Niurana86

Cum sa treci peste infidelitatea sotului?

Postări Recomandate

Niurana86

Buna.....niciodata nu am crezut ca voi ajunge sa cer sfaturi aici,dar mii greu si uneori simt ca ai nevoie de alte pareri,experiente....deci sint casatorita,am doi copii frumosi din dragoste,dar la moment nu sint fericita deloc....Cu 5 luni in urma am nascut cel 2copil,mai avem un copil de aproape 5ani....acum 2 saptamini am aflat ca sotul ma inseala deja de 4luni...exact de la o luna dupa ce am nascut...e o relatie de durata,sentimente,noi retrairi,nu doar sex....in tot acest rastimp am avut intuitia ca ar putea avea ceva de ascuns,dar nu credeam ca pina la asa nivel...in urma cu citeva luni in urma am observat intimplator ca a pus parola la tel sau,noi niciodata nu ne uitam la celalt in tel,dar cind aveam nevoie spre ex de a face poza sau de folosit skypul celuilalt nu erau probleme...pe saituri de socializare niciodata nu stiam parole si nici nu aveam nevoie,ca prea mare era increderea....pina va zic am observat parola de deblocare a tel si ma pus pe ginduri si evident certurile in casa....el imi zicea ca tel e intimitatea personala...eu ok dar deja apareau si diverse alte motive,precum avea concediu 2luni de zile dar el in fiecare zi era ba chemat la lucru,ba cu pritenii la o bere,ba biliard si tot asa,cu tel mergea si la wc,si sub cap il tinea tocmai....nicidecum nu credeam ca ma inseala....pina acum la sfirsit de august a plecat intro calatorie de 2zile in RO tipa cu colegii de la servici in deplasare....cind a revenit mi-a dat in cap sa merg la masina...ce credeti gasesc carte verde ca a plecat cu masina noastra....mi-a cazut cerul peste cap...evident deodata nu a vrut sa recunoasca,dar i-am pus in fata toate momentele de ceva timp in urma si pina la un sfirsit a recuniscut,.au plecat impreuna cu amanta cu masina noastra inca..inca cum mi-a zis,da am pe altcineva,cu tine nu sint fericit...cadeam de pe picioare la vorbele lui...cu un bebe in brate de 5luni altyl de 4ani mi-am facut bagajele si am plecat la ai mei...evident dupa o zi de gindiri pu el sau pesemne aia (tot casatorita si copil mare deja) sa temut de casatoria ei si au finisat aventura....el de 2 saptamini e pe capul meu cu promisiuni si pocainte....copilul mai mare sufera atit de tare si pu ea m-am impacat o data, dar nu pot trec eu sufleteste de ceea ce a facut,mii greu,imi sta doar aia in minte,sa fi avut o situatie financiara mai buna nu ma impacam,recunosc ca mam impacat si din motivul ca nu am unde merge cu doi copii....traiesc la el...cum sa trec peste asta,el imi zice sa fiu mai simpla,ca toate famiile se inseala si oricum traiesc mai departe...poate si sint eu de moda veche dar daca ar fi fost doar un sex,dar asa o relatie....si inca imediat dupa nastere,eu eram fara nicu un ajutor,si mama si tata la copii...sorry de text lung,dar emotiile care ma coplesec sint mult mai mari....

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rodicaizer

Sunt casatorita de 2,5 ani si avem un bebe minunat de 10 luni

Pt mine sotul era ideal in tot sensul cuvintului...grijuliu, iubitor, atent, cu miini di baci, facea orice si oricind, totul si de toate....pina acuma nudemult pin lam prins cu mita in sac

Am aflat ca a avut o aventura cu o mimda mai mare ca el cu 12 ani, recent divortata care si bani mai ia pt intilniri

Sa intimplat intro seara ca a adormit cu laptopul deschis , iar eu ca o "fumeie" iubitoare am vrut sal sting sa nui incurce sa doarma (dormim separat de cind am nascut), insa cind am tras cu ochiul in comp, el statea pe love.mail de 2 ani aproape. Am citit toate mesajele, iar in unul din ele am gasit ca se scria cu ea, si asa am aflat de aventura lui timpita. In acea noapte nu neam mai culcat si am stat pina la 6 dimineata vorbind si certindune...mai mult eu ii vb decit el, el nu prea stia ce sami spuna, macar ca incerca sa isi ceara scuze, dar ii vb inca si mai urit sik numeam in tot felul

Eram decisa ca dau la divort! Peste o zi, dupa ce am mai discutat cu ai mei, am mai discutat inca o data. Dinsul mi sa jurat ca numai o data a fost la intilnire cu ea, si mai mult in viata nu ma mai inseala si nu ma mai amageste

Sincera sa fiu....nul pot ierta, chiar daca a fost o aventura de o zi sau chiar de o ora...am ramas cu el dindui inca o sansa cu multe conditii puse din partea mea, si cu multe jurate din partea lui.

La drept vorbind, sa fi fost intro stare financiara mai buna si sa fi avut eu unde si cu ce sami ingrijesc bebelusul nu cred ca avea sa mai stau alaturi de el

Orice familie are problemele sale, nu e neaparat sa fie la mijloc a 3 persoana...orice copil are dreptul la o familie MAMA-TATA, si orice om are dreptul la greseala

Acum chiar imi imainez cit iti este de greu si scirba de el ca a procedat ca un magar! Acum tu trebuie sa te gindesti la binele copiilor tai si sa le oferi tot ce este mai bun in lume...chiar si daca va trebui sa pasesti peste orgoliu, stima, demnitate proprie....

In nici un caz nuti pot spune ce e bine si ce nu, dar daca esti sigura ca vei putea trai cu el dupa prostia care a comiso, si daca esti sigura ca el nu va mai face asta niciodata - ai putea sa mai incerci o data sa o iai de la inceput, dar daca nu...ii urez din tot sufletul rabdare si vointa de a merge mai departe ....pt ca nu esti prima sau ultima care va divorta, cu copii mici, greutati financiare....viata e prea frumoasa ca sa o irosim in zadar linga dobitoci ...

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

Oi, fetelor, tare mi se face rau de asa situatii. In cazul autoroarei, o inteleg perfect ca aici nu merge doar de o aventura pe o noapte, de o raznabrazie sau ceva. Aici sunt sentimente intre el si amanta si asta deja e serios. Nu trebuie de trait alaturi de el, eu n-as putea. Oi, fetelor, chiar ma complesesc emotiile negative care mi se creaza in urma cititului, scirbos sa-ti inseli sotia care are grija de copilul tau, care are cel mai mult nevoie de tine si de atentia ta anume in aceasta perioada, cind bebeul e pina la un an, si mama e permanent obosita si cu griji pe cap. Si chiar nu se poate de rabdat??? Chiar nu inteleg ei, in masa...... ca nu e normal sa procedezi asa, sa-ti tradezi asa nu doar sotia, mama copiilor tai dar si copilul. Scirbos.

Autor, nu-l ierta, ai tot dreptul. Dar cel mai bine, lasa-i copii intr-o seara si dute si tu si te distreaza cu cineva. Arata-i ca daca el considera asta ca ceva normal, atunci si tu ai tot dreptul. Pid..r (s-ma scuzati)....

Editat de ircat7

Partajează acest post

Link spre post
Niurana86

Multesc fetelor de raspunsuri,e ft greu sa mergi peste tine doar pu copii si nu numai pu copii doar tin la el,.. sintem de 8 ani impreuna..

Partajează acest post

Link spre post
Niurana86

Pt mine sotul era ideal in tot sensul cuvintului...grijuliu, iubitor, atent, cu miini di baci, facea orice si oricind, totul si de toate....pina acuma nudemult pin lam prins cu mita in sac

Am aflat ca a avut o aventura cu o mimda mai mare ca el cu 12 ani, recent divortata care si bani mai ia pt intilniri

Sa intimplat intro seara ca a adormit cu laptopul deschis , iar eu ca o "fumeie" iubitoare am vrut sal sting sa nui incurce sa doarma (dormim separat de cind am nascut), insa cind am tras cu ochiul in comp, el statea pe love.mail de 2 ani aproape. Am citit toate mesajele, iar in unul din ele am gasit ca se scria cu ea, si asa am aflat de aventura lui timpita. In acea noapte nu neam mai culcat si am stat pina la 6 dimineata vorbind si certindune...mai mult eu ii vb decit el, el nu prea stia ce sami spuna, macar ca incerca sa isi ceara scuze, dar ii vb inca si mai urit sik numeam in tot felul

Eram decisa ca dau la divort! Peste o zi, dupa ce am mai discutat cu ai mei, am mai discutat inca o data. Dinsul mi sa jurat ca numai o data a fost la intilnire cu ea, si mai mult in viata nu ma mai inseala si nu ma mai amageste

Sincera sa fiu....nul pot ierta, chiar daca a fost o aventura de o zi sau chiar de o ora...am ramas cu el dindui inca o sansa cu multe conditii puse din partea mea, si cu multe jurate din partea lui.

La drept vorbind, sa fi fost intro stare financiara mai buna si sa fi avut eu unde si cu ce sami ingrijesc bebelusul nu cred ca avea sa mai stau alaturi de el

Orice familie are problemele sale, nu e neaparat sa fie la mijloc a 3 persoana...orice copil are dreptul la o familie MAMA-TATA, si orice om are dreptul la greseala

Acum chiar imi imainez cit iti este de greu si scirba de el ca a procedat ca un magar! Acum tu trebuie sa te gindesti la binele copiilor tai si sa le oferi tot ce este mai bun in lume...chiar si daca va trebui sa pasesti peste orgoliu, stima, demnitate proprie....

In nici un caz nuti pot spune ce e bine si ce nu, dar daca esti sigura ca vei putea trai cu el dupa prostia care a comiso, si daca esti sigura ca el nu va mai face asta niciodata - ai putea sa mai incerci o data sa o iai de la inceput, dar daca nu...ii urez din tot sufletul rabdare si vointa de a merge mai departe ....pt ca nu esti prima sau ultima care va divorta, cu copii mici, greutati financiare....viata e prea frumoasa ca sa o irosim in zadar linga dobitoci ...

Ma frapat si istoria vvoastra,imi pare rau ca a-ti trecut prin inselare,nustiu chiar is tare idioti barbatii astea dar cred ca si scorpiile care se leaga de barbati casatoriti tot au vina mare....in cazul meu asta tot e mylt mai mare de ani plus ca stia ca abia am nascut...off o urasc tare, si vreau sa-i distrug si ei casatoria,ea acum e bine merci cu sot si copil alaturi,dar eu sufar...sotul imi interzice categiric sa iau legatura cu ea, ea nici macar nu stie ca o cunosc,...

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

Asculta, eu te inteleg ca esti frustrata. Dar nu trebuie sa-i distrugi familia amantei. Ce vina poarta ea? Poate e o femeie nenorocita ca si tine care cauta undeva si ea dragoste si atentie. E ceva firesc. De ce nu s-a legat de unul neinsurat? Pentru ca din pacate, nu toate casatoritele au posibilitatea sa aleaga, cine se nimereste, acela e indiferent e insurat el sau nu. Pina in fine, el decide sa-si insele sotia sau nu, deci el poarta toata vina si responsabilitatea pentru suferintele tale. 

Faptul ca i vei distruge ei familia, ii vei da o posibilitate ei sa caute sprijin in sotul tau si sa-l ademeneasca la ea ca s-o sustina, pentru ca va ramine si ea singura, si atunci nu se stie daca sotul tau nu-si va face bagajele definitiv, sau nu va ascunde ca inca ei se mai vad. Din razbunare nimic bun nu vei obtine. 

Poate si ea are mustrare de constiinta, poate si ea sufera. Tu de unde stii, ca ea e o sterva care nu-i ajunge unul si cauta amanti insuratei cu scopul sa le distruga familia. Cred ca aici nu e cazul.

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

Tu decide, ori in ierti, ori il tradezi si tu ca sa-l pedepsesti, dar rezolvati asta intre voi, in interiorul familiei vostre. Sa nu fost ea, avea sa fie alta, poate mai tinara, poate mai frumoasa si necasatorita, dar tot avea sa fie. Indiferent in ce situatii si cit de seducatoare e femeia, daca sotul vrea na levo, el se va duce, daca isi iubeste sotia atunci va evita privirile spre alte femei. Nu ea a fost Vina ca el s-o uitat in partea ei, ci El s-o uitat in jur si o dat de ea. Atunci El e responsabil pentru toate suferintele si lacrimile tale. Ea tot a cautat atentie si fericire, e greu sa te impotrivesti atunci cind esti lipsita de ceva in familie si cineva, ca sotul tau vine cu propunerea sa te satisfaca. 

Partajează acest post

Link spre post
Niurana86

Asculta, eu te inteleg ca esti frustrata. Dar nu trebuie sa-i distrugi familia amantei. Ce vina poarta ea? Poate e o femeie nenorocita ca si tine care cauta undeva si ea dragoste si atentie. E ceva firesc. De ce nu s-a legat de unul neinsurat? Pentru ca din pacate, nu toate casatoritele au posibilitatea sa aleaga, cine se nimereste, acela e indiferent e insurat el sau nu. Pina in fine, el decide sa-si insele sotia sau nu, deci el poarta toata vina si responsabilitatea pentru suferintele tale.

Faptul ca i vei distruge ei familia, ii vei da o posibilitate ei sa caute sprijin in sotul tau si sa-l ademeneasca la ea ca s-o sustina, pentru ca va ramine si ea singura, si atunci nu se stie daca sotul tau nu-si va face bagajele definitiv, sau nu va ascunde ca inca ei se mai vad. Din razbunare nimic bun nu vei obtine.

Poate si ea are mustrare de constiinta, poate si ea sufera. Tu de unde stii, ca ea e o sterva care nu-i ajunge unul si cauta amanti insuratei cu scopul sa le distruga familia. Cred ca aici nu e cazul.

Merci de incurajari si sfaturi,stiu ca razbunarea nu duce la nimic bun,dar uneori emotiile negative iti umple sufletul si vrei sa te razbuni..dar pe de alta parte ea stiind ca are bebe mic,fiind si ea mama, dar refuzal,de ce mergi mai departe,odata si odata iesea tot la iveala, hai ca sa zicem el era orb ca a intilnit alta persoana, dar ea matura deja 40 ce naiba distrugi o familie care e abia la inceput de cale....nu ii iau apararea sotului nixidecum nu justifica ce a facut el, dar oricum pu mine ea acum e dusmanul nr1

Partajează acest post

Link spre post
olya

Asa-s la noi femeile. Sotul le inseala dar de vina e amanta.

De ce ar trebui ea sa se gandeasca la familia Dvs, dar nu sotul?....El v-a tradat, nu ea, el distruge, nu ea. Dar asa le e comod oamenilor, sa-i invinuiasca pe altii, ca sa nu fie povara atat de grea.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

O sa va zic si eu ca nu face sa va inglodati cu razbunarile.

Clarificati-va cu sotiunea, nu cu ea. Daca in viata lui vor mai aparea vreo zece amante, cu toate o sa va clarificati???

De ce indreptatim mereu niste persoane care nu stiu sa aprecieze si, cel putin, sa stimeze femeia care nu de mult a nascut?

Faptul ca si amanta poarta vina, nu este exclus. Si pina la umra, s-au gasit ei unul pe altul "dupa sac si cirpala".

Stiu ca va doare, va este foarte greu la moment, dar nu merita sa intrati in mizeria lor, lasati-i doar pe ei sa se balaceasca in ea.

Niste cunostinte apropiate sunt  impreuna de vreo 35 de ani. Ea tot se clarifica cu amanta mereu, chiar si a chelfanit-o. Nu a cistigat nimic din asta, doar ani perduti cu regrete, certuri si ura din partea sotului. El si acum "ii scoate ochii" ca cu "aceea" avea sa fie mai fericit. Desigur, el asa crede caci nu a avut acea sansa sa incerce cum avea sa fie cu amanta cind te maninca rutina.

Da, ea a pastrat familia, are copii cu complexe si fiul ei a copiat exact modelul sotului, se comporta exact ca si taica-sau, iar fiica, la fel, are us sot, vai de dinsul... Sa zici ca e o familie frimoasa si fericita? Pe naiba...

Au jucat mereu teatru in public, ca sunt super-puper familie, dar in realitate, e ca si marul cela frumos, dar putred din interior.

Ce-o sa faceti cu sotiunea, va ramine sa decideti... nimeni n-o sa va zica exact cum este mai corect. Dar in privinta amantei, nu va trebuie asa injosire si mizerie.

Ati zis ca sotul nu va permite sa o sunati? De unde stie el despre intentiile dvs? I-ati zic, i-ati facut scandal???

Nu mai faceti asa!!! Pentru ce atita injosire in fata lui? Vreti sa clarificati ceva? Clarificati doar cu el. El nu are 3 anisori, nu e la gradinita ca sa cereti raspuns de la educatoare pentru faptele lui. El e marisor, ar trebui sa se invete sa respunda pentru comportamentul lui urit. Terminati sa-l tratati ca pe un copil iresopnsabil si sa directionati vina spre alta persoana, nu-i dati aceasta prioritate ca nu merita. Cu cit mai mult o sa-l aparati pe el si o sa cautati vina in altii, cu atit mai porceste el se va comporta si o sa-i fie foarte comoda varianta " nu eu is vinovat, ea s-a agatat de mine, dar eu, sarmanul, ce puteam sa fac?"

Partajează acest post

Link spre post
lory88

Of,tare greu e sa ierti asa ceva,dar copilasii merita un viitor bun cu ambii parinti. Dar nu cred ca se poate uita vreodata.

Partajează acest post

Link spre post
katiun4ik

Очень жаль девочки,что вам пришлось через такое пройти,,,что может быть хуже предательства родного человека...Но я не совсем согласна,что вина лежит ТОЛЬКО на муже,,,я не настаиваю,чтобы автор шла разбираться с любовницей,,,но как, можно связаться с женатым мужчиной, тем более зная,что его жена совсем недавно родила маленького и чисто по-женски, мне кажется- это подло. 

Неужели она думает,что найдёт своё счастье рядом с человеком, который так легко может обмануть и предать. 

Partajează acest post

Link spre post
azar

Зато обманутые жены, точно обретут счастье с предавшими мужьями.

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

Ia imaginati-va situatia. O femeie nefericita poate in casnicia proprie se intilneste undeva, cumva, intimplator sau nu cu un barbat pe care-l simpatizeaza si care o curteaza. Ea la inceput ii piermite sa-i tina curte, sa flirteze, pentru ca simte ca are nevoie de asa ceva, si ea se foloseste de acest moment. Pina intr-un final, ei se dau de inteles ca se simpatizeaza reciproc si ar vrea sa continue. Se gindeste in acel moment ea la familia lui, la sotia lui care acuma este tradata? NU, desigur. Ea se gindeste la dinsa, ca e fericita, ca in sfirsit cineva o doreste, ii face complimente. Si mai putin ii pasa ei de o nascut sotia amantului sau nu, ea nu intra in detalii despre viata lor intima, si nici amantul nu prea divulga ce si cum la el in familie se petrece. 

Autor, imagineaza-ti ca dupa ani buni de casnicie, traind alaturi de "iubitul" sots, un barbat strain iti va atrage atentia, si tu te vei indragosti, nu stii, nu zi niciodata nu, si te vei lasa dusa de val, pentru ca vreai sa simti si tu ce inseamna ca cineva sa te doreasca, iubeasca, pentru ca demult nu ai simtit acest lucru. Si? O sa te gindesti la sotia lui? Sau o sa te gindesti in acel moment de fericire la tine?

Partajează acest post

Link spre post
katiun4ik

Зато обманутые жены, точно обретут счастье с предавшими мужьями.

Нет,моя позиция-это развод...а там уже с кем хочет,пусть с тем счастья и ищет))

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Va fi amanta fericita sau nu, asta e a doua intrebare. Nimeni nimic nu poate garanta 100%. 

Situatii sunt diferite, uneori, e mai bine sa te desparti si sa-i lasi sa traiasca in voia lor, iar tu, mai apoi, sa-ti gasesti un partener pe care il meriti. Alteori, merita de iertat sau de dat o a doua sansa.

Insa, sunt ferm convinsa ca, clarificarea situatiei cu amanta, nu da decit injosire. Sunt persoane care scuipa pe tot, lor le este importanta satisfactia personala, ele traiesc cu ziua de azi si nu se gindesc in perspectiva sau ca sotia sufera si are copii. Exista si oameni fara empatie,  de ce ne miram asa? Suntem toti diferiti.

Cineva se teme de blesteme sau de lacrimile sotiei si nu trece de limita, altcineva nu se uita la asta si ii este "floare la ureche" de alti.

Partajează acest post

Link spre post
azar

Вот я надписи на лбу- я женат- не видела.

Чаще мужчины сами заигрывают, начинают отношения,и только позже узнают что женат.

Но женам легче считать,что мужей совратили подлые любовницы,силой изнасиловали, и неоднократно.

Бедные мужчины просто не могли отбиться.

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

Da poate Ea s-o gindit ca nimeni n-o sa afle de aventura lor, si deci nimeni nu va avea de suferit. Acuma ea singura ii pedepsita, pentru ca sotul autoarei a tradat-o si pe ea divulgind secretul lor, si acuma risca sa-si distruga si ea familia. Crezi ca doarme linistit si-si aduce aminte cu placere de aventura pe care a avut-o. Mie imi pare ca ea e pe nervi si stres acuma ca se asteapta la ce e mai rau, asta daca mai tine la familia ei.

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

Va fi amanta fericita sau nu, asta e a doua intrebare. Nimeni nimic nu poate garanta 100%. 

Fericirea dintr-o aventura nu e vesnica, e o satisfactie pe o perioada. Dar citeodata si de asta ai nevoie, de o descarcare emotionala, si nu te gindesti de ce va urma, dar cum te simti la moment. 

Partajează acest post

Link spre post
katiun4ik

А нафиг сохранять такую семью? Если она уже пошла на такой шаг,как измена,,, чего ей бояться? 

Partajează acest post

Link spre post
azar

Дамы,не бросают мужей с молдавским менталитетом, могут на время уйти,но если муж не будет возвращать,то быстренько сами возвращаются,и еще борются с любовницей за мужчину.

Вы на темы на форуме посмотрите.

Уходят мужчины к другим,наши женщины в 90% прощают измены,продолжают жить,и рожают детей.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Fericirea dintr-o aventura nu e vesnica, e o satisfactie pe o perioada. Dar citeodata si de asta ai nevoie, de o descarcare emotionala, si nu te gindesti de ce va urma, dar cum te simti la moment. 

Mmm... Nu stiu. Eu am vazut si alte rezultate.

Adica, am vazut si amanti care mai apoi au devenit familie si sunt fericiti. Eu acum nu indreptatesc inselaciunea, doar vreau sa zic ca situatii sunt diferite.

Nu intodeauna are sens de "scermut" pentru a mentine ceva...

Partajează acest post

Link spre post
azar

У меня знакомая пара,муж гуляет года 2 с разными,она его ловит,возвращает домой,забеременела третим, врачи были против,у нее проблемы с здоровьем, но ведь надо удержать.

Лет 5 тому назад с пеной у рта советовала таких бросать.

она ведь и подумать не могла что муж начнет гулять после 10 лет брака.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Eu as zice ca femeile cu mentalitatea moldoveneasca nu ii lasa pe barbati sa plece:)

Din pacate, motive sunt multe, dar momentul cel mai important e ca femeia noastra nu este desinestatatoare. Pe noi de mici ne invata sa fim in spatele sotului.

Nu-ti place ceva? Ei, dapu cum dragu mamei sau a tatei ai vrut, asa e viata, tre de rabdat.

Iata, rabdarea asta aiurita, dependenta financiara (in multe cazuri) si neprotejarea femeiii care ramine cu copil - iata asta si face femeile noastre sa alerge dupa "scumpii" lor.

Unde in MD este acordat sprijin femeii? Sint citeva organizatii, dar... ajuta ele sa puna femeia pe picioare, sa i se ofere mai apoi serviciu, sa i se acorde consultatia psihologului, gradinita gratis?

Poate este, dar eu cit am locuit la Chisinau, nu am auzit nicio femeie careia sa-i fi fost acordat asa ajutor.

Desigur, lui ii este usor dupa divort. El este flacau, alimente nu plateste (cu totii stim cum unii se eschiveaza de la plati), el are serviciu, el nimic nu trebuie sa ia de la inceput. Pe cind femeii, ei ii este foarte greu, cu "codite" dupa ea, tre sa le reuseasca pe toate.

Iata de asta, fetele de mici trebuiesc crescute ca personalitati, nu ca "aplicatie" aditionlala in viata barbatului. Si cind ii vine in cap unei adolescente ca vrea sa se marite in loc sa faca studii, de o convins inversul, dar nu de batut din palme ca scumpa fiica se marita si degraba vor fi nepoti.

La noi a fost mereu cultul maritatului, nascututlui si slavirii sotului.

Nu te-ai maritat - "vai-vai-vai"

N-ai copii - "sfirsitul lumii"

N-ai profesie, n-ai studii, esti cirpa de podele - "super, iata asta e sotie ideala"

In Ca, am fost mirata sa vad multe femei singure. Discutam cu o persoana si de unde pina unde, am ajuns noi la acest subiect "singuratate" bla-bla-bla. Ele nu se tem sa ramina singure, ele-s foarte desinestatatoare, iar daca au copil, pai fostul sot participa in educatia lui, petrece timpul liber, il ia in vacante sau daca mamei ii trebuie undeva sa plece, ea liber il suna pe fostul sot si acela vine si sta cu copilul sau il ia la el sa stea citeva zile pina mama clarifica problemele.

Ei... ce sa mai vorbim, cite teme au fost pe forum si pe toate le citesti de parca sunt copiate si postate. Toate cu acelasi inceput si sfirsit...

Editat de Fericire

Partajează acest post

Link spre post
azar

Когда женщины себя уважают, то и мужчины так относятся.

Я не слышу столько измен за границей,как в МД, так как знают что не простят в большинстве случаев.

В Молдове мужчины знают,что жена не уйдет,почему не погулять.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum