1 a Legii insolvabilității nr.149 din 29.06.2012, creanţele se supun procedurii de verificare, prevăzută de prezenta lege, de către administratorul provizoriu sau administratorul insolvabilităţii, sau de lichidator, cu excepţia creanţelor constatate prin titluri executorii necontestate în termenele prevăzute de legi special.

Prin prizma circumstanțelor faptice expuse mai sus, ca și în temeiul normelor legale menționate creditorul și formulează prezenta cerere.

În susţinerea argumentelor invocate se anexează ____ file.

05.12.2015                                                                           nf

Dacă nu o scriți, rămîneți fără parale, că o dă aibă prioritate creditorii garantați, da nu cei ce o dat banu. Păcat de voi, că ați crezut acești aferiști

Partajează acest post

Link spre post
Warrior

Накипело - есть нецензурщина

Действительно, трудно себя сдерживать. Положение у людей которые вложили деньги в данную недвижимость, как и я, не утешительное. Жалко что мы до сих пор не действовали объединено, не проводили собственных собраний, не собирались вместе. Каждый думал что справится с данной ситуацией и что почти все у него под контролем.

Но, оказалось, что все совсем не так.

В данной сложившейся ситуации отступать уже некуда, мы обязаны создать группу единомышленников и продолжить совместно действовать, отстаивая наши интересы.

Ведь кто-то из нас разбирается в строительстве, кто-то в юридических делах, кто-то в управлении ситуацией "в полевых условиях", кто-то может помочь активными действиями, короче всех тех кому не безразлична сложившаяся ситуация и кто не против постараться что-то изменить.

ПРОШУ - ОТЗОВИТЕСЬ. 

Моя электронная почта: iuna-alex.eva@mail.ru

Editat de abe

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

+37368793098 люди позвоните мне, я тоже пострадал от них

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator nelli

Положение  дейсвительно.... хуже  некуда!!!  Я   тоже   пострадала   от  этих  мошенников  и  полностью  согласна  с  предыдущим  собеседником  ... нам   надо  обьединяться   и  самим  действовать!!! Если  мы  не  будем  сами  защищать  наши  права   и  интересы... нам  никто   другой  не  поможет!!!!   Моя  электронная  почта-                             nelly9900@gmail.com

Partajează acest post

Link spre post
sharm

Дай бог вам сил бороться и вернуть свои деньги! 
Хотя в нашей стране это маловероятно, но идите до конца!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Иван

Привет, можно с тобой как то связаться, хотел поговорить как решаешь свою проблему по квартире, у меня такая же ситуация, пожалуйста ответь

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

Моя Почта Ivan-403@mail.ru, тел +79772605884 есть Вайбер и ватсап

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Олег

День добрый! Свяжитесь с нами кто - нибудь! Мы оплатили 90% стоимости квартиры в доме со звёздами и не знаем на какой стадии сейчас все эти разбирательства, чтобы хоть какой то информацией владеть!  Почта Olermo@mail.ru    тел. 079402118

Partajează acest post

Link spre post
olermo

Люди мы тоже 90% оплатили квартира на 16 этаже должна была быть, и они уже не строят, только я знаю каким трудом эти деньги заработал, помогите как быть?

День добрый! Вы с дома со звёздами? Если да, как с вами связаться? Мой тел. +37379402118 или Olermo@mail.ru  Мы оплатили квартиру на 17 этаже дома и тоже в полном неведении!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.