mrshimonas

Insulte de la sotia tatalui

Postări Recomandate

mrshimonas

Buna ziua! Vas fi foarte recunoscatoare pentru raspuns, caci situatia e insuportabila. Parintii au divortat in 1995, eu cu fratele am ramas cu mama, cu tatal ne vedeam rar, insa acum 10 ani relatiile s-au incalzit si ne intilnim mai des. Sotia tatalui ( nu este cetateanca a Moldovei), mereu face tot posibilul sa ne strice relatiile cu el, foarte des imi trimite mesaje cu insulte si injosiri de tot felul prin sms sau retele de socializare. Cum sa procedez in acest caz ca sa pun capat acestor insulte si femeia sa fie pedepsita prin lege. 

Va multumesc anticipat!

Cu respect Olesea

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua! Vas fi foarte recunoscatoare pentru raspuns, caci situatia e insuportabila. Parintii au divortat in 1995, eu cu fratele am ramas cu mama, cu tatal ne vedeam rar, insa acum 10 ani relatiile s-au incalzit si ne intilnim mai des. Sotia tatalui ( nu este cetateanca a Moldovei), mereu face tot posibilul sa ne strice relatiile cu el, foarte des imi trimite mesaje cu insulte si injosiri de tot felul prin sms sau retele de socializare. Cum sa procedez in acest caz ca sa pun capat acestor insulte si femeia sa fie pedepsita prin lege.

Va multumesc anticipat!

Cu respect Olesea

Scriti o plingere la politie pastrind toate aceste mesaje ca sa fie atrasa la raspundere pentru injurie.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum