ElenaBJ

Gheorghe Cașu. Lagmar Impex

Postări Recomandate

ElenaBJ

Bună. Am creat acest topic, deoarece cel dedicat companiei este foarte mare.

Cine urmărește acest complex, împărtășiti-vă impresiile.

Eu am sunat la companie și mi s-a explicat că planul tarifar variază de la etaj, la etaj, deci etajul 3 - 530 euro, 4- 520, 5-510...și tot așa cu fiecare etaj se scad 10 euro. 

La fel, daca dai o suma mai mare de bani din prima tranșă -  poți negocia o reducere. Altcineva are ceva noutăți? Care este reputația firmei?

Editat de ElenaBJ

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ElenaBJ

Deja mi-am ales aici apartament, vreau sa va spun ca se fac si reduceri. Noi la achitarea 70% - primit 20 de euro reducere la m2.

Partajează acest post

Link spre post
duselu

Buna, dar in ce bloc ati luat daca nui secret si ce etaj?

Noua la achitarea a 50% am primit o reducere de 10 euro la m2.

Acuma numai ramine se avem rabdare si sa speram ca totul va fi bine, si desigur sa achitam.

Partajează acest post

Link spre post
ElenaBJ

In blocul A, et. 4. Daaaa, rabdare trebuie multa, multa.

Partajează acest post

Link spre post
duselu

Atunci vom fi vecini, noi tot blocul A numai ca etajul 5.

Partajează acest post

Link spre post
ElenaBJ

Foarte bine :) incintata de cunostinta

Partajează acest post

Link spre post
duselu

La fel imi pare bine!!!!

Partajează acest post

Link spre post
nico19

Bună. Am creat acest topic, deoarece cel dedicat companiei este foarte mare.

Cine urmărește acest complex, împărtășiti-vă impresiile.

Eu am sunat la companie și mi s-a explicat că planul tarifar variază de la etaj, la etaj, deci etajul 3 - 530 euro, 4- 520, 5-510...și tot așa cu fiecare etaj se scad 10 euro. 

La fel, daca dai o suma mai mare de bani din prima tranșă -  poți negocia o reducere. Altcineva are ceva noutăți? Care este reputația firmei?

Buna! ma bucur ca a aparut ceva si informatie despre Gheorgre Casu.Noi suntem  in Bloc. C etajul 4                                           Cu Doamne aujuta.............................

Partajează acest post

Link spre post
ElenaBJ

Tinem pumnii si sa auzim doar vesti bune ))

Apropo si noi am dorit foarte mult in blocul C, dar nu am gasit planificare cu balcon. Felicitari, veti avea o priveliste frumoasa.

Partajează acest post

Link spre post
nico19

Tinem pumnii si sa auzim doar vesti bune ))

Apropo si noi am dorit foarte mult in blocul C, dar nu am gasit planificare cu balcon. Felicitari, veti avea o priveliste frumoasa.

noi am vrut la etaj. 7 dar era deja vindut , asaca am reusit ultimul cu  balcon mare sa-l luam,e mai scump da ca si etaj e mai bun.Intradevar practic toate apartam. cu balcoane mai mare erau vindute .

Partajează acest post

Link spre post
ElenaBJ

Da.... Mai rau cu balcoanele. Noi am ales apartamentul mai mult in functie de balcon )))) la fel mai scump, ptca doar la primele 4 era asa balcon. Apropo, nu stiam ca si la bloc c erau apartamente cu balcon mare. Va fi asa o priveliste frumoasa. Citi m2 are balconul?

Editat de ElenaBJ

Partajează acest post

Link spre post
nico19

Da.... Mai rau cu balcoanele. Noi am ales apartamentul mai mult in functie de balcon )))) la fel mai scump, ptca doar la primele 4 era asa balcon. Apropo, nu stiam ca si la bloc c erau apartamente cu balcon mare. Va fi asa o priveliste frumoasa. Citi m2 are balconul?

La bloc.C un etaj balconu e de 2 metri si urmatorul etaj de aproape 6 m, de exemp.la 1 etaj balconul vine de 2 metri si tot acelasi apartament etaj 2 balc. era de aproape 6 m si tot asa pina sus se rinduiau unu mic altu mare asta la apartamentele cu 3 odai .                                                                                                                                Fapui ca balconu de 6 m

e in ograda casei,in partea ceilalta balconu e de aproape 3 metri e mai mic ((((((((((  

Partajează acest post

Link spre post
ElenaBJ

Aaa, la apartamentele cu 3 odai. Noi de cele cu 2 odai ne-am interesat. La noi balconul e foarte mare, mini terasa, de 8 m2. Partea rea e ca e spre ograda, nu avem priveliste, la fel, rau e ca balconul e descoperit. Insa... Planificarea e ok si etajul.

Partajează acest post

Link spre post
duselu

Vad ca nimeni nu sa mai alaturat, suntem pinza ce numai trei.

Vroiam sa va intreb, cind ati incheiat contractul, ati ales sa achitati trimestrial?

Ati achitat prima rata trimestriala sau inca nu, eu am inteles ca un trimestru se socoate din luna in care am achit prima data, adica prima rata am achit in august, inseamna ca deja in noiembrie trebuie sa achitam. Corect am inteles?

Editat de duselu

Partajează acest post

Link spre post
ElenaBJ

Cred că acest lucru îl stapiliți individual cu firma, dar și în funcție de prima rată. Spre exemplu noi am achitat prima rată 70%, respectiv, am convenit să achităm câte 10% după fiecare 10 luni. Logic ar fi ca trimetstrial să fie după 3 luni de la ultima plată.

Partajează acest post

Link spre post
nico19

noi odata in 6 luni achitam ............

Partajează acest post

Link spre post
nico19

Vad ca nimeni nu sa mai alaturat, suntem pinza ce numai trei.

Vroiam sa va intreb, cind ati incheiat contractul, ati ales sa achitati trimestrial?

Ati achitat prima rata trimestriala sau inca nu, eu am inteles ca un trimestru se socoate din luna in care am achit prima data, adica prima rata am achit in august, inseamna ca deja in noiembrie trebuie sa achitam. Corect am inteles?

nu sa alaturat nimeni  dar pe LAGMAR.md deja in jur de 200 + ,- de apartamente sunt vindute din 450 , asta la inceputu constructie nu e rau deloc.................mai ales in timpul asta de criza  lumea are incredere in LAGMAR, noi cind am fost pe cantier era doar o groapa imensa

Partajează acest post

Link spre post
ElenaBJ

Da, corect. Eu pina a ma decide sa investesc in acest complex am analizat toata piata si am fost la toate firmele posibile, am citit contracte. Din punctul meu de vedere sunt cei mai siguri, la categoria preturilor accesibile. Un singur lucru e un pic deranjat: infrastructura.

Partajează acest post

Link spre post
nico19

Da, corect. Eu pina a ma decide sa investesc in acest complex am analizat toata piata si am fost la toate firmele posibile, am citit contracte. Din punctul meu de vedere sunt cei mai siguri, la categoria preturilor accesibile. Un singur lucru e un pic deranjat: infrastructura.

noi anume pentru linistea de acolo am ales :),doream ceva intr-o zona linistita dar si la citeva minute de centru............daca nu ma gresesc e statia microbusului 191 nu departe

Partajează acest post

Link spre post
ElenaBJ

Da, aproape, doar ca circula toata malina mica pina a iesi spre centru. E comod cu masina, inda la fel trebuie de inconjurat ptca din cite am inteles noi niste functionari cu case pe pamint din apropiere au inchis drumul spre care se poate de iesit la Inculet

Partajează acest post

Link spre post
ollikk

девочки тоже интересует этот объект, а где-то есть карта где точно находится он на этой улице? и до Асаки далеко пешим?

Partajează acest post

Link spre post
duselu

Cu privire la infrastructura, am inteles ca la final vor face un drum care va fi direct spre pticica, in rest si mie imi pare un loc linistit, mai departe de aglomeratie.

Partajează acest post

Link spre post
nico19

девочки тоже интересует этот объект, а где-то есть карта где точно находится он на этой улице? и до Асаки далеко пеши

ii chiar linga caminele studentesti ale USM,este si blocul de studii USM ,constructia e chiar in  locul unde era cantina studentiasca,peste drum este si Spitalul Feroviar 

Partajează acest post

Link spre post
ElenaBJ

Cu privire la infrastructura, am inteles ca la final vor face un drum care va fi direct spre pticica, in rest si mie imi pare un loc linistit, mai departe de aglomeratie.

Straniu, eu am inteles ca nu este posibil de facut drum, deoarece acolo drumul este inchis. Cel putin noua la oficiiu asa ni s-a spus.

девочки тоже интересует этот объект, а где-то есть карта где точно находится он на этой улице? и до Асаки далеко пешим?

Pina la Asachi pe jos faci în jur de 10 min, cam așa. Doar că drumul e cam abrupt și e mai complicat de făcut traseul ăsta pe jos de fiecare dată. :) 

Partajează acest post

Link spre post
Lilliput

Salutări tuturor!

Am investit şi noi într-un apartament din blocul C1.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum