Bebitza

Eliminări după transfer

Postări Recomandate

Bebitza

Bună fetelor! Sunt în a 6-a zi după transfer, eliminările rozalii , sangvinolente sunt normale?

Cine a mai avut asa ceva,sunt normale?

Expuneți -va parerea va rog.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
goldenlady

Dar in ce cantitate sint aceste eliminari? Am inteles din postarea a altor fete de pe forum ca pete pe slip sint normale. Tie ca atare cind trebuie sa vina ciclu? poate asta e nidarea, sper sa fie bine Dumnezeu e mare. Succese !!!!

Editat de goldenlady

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

Dar in ce cantitate sint aceste eliminari? Am inteles din postarea a altor fete de pe forum ca pete pe slip sint normale. Tie ca atare cind trebuie sa vina ciclu? poate asta e nidarea, sper sa fie bine Dumnezeu e mare. Succese !!!!

Mulțumesc! Să ne ajute Dumnezeu! Au fost 2-3 picături la ora 18:00, apoi alte picaturi la 20:00 si la 23:00 iarăși,adică nu in cantitate mare dar mai des...

La mine peste 7 zile, adica pe 17/08, astăzi e numai 10.

Cam imi fac griji, dar am citit ca e si de bine!

Sper să fie totul bine!

Editat de Bebitza

Partajează acest post

Link spre post
GIS

Bebitza, și eu am avut eliminati cafenii neînsemnate la a 9-ua zi de la transfer, dar numai odată.

Tu ai ceva simptome? 

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

Bebitza, și eu am avut eliminati cafenii neînsemnate la a 9-ua zi de la transfer, dar numai odată.

Tu ai ceva simptome?

Gisele, respirație îngreunată ( medicul zice că e semn bun), ieri burta a fost mărită, sânii când sunt dureroși, cand nu... dar sunt măriți, apar câteodată grețuri și o sensibilitate mărită la mirosuri uneori.

Și încă un detaliu, în prima zi după transfer am vomitat...

La tine cum e?

Editat de Bebitza

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

Gis, respirație îngreunată ( medicul zice că e semn bun), ieri burta a fost mărită, sânii când sunt dureroși, cand nu... dar sunt măriți, apar câteodată grețuri și o sensibilitate mărită la mirosuri uneori.

Și încă un detaliu, în prima zi după transfer am vomitat...

La tine cum e?

Partajează acest post

Link spre post
GIS

La mine sînii sunt măriți și puțin dureroși, mirosul este mai accentuat, burta se mărește puțin, mai mult seara și am durere în partea de jos a burtei, ca înainte de ciclu. Eu mai am 2 zile pînă la test. 

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

La mine sînii sunt măriți și puțin dureroși, mirosul este mai accentuat, burta se mărește puțin, mai mult seara și am durere în partea de jos a burtei, ca înainte de ciclu. Eu mai am 2 zile pînă la test.

La mine exact așa a fost aseară, burta mărită si discomfort ca înainte de ciclu.

Îți doresc multă-multă baftă! Îți țin pumnii!!!

Partajează acest post

Link spre post
GIS

Mulțumesc!!!

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

Gis, ai dat analiza hcg, ce rezultate ai?

Partajează acest post

Link spre post
GIS

hcg=469

Partajează acest post

Link spre post
iepurashu

Felicitari Bebitza si GIS!!! Spuneti-mi, va rog ambele, ati respectat vre-un regim special dupa transfer? ati luat concediu sau foaie de boala dupa? ati stat culcate mai mult? s-a primit din prima?

mersi fetelor!

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

hcg=469

Supeeeer! Felicitări! Aveți grijă de voi.

Eu am dat mai devreme atunci când am inceput sa am eliminari, era 44, dar testul de 2 zile arată negativ, așa ca azi am hotărât sa mai dam o dată... știu ca e devreme, dar...vreau să știu mai devreme ce se întâmplă în organismul meu)))

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

Felicitari Bebitza si GIS!!! Spuneti-mi, va rog ambele, ati respectat vre-un regim special dupa transfer? ati luat concediu sau foaie de boala dupa? ati stat culcate mai mult? s-a primit din prima?

mersi fetelor!

Iepurasu Mulțumesc! eu sunt la a doua încercare prima am mers pe ciclu natural, medicul de la început mi-a zis că șansele sunt mai mici ca in stimulare, (undeva 10% doar dacă am înțeles corect), din prima încercare au transferat 2 embrioni. Nu prea am respectat regimul, multe lucruri nu le-am știut, ca de exemplu cum sa introduc corect Utrogestan,nici medicul nu mi-a zis,si nici nu am stat in pat 3 zile, am facut mancare, am cam umblat pe drumuri cu mașina...

După prima încercare din pacate nereușită, am mers deodată in următoarea luna pe protocol scurt. Iată aici deja eram mai informată,3 zile am stat in pat strict, ma ridicam doar la wc si la bucătărie. La lucru nu am ieșit deloc, in fine, nici nu mai lucrez acum.

Dorm doar pe o parte si pe spate, pe burtă cică nu se poate...

Editat de Bebitza

Partajează acest post

Link spre post
GIS

Eu tot sunt la a 2-ua încercare. Prima a fost în februarie, fără succes. După stimulare am obținut 4 embrioni, din care 2  i-au transferat și 2 i-au congelat. Acum am făcut transferul la cei congelați și cu succes. 

Prima dată am stat numai în pat 2 săptămîni. De data asta transferul a fost sîmbătă, duminică am fost la zi de naștere și luni am ieșit la lucru pînă vineri, apoi am plecat la țară, de pe 10 sunt în concediu, dar tot nu stau în pat.

Partajează acest post

Link spre post
GIS

Bebitza, 44 în ziua a 9-ua este foatrte bun rezultat, țin pumnii pentru tine. La mine testul din urină a ieșit pozitiv la a 10 zi, a doua liniuță iera abia vizilă, roză și cu fiecare zi tot mai accentuată.

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

Gis, mulțumesc mult! Uite azi deja e 82, dupa 2 zile repetat.

Sa ne fie de bine!!!

Partajează acest post

Link spre post
iepurashu

Fetelor, dar ati facut ceva investigatii adaugatoare dupa prima nereusita? ati schimbat medicul?

Eu iaca am facut histeroscopie acum pe 4 august si stau pe pilule ciclul asta. Si la sf de august-septembrie urmeaza sa intreprindem ceva, nu stiu exact ce. Ca am mers pina acum pe ciclu natural, acum insa vom face o usoara stimulare.

Eu mai tare retraiesc ca pe 22 sept am programata vacanta peste hotare, in scop turistic, biletele procurate din februarie inca si daca e sa incepem protocolul de ex, atunci dupa calcule iese ca cam nimereste in ziua 7-10 dupa transfer undeva concediul asta, cu zbor. Nu stiu ce sa fac...ca dupa deja nu voi mai avea concediu...

Partajează acest post

Link spre post
GIS

Eu am făcut la Repromed de 2 ori în ciclul natural. Părerea mea, pierdere de bani, mai bine faci cu stimulare, ca să obții mai mulți embrioni, șansele sunt mai mari. La mine de exemplu dintr-o stimulare am avut două șanse și a doua cu succes. Cu zborul mai bine să te sfătiu cu medicul. Eu de exemplu n-am stat la pat nici o zi, am dus modul obișnuit de viață, numai fără efort fizic.

Partajează acest post

Link spre post
iepurashu

Eu am făcut la Repromed de 2 ori în ciclul natural. Părerea mea, pierdere de bani, mai bine faci cu stimulare, ca să obții mai mulți embrioni, șansele sunt mai mari. La mine de exemplu dintr-o stimulare am avut două șanse și a doua cu succes. Cu zborul mai bine să te sfătiu cu medicul. Eu de exemplu n-am stat la pat nici o zi, am dus modul obișnuit de viață, numai fără efort fizic

pai iaca si eu de 2 ori am facut in ciclu natural, la Natalia Sorici, prima in ianuarie si a doua in aprilie-mai. Si prima data s-a condus dupa hormonii din ziua 5 unde FSH-ul era marit, ii dasem inca la Centrul Mamei cand faceam II. Si ea dupa asta s-a orientat sa ne faca curat in ciclu natural, ca nu se poate. Si pe urma dupa aceste 2 nereusite, am hotarit sa dau hormonii totusi in ziua 3, si atunci FSH-ul era in norma, dar la granita de virf totusi, acum e alta poveste... Se poate de facut o usoara stimulare, dar iaca cat de usoara, asta nu inteleg. Ca am citit ca este si Mini-Fiv pt asa cazuri, sau chiar FIV in ciclu natural, dar cu usoara stimulare. Mai pe scurt.... inebunesc deamu numai gandindu-ma la asta. 

Eu i-am zis ca avem planificata vacanta cu zbor, si ea a zis ca nu vede nimic strasnic in asta... Pai daca medicul asa zice, eu ce sa mai zic... Si mai ales ca primele 7-10 zile dupa transfer voi fi aici pe loc, care, cred eu, e mai critica, merge implantarea... Nu stiu ce sa zic, dar stiu una ca in vacanta ma duc 100% si mai stiu ca dupa histeroscopie se recomanda in urmatorul ciclu de facut procedura, ea tot asa mi-a zis. Si eu iaca mai bine ma duc in vacanta, acolo nu este efort fizic, doar plimbari, fara stres, decat sa stau sa aiuresc acasa in asteptare

Dar la cine ai facut daca nu e secret si cat a costat toata placerea cu stimulare? Mersi!!!

Partajează acest post

Link spre post
GIS

Mini FIV la Repromed este tot aceiași stimulare ca în protocol scurt, adică începe stimularea din primele zile a ciclului.

Pe mine m-a costat  49 mii lei.

Eu tot am mers pe protocolul scurt.

Am făcut la Medpark.

Partajează acest post

Link spre post
iepurashu

Mini FIV la Repromed este tot aceiași stimulare ca în protocol scurt, adică începe stimularea din primele zile a ciclului.

Pe mine m-a costat  49 mii lei.

Eu tot am mers pe protocolul scurt.

Am făcut la Medpark.

aha mersi! sa inteleg ca ai plecat de la Repromed la Medparc dupa nereusitele in ciclu natural. Da eu nu stiu, ma gandeam si la Kiev parca sa ne incerc norocul, dar drumul asta...sarcina usoara!!!

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

Fetelor, dar ati facut ceva investigatii adaugatoare dupa prima nereusita? ati schimbat medicul?

Eu iaca am facut histeroscopie acum pe 4 august si stau pe pilule ciclul asta. Si la sf de august-septembrie urmeaza sa intreprindem ceva, nu stiu exact ce. Ca am mers pina acum pe ciclu natural, acum insa vom face o usoara stimulare.

Eu mai tare retraiesc ca pe 22 sept am programata vacanta peste hotare, in scop turistic, biletele procurate din februarie inca si daca e sa incepem protocolul de ex, atunci dupa calcule iese ca cam nimereste in ziua 7-10 dupa transfer undeva concediul asta, cu zbor. Nu stiu ce sa fac...ca dupa deja nu voi mai avea concediu...

Eu nu am făcut nici o investiție adaugatoare si nici medicul nu l-am schimbat. Eu am mers exact in ciclul urmator cu stimulare fără pauză

Partajează acest post

Link spre post
Bebitza

pai iaca si eu de 2 ori am facut in ciclu natural, la Natalia Sorici, prima in ianuarie si a doua in aprilie-mai. Si prima data s-a condus dupa hormonii din ziua 5 unde FSH-ul era marit, ii dasem inca la Centrul Mamei cand faceam II. Si ea dupa asta s-a orientat sa ne faca curat in ciclu natural, ca nu se poate. Si pe urma dupa aceste 2 nereusite, am hotarit sa dau hormonii totusi in ziua 3, si atunci FSH-ul era in norma, dar la granita de virf totusi, acum e alta poveste... Se poate de facut o usoara stimulare, dar iaca cat de usoara, asta nu inteleg. Ca am citit ca este si Mini-Fiv pt asa cazuri, sau chiar FIV in ciclu natural, dar cu usoara stimulare. Mai pe scurt.... inebunesc deamu numai gandindu-ma la asta.

Eu i-am zis ca avem planificata vacanta cu zbor, si ea a zis ca nu vede nimic strasnic in asta... Pai daca medicul asa zice, eu ce sa mai zic... Si mai ales ca primele 7-10 zile dupa transfer voi fi aici pe loc, care, cred eu, e mai critica, merge implantarea... Nu stiu ce sa zic, dar stiu una ca in vacanta ma duc 100% si mai stiu ca dupa histeroscopie se recomanda in urmatorul ciclu de facut procedura, ea tot asa mi-a zis. Si eu iaca mai bine ma duc in vacanta, acolo nu este efort fizic, doar plimbari, fara stres, decat sa stau sa aiuresc acasa in asteptare

Dar la cine ai facut daca nu e secret si cat a costat toata placerea cu stimulare? Mersi!!!

Editat de Bebitza

Partajează acest post

Link spre post
GIS

aha mersi! sa inteleg ca ai plecat de la Repromed la Medparc dupa nereusitele in ciclu natural. Da eu nu stiu, ma gandeam si la Kiev parca sa ne incerc norocul, dar drumul asta...sarcina usoara!!!

Da, nu vreu să spun nimic rău despre D-na Sorici, dar am fugit de la ea. Eu mergeam la ea încă la Centrul de planificare, apoi am trecut la Repromed. Am pierdut 5 ani în zădar.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum