Leera

Concediul de maternitate

Postări Recomandate

Leera

Buna ziua.

Asa o intrebare. In cazul in care sotia nu este incadrata in cimpul muncii de un an, ea poate beneficia de concediul de maternitate si concediul de ingrijire a copilului pe sot?

Care sunt conditiile si care este suma maxima posibila de primit?

Multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua.

Asa o intrebare. In cazul in care sotia nu este incadrata in cimpul muncii de un an, ea poate beneficia de concediul de maternitate si concediul de ingrijire a copilului pe sot?

Care sunt conditiile si care este suma maxima posibila de primit?

Multumesc

Da, este posibil.4 salarii medii a sotului pe ultimele 12 luni(cu condiția ca soțul are stagiu de cotizare necesar minimum 3 ani sau 9 luni lucrate în ultimele 24 luni) Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
Leera

Da, este posibil.4 salarii medii a sotului pe ultimele 12 luni(cu condiția ca soțul are stagiu de cotizare necesar minimum 3 ani sau 9 luni lucrate în ultimele 24 luni)

In cazul in care am fost eliberata in Ianuarie 2015, iar ultima indemnizatie am primit-o in iulie, cind pot beneficia de indemnizatia sotului?

Care este cuantumul maxim la indemnizatie?

Sotul poate activa in tot acest rastimp?

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

In cazul in care am fost eliberata in Ianuarie 2015, iar ultima indemnizatie am primit-o in iulie, cind pot beneficia de indemnizatia sotului?

Care este cuantumul maxim la indemnizatie?

Sotul poate activa in tot acest rastimp?

Nu am înțeles întrebările dvs.

Partajează acest post

Link spre post
tina_c

Puteti va rog specifica cite zile de concediu suplimentar se acorda tatalui la nasterea gemenilor? E la fel ca pentru un copil?

Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Puteti va rog specifica cite zile de concediu suplimentar se acorda tatalui la nasterea gemenilor? E la fel ca pentru un copil?

Multumesc.

Da, la fel, 3 zile. Aceste zile reprezinta concediu paternal pe care tatal il poate lua oricind in primele 56 zile dupa nasterea copiilor

Partajează acest post

Link spre post
tina_c

Da, la fel, 3 zile. Aceste zile reprezinta concediu paternal pe care tatal il poate lua oricind in primele 56 zile dupa nasterea copiilor

Multumesc

Partajează acest post

Link spre post
alexandrubraguta

Salutare! Sunt angajat oficial la 2 servicii, de la cel de baza am iesit de 2 zile in concediu de paternitate! Spuneti-mi va rog pot sa lucrez la celalalt serviciu la care sunt angajat in cumul??

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum