Rodicaizer

Ati ierta inselaciunea sotului?

Postări Recomandate

Rodicaizer

buna ziua! sunt in casnicie 2,5 ani , cu sotul ne cunoastem de aproape 5 ani, avem un copil minune de 10 luni!

de cind sa nascut bebe sotul dormea in alta odaie pt ca sa se poata odihni noaptea ca dimineata pleca la servici.

nu sunteum chiar pereche ideala, mai apar si certuri , dar repede ne linistim si ne impacam.

Nudemult am observat ca el ceva ascunde, de fiecare data intrind in odaia unde el doarme el fuga fuga stingea ceva pagini net la laptop. Am incercat sa ma uit in istoria brauzerului, dar nimic....insa sentimentul ca ascunde ceva nu ma lasa in pace, dar miam zis ca totul va fi la timpul lui si daca e ceva la mijloc se va afla mai devreme sau mai tirziu.

Intro buna seara dupa o partida de amor, niam spus unul la altl noapte buna si niam dus sa ne culcam in odai diferite. Eu nu am putut adormi si am iesit pin la bucatarie sa beau apa. Vazind ca in odaie este lumina calculatorului, am intra...el dormea...iar eu ca o sotie exemplara am vrut sai sting calculatorl, iar acolo era deschis de pe reim incognito profilul lui de pe un site love.mail ... am luat incet laptopul si mam dus cu el in bucatarie...am stat mai bine de 2 ore si am citit multe mesaje interesante cu multe femei diferite....insa printre toate am gasit o discutie cea mai interesanta. Din dialog sa inteles clar ca sau vazut . Chiar in clipa ceea mi sa surpat pamintul de sub picioare, insa mam incurajat, mam linistit si mam dus la el sa lamurim lucrurile. Dinsul a spus ca nu ma inselat niciodata, ca ea doar ia masturbat si atit. (pt mine si asta e o inselaciune). Insa nu ma lasa ideea ca ar fi ceva mai mult pt ca el a intrebato cind ultima data a fost la un control ginecologic si daca lui iar fi nevoie sa treaca si el (dinsa ia raspuns ca nu are rost , ca e "curata"). Cin iam spus sami dea vrio explicatie - el a spus ca e o intrebare si doar atit.EU NUL CRED NICI IN RUPTUL CAPULUI!!

Acuma nu vreau nici sal vad si nici sa aud.

Idee nu am ce sa fac, si cu atit mai mult nu pot sal il iert pina cind....

Ce ati face voi aaflinduva in asa situatie similara cu a mea??

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
kisitoka

Credca asta e cel mai strasnic intr-o relatie, si cel mai trist. Mai ales cind este un copil mic la mijloc! 
Nu credca ca intrebarea daca ar trebui ca el sa treaca controlul, a fost pur si simplu intrebare. Cu parere de rau :( . Eu nu as ierta. Desigur el va spune ca nu a inselat de frica sa va piarda, dar si asa totul este clar. 
Din alta parte poate el se va schimba (chiar daca va inselat), poate va intelege ca a gresit si poate pierde totul din cauza unei prostii, poate va fi un tata bun.
Mult curaj in continuare. Acuma cea mai mare bucurie e copilasul , el va va ajuta sa treceti peste toate. Tot ce se face se face spre bine. Poate va asteapta ceva mai bun in viata.
Unii spun ca copilul e de vina ca sotii nu au timp unul pentru altul si din cauza aceasta unii ajung pina la divort. Dar adevarul este ca copiii permit ca casnicia sa fie mai trainica, sa-i controleze pe soti cit de tare se iubesc si sunt gata sa treaca peste greutati.

Partajează acest post

Link spre post
Rodicaizer

Credca asta e cel mai strasnic intr-o relatie, si cel mai trist. Mai ales cind este un copil mic la mijloc! 

Nu credca ca intrebarea daca ar trebui ca el sa treaca controlul, a fost pur si simplu intrebare. Cu parere de rau :( . Eu nu as ierta. Desigur el va spune ca nu a inselat de frica sa va piarda, dar si asa totul este clar. 

Din alta parte poate el se va schimba (chiar daca va inselat), poate va intelege ca a gresit si poate pierde totul din cauza unei prostii, poate va fi un tata bun.

Mult curaj in continuare. Acuma cea mai mare bucurie e copilasul , el va va ajuta sa treceti peste toate. Tot ce se face se face spre bine. Poate va asteapta ceva mai bun in viata.

Unii spun ca copilul e de vina ca sotii nu au timp unul pentru altul si din cauza aceasta unii ajung pina la divort. Dar adevarul este ca copiii permit ca casnicia sa fie mai trainica, sa-i controleze pe soti cit de tare se iubesc si sunt gata sa treaca peste greutati.

am impresia daca nu o sa divortez o sa ii aduc aminte toata viata, si oricind nu mas uita la el o sa ma uit cu scirba in suflet

Sora spune ca daca as gasi in mine putere sa il iert si sa ii dau vrio sansa ca sa "corecteze" prostia care a facuto, ar fi bine in primul rind pt copilul nostru care are nevoie de familie MAMA-TATA....insa la moment am numai una in gind-mii scirba si sa ma uit la el nu inca sa spun cuiva ca EL e sotul meu...mii rusine si mii ciuda ca am ajuns sa fiu injosita in asa mod cu atit mai mult ca nu iam refuzat in nimic in plan intim...orce idee a fost realizata cu placere....iar acuma....(((((((((((

Partajează acest post

Link spre post
Seemoon

Sunt o fire mai dura la caracter si ma tin dupa motto-ul : "Ce-i al meu, doar mie imi apartine" si scriu raspicat ca nu as ierta ca sotul sa ma minta, sa ma prosteasca, nici macar cu o conversatie de genul de mai sus. Daca s-a ajuns la asa gen de discutii cu o persoana via Internet, atunci sau ati avut probleme in casnicie la moment si sotul din furie a "facut-o"; sau poate el este genul caruia ii place sa "flirteze" online cu necunoscute si asa ii pare viata mai frumoasa.

Daca nu doresti sa-l parasiti imediat si ii mai acorzi o sansa, atunci trebuie sa fii cu ochii pe el, pentru ca posibil sa revina pe drumul cel drept sau  - nesupravegheat - poate sa continue aceste jocuri murdare in continuare.

Partajează acest post

Link spre post
niusea

Cind am inceput sa ma intilnesc cu sotul meu,am observat si eu acest site si plus altele...,eram la inceput si  credeam atunci ca se va obisnui  cu relatiea care  o avem si o sa se termine.Dar  dupa  o perioada  am inceput sa intru prin site ,mail,sa vad  care este situatia...si  iar  vazusem ca  ceva intrteba  pe cinva  nr,de tel. fete  bla bla,SMs de  astea pompoase nu am  vazut.Si i-am zis daca imi umbli cu chestii dea astea ne spunem :la revedere...am avut si o leaca de cearta ,precum ca :ce  mi-am virit nasul in site straine....la care  i-am raspuns,eu nu te controlez pe tine..eu pur si simplu  nu-mi doresc sa traiesc ,sa ingrijesc ,sa imbratisez sau sa iubesc o persoana care  nu merita....A trecut  timp dar  toate site sunt deschise nu ne ascunde parole si nici nu simt acest lukru .

daca sincer nu stiu ce as face, mai ales acum cind sunt cu 2 copii mici si casa e a sotului..dar cel mai precis ca nu  as putea sa traiesc...nu as putea sa-l mai acuprind sa  mai impart viata cu el....DAca ai posibilitate pleaca fai o lectie......barbatii de acestea  mai gasesti...Eu cred ca daca se incepe cu ascunderi chestii din astea...mai inteleg  ca poate a vrut o discutie virtuala...sa mai dat in slabiciuni..dar inca  umbla cu masturbatul pe  la femei ...dalan dracu.

Partajează acest post

Link spre post
maricadona

Desigur ca este complicata si dureroasa situatia. Nu am experienta mare pentru a da un sfat. Dar eu cred ca sa ierti sau nu aici depinde de 2 lucruri: 1. depinde de relatia voastra, daca merita sa continuati. Dvs il cunosteti mai bine ce fel de sot, tata este... daca exista dragoste si respect( desigur ca acum nu puteti intelege) si 2. Depinde de dumneavoastra daca il puteti ierta, daca o sa il puteti accepta ca mai inainte si sa nu ii reprosati toata viata despre greseala care a comis-o. Si pe viitor daca iertati nu cred ca este bine sa dormiti in odai separate(chiar daca el pleaca la serviciu a doua zi dimineata), deoarece toate responsabilitatile trebuie indurate de ambii, dvs doar tot lucrati a doua zi, toata ziua si la fel obositi.

Mi se pare ca femeile noastre menajeaza prea mult barbatii, si uneori chiar se comporta cu ei ca si cu niste copii mici.

Eu la fel nustiu daca as fi in stare sa iert.

Partajează acest post

Link spre post
azar

Я лично не верю что была мастурбация только.

Тогда он бы не спрашивал про анализы.

Partajează acest post

Link spre post
Moretta

Ce ati face voi aaflinduva in asa situatie similara cu a mea??

i-asi stringe terfele si l-as tremete-la la mama dracului din casa

+ m-as duce sa fac un control si eu

cine stie ce buchet poate a adus  acasa de la tirfà.

Partajează acest post

Link spre post
azar

Он и дурак ко всему,мало того что можно подцепить заразу,дамочка может забеременеть...

Partajează acest post

Link spre post
Rodicaizer

Он и дурак ко всему,мало того что можно подцепить заразу,дамочка может забеременеть...

Etoi madam slegka za 40 , razvedena s dvumea ditimi, zakon4ila med. I tipa provereaetsa v kajdii meseats.

Partajează acest post

Link spre post
Prascovia

Мое мнение,если муж расскаивается стоит дать ему второй шанс. Подождите немного,не рубите с плеча.Уйти всегда успеете.

Partajează acest post

Link spre post
Vikashi

Pe motanul meu lam alungat din casa fiind intro situatie identica cu a dumneavoastra,dar casa este a mea,copilul merge la gradinita.am un servici stabil desi e slab platit .acum ne intilnim pentru treburile coplilului,e greu la inceput de cale ,mai ales cind esti deprinsa in pereche.fii puternica si rationala gindeste nu cu inima ci cu capul daca esti in concediul de maternitate 

Partajează acest post

Link spre post
azar

Пишите на румынском, я все понимаю.

Зачем ему баба за 40 с двумя детьми?

Вы ведь моложе.

После этого он еще чтоб заикнулся, что не высыпается, ре мешает...

Видно,что чересчур отдохнувший, ребенка на ночь ему,пусть нянчит, а не баб ищет.

Partajează acest post

Link spre post
tiulipan

Аня, у моей знакомой есть любовник молодой

ей за 40 и у неё 2 детей

так что всё возможно

Partajează acest post

Link spre post
azar

То что это есть,я не сомневаюсь)

Зачем мужу автора такая?

Partajează acest post

Link spre post
tiulipan

:)

Partajează acest post

Link spre post
Rodicaizer

Пишите на румынском, я все понимаю.

Зачем ему баба за 40 с двумя детьми?

Вы ведь моложе.

После этого он еще чтоб заикнулся, что не высыпается, ре мешает...

Видно,что чересчур отдохнувший, ребенка на ночь ему,пусть нянчит, а не баб ищет.

Luia ii plac старые но молодые , care au grija de ele si tot asa mai departe

Nu neg, dupa nastere figura mea nu e de model dar nici de balena

Eu am 26 de ani

Partajează acest post

Link spre post
jagoda

Rodica, eu l-as lepada.

Partajează acest post

Link spre post
Moretta

вот как-то мало вериться в такие басни... 2 взрослых человека, наедине, ничем таким страшным не занимаются, просто он сидит, а она его "причиндал" в руках теребит....потом он с чистой совестью едет домой к жене и ребёнку?

в раскаяния не верю...простить не смогла бы
выкинула бы вещи на порог и пусть сваливает - помойным козлам, в нормальной семье не место.

Partajează acest post

Link spre post
krestik

А вы с мужем сексом занимаетесь часто? И спать раздельно не есть хорошо. А вообще легче со стороны писать разошлась бы или нет на вашем месте , ситуации в целом вещей никто не знает . Любит ли вас , как с ребенком себя ведет , а вдруг папа самый лучший , помогает ли вам, уважает ли, и боится вас потерять . Если всех этих плюсов больше , то наверное стоит подумать . Сейчас мужики такие вокруг , пока найдешь нормального, хотя хз

Partajează acest post

Link spre post
jagoda

А вы с мужем сексом занимаетесь часто? И спать раздельно не есть хорошо. А вообще легче со стороны писать разошлась бы или нет на вашем месте , ситуации в целом вещей никто не знает . Любит ли вас , как с ребенком себя ведет , а вдруг папа самый лучший , помогает ли вам, уважает ли, и боится вас потерять . Если всех этих плюсов больше , то наверное стоит подумать . Сейчас мужики такие вокруг , пока найдешь нормального, хотя хз

Кристина, вот именно что нормального

а этот разве нормальный?

Partajează acest post

Link spre post
krestik

Я может не совсем язык поняла , кроме как переписывался , что он еще делал?

Partajează acest post

Link spre post
krestik

Просто чужая семья -потемки

Partajează acest post

Link spre post
azar

Автор прочитала в переписке,как муж спрашивал,чистая ли она,сдавала ли анализы,может ему провериться надо.

Полюбовница ответила что в каждый месяц проверяется,типа,пусть не беспокоится.

Муж автору сказал,что она ему только мастурбировала, а настоящего секса не было)

Partajează acest post

Link spre post
Rodicaizer

Sexom redko zanemaemsea, po pri4ine - ea ustal, ea poidu leagu i tak dalee

V tom to i delo 4to papka on otmennii, mojet i po domu pomo4, govorit 4to liubit , a posle etogo skazal 4to ne videt budu6ego bez nas, i tipa emu protivna ot samovo sebea 4to on sdelal i raskaivaetsa si prosit prostiti 4to mol v poslednii raz i boli6e ni4ego i nikogda....

No ea ne silino veriu...takova moea natura (((

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum