zagaziulea

loc parcare

Postări Recomandate

zagaziulea

D-l Popa, am asa intrebare la dumneavoastra- avem copil invalid gradul 1. Este posibil de legalizat sau primit o scrisoare de acord de la primarie pentru un loc de parcare cu bariera de parcare sub ferestrele apartamentului nostru, daca avem:

- toate documentele legate de invaliditatea copilului

- acordul cooperativului casei in care locuim,

- a vecinilor, ferestrele carora ies la acest loc.

Unde de adresat si ce documente trebuie prezentate?

va multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

D-l Popa, am asa intrebare la dumneavoastra- avem copil invalid gradul 1. Este posibil de legalizat sau primit o scrisoare de acord de la primarie pentru un loc de parcare cu bariera de parcare sub ferestrele apartamentului nostru, daca avem:

- toate documentele legate de invaliditatea copilului

- acordul cooperativului casei in care locuim,

- a vecinilor, ferestrele carora ies la acest loc.

Unde de adresat si ce documente trebuie prezentate?

va multumesc anticipat.

Primaria nu elibereaza astfel de permisiuni pentru spatiile din fata scărilor a blocurilor cu apartamente.

Partajează acest post

Link spre post
zagaziulea

mersi mult pentru raspuns atit de rapid.

inca ceva de mentionat- locul numit este in spatele blocului si nu incurca nimanui. noi acolo tinem masina deja de ani buni. si problema e ca locatarii casei noastre nu au deloc obiectii si nu pretind, nu au obiectii, chiar neavind ei insisi loc- intentionat nu parcheaza, stiind ca avem copil invalid, insa din casele vecine sau oaspetii locatarilor nostri nu stiu si parcheza, astfel des se intimpla ca eu sunt nevoita sa las masina la distante destul de mari. fetita noastra frecventeaza scoala auxiliara si eu zilnic o duc si aduc. in acest caz chiar nu este nici o solutie?

inca o data va multumesc mult.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum