Alibuj

Incapere auxiliara

Postări Recomandate

Alibuj

Buna Dnl Grigore.locuiesc la bloc,5 et.mai bine de 15 ani nu se foloseste toata casa de sistemul de evacuare a gunoiului.la etajul 1, este ,,debaraua"care o foloseste familia noastra ca depozit,cred ca Mai bine de 10. As vrea sa stiu daca e posibil de privatizat aceasta incapere din casa si care ar fi procedura? Unde ne adresam? Ce acte etc. Mentionez ca acolo se depozita gunoiul si la moment Mai este si bucata din tot sistemul de evacuare.multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna Dnl Grigore.locuiesc la bloc,5 et.mai bine de 15 ani nu se foloseste toata casa de sistemul de evacuare a gunoiului.la etajul 1, este ,,debaraua"care o foloseste familia noastra ca depozit,cred ca Mai bine de 10. As vrea sa stiu daca e posibil de privatizat aceasta incapere din casa si care ar fi procedura? Unde ne adresam? Ce acte etc. Mentionez ca acolo se depozita gunoiul si la moment Mai este si bucata din tot sistemul de evacuare.multumesc anticipat.

In primul rind acest spatiu este in folosinta comuna (drept de proprietate comuna a locatarilor blocului de locuit) prin urmare nu va fi posibil de privatizat.

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
artemina

Добрый вечер, а подскажите пожалуйста если мы живем на последнем этаже возможно ли приватизировать чердак или взять в аренду? Спасибо

Partajează acest post

Link spre post
artemina

Добрый вечер, а подскажите пожалуйста если мы живем на последнем этаже возможно ли приватизировать чердак или взять в аренду? Спасибо

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Для этого нужно согласие всех жильцов дома и асоциации(APLP, IMGFL).

Partajează acest post

Link spre post
artemina

Для этого нужно согласие всех жильцов дома и асоциации(APLP, IMGFL).

a не подскажите где это указано, в каких нормативных актах?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum